bütün kadınların kafası karışıktır

1 /
kurabiye kurabiye
bütün kadınların değil !! bazı kadınların kafası karışıktır...
karışıktır çünkü karıştırmak için ellerinden geleni yaparlar. hayata bakışları, üzerinde durmaya bile değmeyecek ayrıntılara takılıp kalmaları, sürekli kafada kurup kurup gerçek olmayan gerçeklikler yaratmaları ve birde bunla yetinmeyip o sanal gerçekliğe inanmalarıdır bunun sebebi.
oysa hayatı dolu dolu yaşamak,yapılandan pişman olmamak,yaşanmışlıklardan acı duymak ve gelecekten korkmak yerine olanlardan ders alıp yaşanması gerekiyormuş yaşandı diyerek tozlu raflara kaldırmak ne kadar da kolaylaştırır her şeyi. kafalar karışmaz,yüzlere hüzün çökmez,üzülen olmaz,dolu dolu yaşanır her şey...

aslında bu kadar basit...
esdora esdora
kesinlikle doğru olan genelleme. çevremde bir tek ne istediğini bilen kadın görmedim şimdiye kadar. eğer gözümden kaçan olduysa da, biliyorsunuz istisnalar kaideyi bozmaz.
beyazzakkum beyazzakkum
yine bir hatalı genelleme daha. erkekler için yanlış bir bilgi. kadınların kafası asla karşık olmaz; kadınlar yalnızca kafası karışıkmış gibi yapmayı çok iyi becerirler. kafası karışmış gibi yapan kadın ilgi istiyordur muhtemelen ya da eğer sevgilinizse bu kadın sizi terk edip gidecek bahane olarak da kafa karşıklığını öne sürecektir. yapmayın etmeyin açın biraz gözünüzü. yaradılışına aykırıdır kadının kafasının karışması!! bak herkese de vermem bu tüyoları ona göre kıymet bilin
your bedtime story is scaring everyone your bedtime story is scaring everyone
''bütün kadınların kafası karışıktır.

çünkü...

bir gün bir anda,bazı kızgınlıklarını unuttuğunun farkına varacaksın.artık pek düşünmediğini,çünkü artık bildiğini anlayıp,ellerini bir klarnet taksimi gibi uzatacaksın.hala kafan karışık olacak.ama artık bunu seveceksin.sevmelisin de.çünkü...

kadınsın....

...bir çiçeğin yanından geçer gibi yaşamalıyız aslında.''

ece temelkuran

her kadının elinin altında bulunması gereken,zor zamanlarda kullanılacak bir klavuz.bir ece temelkuran şaheseri.
tıbı tıbı
ece temelkuran kitabı. devrik cümleler, hatta olmayan cümlelerden oluşan, kadını, siyaseti ve ilişkileri anlatan, belli bir düzeni olmayan ama uyumlu bir kopukluğu olan güzel bir kitap.
ithaf bölümü ise çok ilginçtir
"babam için, annneme"
ayrıca mutlaka elde kalem okunması gereken bir kitaptır.
"söz yoksa, sürgün vardır. kaçarsın. nereye? en yalan yere"
"ellerimi ceplerime sokmalıyım bazen. cepsiz şeylere dayanamam. insan ellerini nereye koyacağını şaşırıyor. şaşırdıkça ellerimiz çoğalır. dikkat edin bir kez, mutlaka çoğalır.
de te fabula narratur de te fabula narratur
"tanrı,

kadınlara geçmişi ve geleceği;

erkeklere ise yaşadığı günü armağan etti.

kadınlar, geniş bir zamana yayıldıkları için huzursuz,

erkekler, daracık bir zamana sıkıştıkları için anlayışsız olurlar."

-ahmet altan.
jake plij jake plij
doğrudur efendim, kırk tilki gezer kadınların kafasında, hep bir hesap, hep bir hareketlilik, olanların arkasını arama, her şeyden on tane farklı anlam çıkarma, doğaldır yani bu karışıklık. ben düşünsem o kadar su kaynatırdı, motor yakardı beynim.
barva barva
''bütün çocuklar, bir kez olsun, anne ve babalarını cezalandırmak için ölmeyi düşünmüştür mutlaka.

ve nedense hep ağlamışlardır düşün sonunda.

belki bu öykü de bir cezalandırma...

ağlama?''

hislerimize tercüman olan ece temelkuran'ın kitabıdır, okunasıdır.
bir film hilesi ask bir film hilesi ask
ben kitapları sevdiğim cümlelerin altını çizerek okurum. bu kitabı okurken bu lüksümden vazgeçmek zorunda kaldım, çünkü altını çizmek istemediğim tek bir satır bile bulamadım.
sekizinci cüce sekizinci cüce
ilişkiye başlamadan önce karar aşamasında neyin ne olacağını asla ne kendi adına ne de karşı taraf adına kestiremediği için karışıktır, ilişkiye başlandığında var olan durumlar karşılıklı tripler ve geleceğin ne olacağı konusunda ısrarcı olmak ya da olmamak konusunda karışıktır, ilişki bittikten sonra ne yapsam ne etsem geri dönsem mi dönmesem mi aslında yeniden başlasak da iyi olur yoksa başlamasak mı daha iyi olur meselesinde karışıktır.
her şey durulup da kafası sakinlediğinde ancak yeni bir aşk yaşama sürecine girilebilir, yoksa yanına yaklaşılmamalıdır.
---
şu da vardır ki, kadınlar birine aşık olur, gerçekten aşık olur, aslında hayatı birden değişir, sever, kırılır, mutlu olur, üzülür, sinirlenir, gözyaşı döker ve sonunda bittiğinde bütün izlerin silinmesi, acının yitmesi, o insanın sadece bir kenarda küçük bir iz olarak kalması gerçekleştiğinde, bunu başarabildiğinde, kadın tekrar aşık olmaya hazırdır, aşkın evrelerinde olgunlaşarak, hayatında bir çok erkeğe aşık olabilir, sadece ruhunu tamamen arındırdığında hazır olduğu zaman.
kirmastılı kirmastılı
aşırı talepten kaynaklanan durumu berlirten cümle. aynı zamanda, bir ece temelkuran kitabı. (ben okumadım)

düşünün bir kere, bir kadın hele ki bekarsa, kendisine yapmacık davranan yüzlerce erkekle karşılaşıyor. kendisinden birşeyler bekleyen, kendisini sevdiğini ya da hoşlandığını söyleyen falan filan.. bu durumda doğruyla yanlışı ayırt etmeye çalışan beyinleri karışıyor doğal olarak.

bir erkek başka bir erkeğe durduk yere narin ya da ince davranmaya çalışmaz, aklından geldiğini samimi bir şekilde söyler ve yanlış anlaşılmayacağını da bilir, yanlış anlaşılsa bile tekrar düzeltebilir çoğu zaman.
oysa bir erkek kadınla konuşmaya gelince otomatik olarak daha nazik olmaya çalışıyor, biliyor ki biraz içinden geldiği gibi davransa, aklına geleni bir çırpıda söylese, karşıdakinin bunu başka yerlere yorma, bu sözlere başka anlamlar yüklme ihtimali çok fazla ve bir kere kırarsa geri toplaması da zor olabilir. çünkü kadının etrafında bir sürü öyle insan var, bir erkeği dehlemiş başından ya da yanlış anlamış kadının umrunda bile olmaz, nasıl olsa talep ve ilgi çok, bir insanı yanlış yere kaybetmekten korkmaz.

bu durumda, sürekli yüzlerinde maskeleri olan erkeklerle karşılaşan kadınının aklı karışıyor hangisi maske hangisi gerçek diye. eminim şu sözlükte bile profil resmine kız resmi koyan yazarın hergün girilerinin incelenme sayısı diğerlerine göre 3-4 kat fazladır.
1 /