bu da mı gol değil

1 /
thranduil thranduil
mahalle maçlarının vazgeçilmez repliklerindendir. özellikle kaleler iki taş arası gibi direksiz olarak belirlenmişse pek çok kez duyulur bu laf.
prometheus 83 prometheus 83
ölecekmiş , ölmesin dedim...bir can kurtulsun dedim...bütün hayatımda ofsayt dediler.bir işe yaramaz , sümsük dediler.varsın gene desinler dedim...hayatımda bi defacık bi kız sevdim...onu da kaybedeyim dedim...hayatımda bi kerecik bişey kazanacak oldum , onu da kaybedeyim dedim...tek bi can kurtulsun dedim...çocuğu kurtaracak kadarını aldım , üst tarafına el sürmedim...fena mı oldu?

sizler hepiniz , hepiniz , hepiniz hakem olun abiler...
ya bu maç be..tıpkı bi maç...ama böyle hayat sahasında oynanıyo.oyuncuları bizleriz; topumuz da namusumuz, vicdanımız , insanlığımız..

ben , ben osman.. ofsayt osman ...

söyleyin be,allah rızası için söyleyin be gene mi atamadım golü hahh?
bu da mı gol değil be?
gol mü?
bu da mı gol değil be?
bu da mı gol değil?
adaletine insanlığına kurban olayım hakim bey...
bu da mı gol değil?

-hakim : goooooooooooooooooool gol gol gol gol gol goooooooool.
peri masalı peri masalı
sadri alışık ofsayt osman rolünde "bu da mı gol değil be bu da mı?" dediğinde hakimin elini kürsüye vurarak gooll be!! diye bağırması akabinde mahkemedeki herkesin goolll !! diye bağırması...geçen gün tv'de izledim ve gözlerim dolu haykırdım onlarla beraber: "gol be goolll!.."
bizeheryertrabzon bizeheryertrabzon
rakip takımın kalecisi , golü atanın yakın arkadaşı ise golü atandan şöyle bir söz gelebilir ;

(bkz:kalecinize sorun )

kalecinin iş başka arkadaşlık başka düşüncesiyle , 10 saniye içinde gerçekleştirdiği beyin fırtınasının neticesinin arkadaşının aleyhine bir sonuç çıkarmasıyla birlikte bir arkadaşlığın daha son bulmasına yol açacak olan olaylar zinciridir.
anthrax anthrax
kıyamet kopmadıktan sonra camları açıp bağırdım bu da mı gol değil diye, gözümden bir yaş damla yaş süzüldü. alt katta kalanlar da biraz sövdüler sanırım. çok inanmıştım lan bu sefer.
gogolun paltosu gogolun paltosu
kaldırıp ellerimi yukarıya; haykırmak istediğim, söz öbeği.
o kadar denemenin üzerine olmamıştır yine. yine, yine, yine... tam demişsin ki tamam bu, yine duymuş seni yukarıdaki, olmamış bu da. bu da değil evet. her seferinde de "olmadı, baştan" diyecek gücünün biraz daha tükendiğini fark edersin. neyse artık. brecht'li günler. siz eksik olmayın bari...
1 /