bukowski

1 /
etipuf etipuf
yolda yürürken mırıldanabilen modest mouse şarkısı. bukowskinin götlük edebiyatını ve "tanrı bizi yarattı, her şey onun kontrolünde, bizi izliyo, peki bu zorluklar hastalıklar sefalet neden şaka mı bu?" sorusunu mıymıy bi tonlamayla irdelemekte.


woke up this morning and it seemed to me that every night turns out to be a little bit more like bukowski. and yeah, i know he's a pretty good read. but god who'd wanna be? god who'd wanna be such an asshole? god who'd wanna be? god who'd wanna be such an asshole?

well we sat on the edge of the river, the crowd screamed, "sacrifice the liver". if god takes life, he's an indian giver. so tell me now why you'll never tell me never. who would wanna be? who would wanna be such a control freak? well who would wanna be? who would wanna be such a control freak?

well see what you wanna see. you should see it all. well take what you want from me. you deserve it all. nine times out of ten, our heart just gets dissolved. well i want a better place or just a better way to fall. but one time out of ten, everything is perfect for us all. well i want a better place or just a better way to fall.

here we go. if god controls the land and disease, and keeps a watchful eye on me, if he's really so damn mighty, well my problem is that i can't see, well who'd wanna be? who'd wanna be such a control freak? well who would wanna be? who would wanna be such a control freak?

evil home stereo, what good songs do you know? evil me, oh yeah i know, what good curves can you throw? well all that icing and all that cake, i can't make it to your wedding, but i'm sure i'll be at your wake. you were talk, talk, talk, talkin' in circles that day, when you get to the point make sure that i'm still awake, ok?

went to bed and didn't see why every day turns out to be a little bit more like bukowski. and yeah, i know he's a pretty good read. but god who'd wanna be? god who'd wanna be such an asshole?bu sabah uyandım ve her gece biraz daha bukowski gibi oluyomuş gibi geldi. tabi biliyorum iyi bi yazar falan ama allah aşkına kim ister ki? allah aşkına kim böyle göt bi herif olmak ister ki? allah aşkına kim ister ki? allah aşkına kim böyle götün teki olmak ister ki?

işte nehir kenarına oturduk, kalabalık “ciğeri feda et” diye bağırdı. eğer tanrı hayat alıyorsa indian giver(verdiği hediyeyi geri istiyo)dır. şimdi neden asla bana asla demeyeceğini söyle. kim ister ki? kim böyle bi kontrol manyağı olmak ister ki? yani kim ister ki? kim böyle bi kontrol manyağı olmak ister ki?

eh ne görmek istiyosan onu gör. hepsini görmelisin. eh benden ne istiyosan al. hepsini hak ediyorsun. her 10 kereden 9unda kafadan kalbimiz parçalanıyo. işte ben düşüş için daha iyi bi yer ya da en azından daha iyi bi yol istiyorum. ama 10 kereden 1inde her şey harika oluyo. ben düşüş için daha iyi bi yer ya da en azından daha iyi bi yol istiyorum.

hadi bakalım. eğer tanrı yeri ve hastalığı kontrol ediyorsa, ve bana göz kulak oluyorsa, gerçekten de öyle çok çok uluysa, sorunum şu ki anlamıyorum, yani kim ister ki? kim böyle bi kontrol manyağı olmak ister ki? yani kim ister ki? kim böyle bi kontrol manyağı olmak ister ki?

kem ev müzik sistemi, hangi iyi şarkıları biliyosun? ne fenayım, hmm biliyorum, nasıl güzel sürpsizler yapabilirsin? ee bütün o krema ve pasta, düğüne gelemiycem ama mezarına kesin giderim. o gün konuşa konuşa konuşa konuşarak daireler çiziyodun, derdini anlatmayı başarabildiğinde hala uyanık olduğuma emin ol, olur mu?

yattım ve anlamadım neden her gün biraz daha bukowski gibi oluyo. tabi biliyorum iyi bi yazar falan ama allah aşkına kim ister ki? allah aşkına kim böyle göt bi herif olmak ister ki?
balyancho balyancho
demokrasi ile diktatorlük arasindaki fark:
demokraside önce oy kullanip sonra emir alirsin, diktatorlükte seçimle filan zaman kaybedilmez.
mrsteacher mrsteacher
"yazmak, en nihayetinde , tek yol benim için ve beni bir kazığa bağlayıp yaksalar kendimi aziz addetmem. sadece benim için tek yol olduğuna inanmış olarak ölürüm.. yapmak istediğini yapma meselesi.. benim hezimetim onların zaferi olacaktır… hiçbir şeyi yadsımıyorum.şu andan olabileceğimin bütünüyüm.. bu yazma muhabbetini bırakalım öyleyse.. o hödükler için.. ben buraya sadece size kendinizi daha iyi hissettirebilmek için sızdım.. unutun gitsin.. çarşamba akşamı turf paradise hipodromunda dördüncü koşuyu kim alacak?"
güzeladamm güzeladamm
aşık olmadığıma, bu dünyada mutlu olmadığıma memnundum. hiçbir şeyle barışık olmamayı seviyordum. aşık insanlar genellikle alıngan ve tehlikeli olurlar. perspektiflerini ve mizah durumlarını yitirirler. sinirli, kafadan çatlak olurlar. hatta katil bile olabilirler.
bukowski
1 /