buda heykeline saldıran şahıs

1 /
skipper skipper
gereksiz bir bir kelin marifetidir. tonla şehit veriyoruz pezevenklerin gıkı çıkmıyor, arakan'da müslümanlar eziyet görüyor deyip, üstüne kardeş ilan ediyor ve kalkıp tepki gösteriyor. ulan sen tepki versen ne olur vermesen ne olur?
din din diye kafayı yemişsiniz, islam arkasında saklanan sünepeler sizi.

afrikalılar açlıktan kırılıyor amk, onlara niye ses etmiyorsunuz? ha onlar müslüman değil diye mi? insan olmayı bile becerememiş herifler şu ülke de yaşayıp bir bok yaptığını sanıyor.
frakiyskiy frakiyskiy
ben anlamıyorum. madem o kadar arakancisin sort giyip plaj plaj gezeceğine, bir de bunları görmek için para veriyoruz diyeceğine paranı yolla arakanlı kardeşlerine. hem zaten böyle şeyleri gizliden gizliye yapmak makbul olanı. maymun gibi bir heykele saldırarak bir şey protesto etmiş olmuyorsun. daha çok insanlar gülüyor.
avangard jazz avangard jazz
aşıları tam mı bunun, zamanında yapıldı mı diye sahibine sormak istediğim.

edit: yalnız heykelin yüz ifadesi bu günleri görecekmiş gibi değil mi, zamanında böyle bi şeyle karşılaşacağı öngörüldüğü için heykeltraş tarafından yüzüne o ifade verilmiş gibi değil mi?
elchupacabra7 elchupacabra7
neyse lan en azından buda heykeli diye başka bişeye saldırmamış, arabistlerde gelişme var. ama sorarlar adama, biri çıkıp gerçek budistlik bu değil, birkaç budistin yaptığını buda'ya mal etmeyin derse ne olacak? üstelik budizmin kutsal öğretilerinde yazıtlarında budizmden çıkanı öldürün falan da yazmıyor, arabistlerinkinde yazıyor. dünyanın geri kalanı sizi böcek olarak gördüğünde ağlamayacaksın karşim o zaman.

budizm de bayağı yayılmacı bi dindir bu arada o ayrı mesele, yine de arabizmden daha az vurdulu kırdılı.
tanriyibizyarattik tanriyibizyarattik
teorik olarak buda heykeli olsa da bu adama aslında "budai"e, nam-ı diğer laughing buddha'ya saldırdığını söylesek büyük ihtimal mavi ekran verecektir.
kum festivalinde böyle bir şey olduğunu duyunca aklıma bi' ara "kim milyoner olmak ister" yarışmasındaki bir nevi kumda paten yapıldığını düşünen abi geldi. o da orada mıydı acaba..
1 /