cami alevinin de sünninin de ibadethanesidir

jitemci astsubay jitemci astsubay
yav kardeşim bu aleviler size ne etti? adamın ibadet edeceği yeri belirlemeyi niye kendine vazife belirliyorsun. isterse ormanı ibadethane yapar, isterse cem evini, isterse sandalyesini, isterse koltuğunu. sanane kardeşim sanane? adamların vergisi ile maaş alıp bir de niye alay eder gibi saçmalıyorsun.
drtks drtks
yeryüzünde her yer ibadethanedir diye biliyorum. (umumi ve hacet haneler hariç)

hz. ali camiye gidiyor muydu? camide namaz kılıyor muydu?

biride çıkar diyanet kaldırılsın der sonra başka bir konuda da sözüm ona cumhuriyet rejimini savunur. diyanet gazi mustafa kemal atatürk'ün kurduğu bir müessese.

sizler seküler ile laikliği birbirine karıştırıyorsunuz. yabancılarda laiklik denince seküler geliyor akla ama bizdeki tanım ve anlayış avrupa'daki gibi değil. laiklik sadece din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması, devletin dini yok sayması değil.

bir yerlerden duymuştum kuran'da ibadethane olarak mescid geçiyormuş. bu konuyu incelemedim o yüzden emin değilim.

müslümanlık yaşam biçimi resul hz. muhammed (s.a.v.) örnek alarak yapılandır. resul camiye gidiyor muydu? ha çoğumuz suni, alevi vs... peygamberimizi örnek alarak ibadet yapıyor muyuz? pek yaptığımız söylenemez.

ne güzel dünya pkk'lı teröristler gocunuyor diye türk kelimesini kaldır, bazıları rahatsız oluyor diye diyaneti kaldır. azınlığın çoğunluğa hükmü. yok öyle bir ülke. varsa tutan yok ama kabul etmezler seni yoksa farkındayız yani ne sen bu ülkeden memnunsun nede biz senden.
acarabi acarabi
bunu söyleyen kişi, yoldan çevirdiğiniz dini konularda görüş ifade etmekten aciz biri olsa anlarımda bilmem kaç milyarlık yani ortalama büyüklükteki 5 bakanlığın bütçesinden fazla imkana sahip diyanet işleri başkanı söyler ise ıhhh.
gene bi dümenler hazırlanıyor gibi his doğuyor içime. du bakalım nolcek!
leonardo da dinci leonardo da dinci
şimdiye kadar camilerde bir imamın önce sağa sonra sola esselamu aleyküm ve rahmetullah dedikten sonra eline sazı alıp hudey hudey çaldığını görmedim şahsen. diyanet işleri başkanı paralel evren camilerinde namaz kılıyor olabilir.