caillou

1 /
kabaramazsınkelfatma kabaramazsınkelfatma
teletubbies'den sonra iyi geliyor aslında... ama yine de bunların son bulacağı günü iple çekiyor insan. sonra düşünüp, ondan da vazgeçiyor.
mutfakta o küçük ağızdan içeri girmek üzere hazırlanan sağlılklı(!) yemeklerin fon müziği onlar...
her ne kadar o sırada beyninde "everybodys gotta learn sometimes" dönse de... hayat da bu zaten...
bazinga bazinga
evlerinin yakınındaki boş arazide bir inşaat başlaması üzerine sürekli olarak oyuncak traktörünü* alıp traktörü görmeye inşaat alanına giden bir çizgi film karakteri. traktör dediği şey de bildiğin kepçe yani.. çeviride harcandığını düşünüyorum elbette, yoksa çok öğretici maceralar yaşamakta kayuu.

aynı zamanda bir buçuk yaşındaki yeğenimin televizyon kumandasını eline geçirdiği her anda bana uzatıp dudaklarını büzerek 'ayuu ayuu' demesi sonucu kendisini yememle sonuçlan olaylar dizisine de sebep olmaktadır*.
representetive representetive
çocukların uğruna her türlü cefaya katlandıkları çizgi film. an itibariyle üç yaşındaki yeğenim televizyonda olmadığını görüp "ineteynetten aç kayyu" deyü bağırıp, bi bölüm sonra kapatmam neticesinde yüzümde bilimum tırnak izi çıkartmış ve sonunda "seni babama sölücem" diyerek tehdidi savurmuştur.
momiş momiş
2,5 yaşındaki kuzenimin rüyalarına da giren çizgi film karakteri. çocukcağız iki üç gün boyunca 'prenses öldü' 'kafası yok kopmuş' 'kayu prensesi öldürdü' cümlelerini tekrarlayarak dolaştı durdu evin içinde iki üç gün.
mbaskan mbaskan
her gün samanyolu tv ve yumurcak tv'de yayınlanan çizgi film. bir de caillou ürünleri vardır ki aşağı yukarı alım gücü olan her aile çocuklarına bu markanın orjinal ürünlerini alır oldu; bakıyorsun bu caillou nasıl bu kadar seviliyor çocuklar tarafından diye. cevabı ise sadece arka arkaya bir kaç kez izleyen kişi bunu çok iyi anlayacaktır; caillou denen çocuğun yaşamı adeta sınırsız yetiler ve para ile geçen bir hayattır. ufak çocuklar bilmez anne ve babasının kendisinin istediği bir şeye genellikle parasızlıktan dolayı hayır dediğini. lakin caillou öyle değil; caillou treni merak ediyor babası makinist kabinine kadar sokuyor; uçak merak ediyor uçağa bindiriyor, denizi merak ediyor yat ile denizde açılıp denizi ve yatı öğrenebiliyor. çocukların ise bu çok ilgisini çekiyor; bunlar sadece uç örnekler; anne ve babasının gayet sakin ve şiddet uygulamayan aileler olması ise ayrı bir özelliktir. türkiye'de en sevimli aile bile çocuğuna en az bir kez yüksek ses ile bağırıp korkutmuştur veya dövmüştür.


bu arada bir de itiraf gelsin bu çizgi filmi aşağı yukarı her gün izlemek istiyorum ve denk geldikçe izliyorum. hele ki o girizgah müziği beni benden alıyor.
tarih ve saat tarih ve saat
bizim iki çocuğuda hipnotize eden çizgi film. çocuğun o kel kafamı dikkat çekiyor bu kadar anlamıyorum ama insana nefes aldıryor ya azıcık iyiki yapmışlar diyorum.
selami selami
iki yeğenimin de aşık olduğu çizgi film karakteri. caillou topu caillou scooter ı caillou cd leri.. allahım herşeyimiz caillou.
suskungeveze suskungeveze
bildiğin altın madeni.

arkadaş herifler şu ecüş bücüş kel piçin resmini aklınıza gelebilecek her şeye basıp dünyaları kazanıyorlar. bak yeminle söylüyorum ülke olarak şu kel piç gibi üç beş karakteri markalaştırabilsek tüm ekonomik sorunlarımız çözülür.

ha bir de unutmadan bir dost tavsiyesi. eğer bir dayı iseniz, yeğenlerinize zaafınız varsa ve bol sıfırlı bir kazancınız yoksa onları bu kel piçten ve ürünlerinden uzak tutunuz, ocağınıza incir ormanı dikilir.
bassolist bassolist
hayatımda böyle bir çizgi film görmedim.ailesi örnek aile,arkadaşları örnek arkadaş,kendisi örnek şahsiyet... hiçbir sorun çıkmıyor ailede,herkes mutlu mesut ve hep büyüklerin sözü dinleniyor.yapımcılar bayağı uğraşmış olmalılar bu çizgi diziyi ortaya koymak için.
dikkatimi çeken bir başka husus şudur:
evde elektrikler kesilmiştir.herkes üşümektedir kazak giymektedir.caillou ise her zamanki giysisi olan kısa pantolonunu ve kısa kollu gömleğini çıkartmadan durmaktadır.yapımcıların gözünden kaçmış nadide kısımlarından biridir.yeğenim bıkmadan usanmadan izler,bizde onla beraber izlemek zorunda kalıyoruz.aynı bölümü 3 kez izlediğimi hatırlamaktayım.yeğenimde bazı günler erken kalkıp izlediği oluyor.ailecek merakla takip ediyoruz ve tüm çocuklara tavsiye ediyoruz
metalikgitar metalikgitar
allahın belası kabak kafa.sırf küçük yiyenim için katlanmıştım.ama hala gözümün ve görsellerimin önünden gitmiyor.girilen girileri okuduğumda ''eyvah burdaki insanlarda izliyomuş,ikinci bir sünger bob dalgası gelecek''dedim.neyseki olmadı.
ulan hala sinirliyim bu kabak kafaya.ulan top gibi kafa mı olur.
enigmatic enigmatic
5 yaşındaki kardeşim geçen sene benim sayemde tanıştı bu çizgifilmle...çok eğitici öğretici olduğunu duyunca izlettirmeye başlamıştım.sonraları çocuk hayattan kopmaya başladı bu kayuyu izlerken .birde yumurcakta ard arda bir kaç bölüm koyuyorlar felan kimseyle konuşmuyor.ama artık o kadar bıktım nefret ettimki bu çizgifilmden tamam eğitici felan ama o jenerik müziğini duymak istemiyorum artık.sürekli aynı bölümleri koyuyorlar zaten.ha bide niye bu çocuk kel ve hemen her bölümde aynı kıyafeti giyiyor acaba...
1 /