caminin deposuna sığınan evsiz ölü bulundu

konztanzli konztanzli
bursa'da kimsesiz ve evsiz olan ahmet turgut (60), soğuk havada, sığındığı cami avlusundaki malzeme deposunda ölü bulundu.

olay, merkez osmangazi ilçesi zafer mahallesi'nde meydana geldi. kimsesiz ve evsiz olduğu belirtilen ahmet turgut, havalar soğuyunca bir hafta önce zafer camii'nin avlusundaki malzeme deposuna yerleşti. iki gündür kendisinden haber alamayan cami cemaati, depoyu kontrol ettiklerinde ahmet turgut'u hareketsiz halde buldu. ihbar üzerine olay yerine sevk edilen sağlık ekiplerinin yaptığı kontrolde koah hastası olduğu belirlenen ahmet turgut'un öldüğü saptandı.

ek..be adam bari camide bir tabut çalıp yaksaydin ısınırdın.
evrensel
konztanzli konztanzli
ülkeyi yönetenlerin milyar dolar mal varlıkları varken. yönetilenlerin kış aylarında açlıktan soğuk dan ölmeleri. insanlik icin utanılacak bir durum. ve bunun adı kapitalizm!!
keşke böyle olmasaydı keşke böyle olmasaydı
herşeyi halledebiliriz arkadaşlar. ekonomiyi eğitimi dış iç ilişkileri ama körelen bir vicdanı geri getiremeyiz. üzgünüm çok üzgünüm. tonla paramız olabilir refah içinde yuzebiliriz ama ön yargilarimizla mezara sakladığımız sevgimizle acımasızlığımızla mutsuzlugumuzla geberip gideceğiz. güzel sevgi dolu dünya bırakamadan boku bokuna. insanlığımız yok artık.
acceptus acceptus
ibretlik olaydır. aramızda bu kadar insan yaşıyoruz. iyilikten insan olmaktan söz açıldığında hiç birimiz mangalda kömür de bırakmıyoruz. ama olan bitene de işimize gelmeyince göz yumuyoruz.

hele ki camide olması daha da manidardır ki iman ediyoruz, secde ediyoruz. yazık o imana ki imanımızda bitmiş insanlığımızda. insalıktan dem vuran imanlıyı, imandan dem vuran insanım ben diyeni almış karşısına birlikte çalıp birlikte oynar olmuşlar.nerede bir garip, nerede bir bir aciz, nereden bir darda, olan nerede bir müşkülün içinde kişi varsa da bu oyunu izlemiş gitmiş.

ya izleyip gideceğiz , ya oynayıp gideceğiz yada hissedip gideceğiz...

selam olsun o giden şahitlere. selam olsun kalıp hissedenlere..
sihirlimantar sihirlimantar
kimsenin sorgulamadığı bir durum var ortada..!
neden caminin içine değil de deposuna sığınmış?
caminin içine sığınmış olsa şuan ölmüş olduğunu konuşmaz hatta böyle bir şeyden haberimiz bile olmazdı.
camiler neden kapanıyor? camilere 3 metrelik sivri korkuluklu demir kapılar neden yapılıyor?
orası kimin evi eyy müslüman?
orası bir işletme değil, sabah 6'da kapılarını açıp akşam 20'de kapasın.
sabah namazını kıldırıp camiyi kapatan yerler var (izmir-alsancak)
amınıza koyim hepinizin, insanlıktan tiksiniyorum...
kokobongo kokobongo
herkes hükümete yürümüş, bırakın lan hükümeti falan, mimbere çıkınca mangalda kül bırakmayan, vicdandan bahseden piç kurusu, cami imamı demiyorum bak, piç kurusu, nasıl izin verdin lan o adamın donmasına, caminin içindeki sikko halılar daha mı değerli lan bir insan canından.


edit1: eski imam
edit2: bütün cemaat tanıyormuş garibanı, imamın tanımama şansı yok.
2
gelutopya gelutopya
insanlıktan bahseden humanistlerin, karşılaştıkları ilk evsizi evlerinde korumaya alan kişiler olduğu bir dünyada yaşamak istiyorum.

bu haberler karşısında yapılan yorumlarda aktarılan tepki duyguları gerçek. kimseyi sahte hislerle suçlamıyorum ama kişilerin geri döndükleri günlük yaşamlarında topluma karşı hareketsiz, güçsüz kalması da gerçek. öğrenilen duyarsızlıktan hayıflanarak kimse kurtulamaz.