canakkale bisiklet turu

söylesem tesiri yok sussam gönül razı değil söylesem tesiri yok sussam gönül razı değil
24-25 martta 2 gün şeklinde düzenlenecek olan yaklaşık 120 km lik benim de katılmak istediğim bisiklet organizasyonu.

daha önce hic kesintisiz 20 km bisiklet sürmüşlüğüm tabi ki yok. bisikletim zaten yok. çanakkale ye 500 km uzağım. ama bunlar halledilemeyecek şeyler değil.

şöyle de bir sayfası var :
ana sayfa - çanakkale bisiklet turu 1. gün etabı; 25 mart 2017 cumartesi günü dünyanın en önemli antik yerleşimlerinden biri olan, ünü 7 kıtaya yayılmış antik troia kentine sürüş olar... canakkalebisikletturu
2
marcio nobre marcio nobre
çanakkale'de 1 sene kaldım. iki parkuru da bisikletle gezdim. troia yolu standart, anayoldan gitmeye kalksanız, büyük yokuşlar var, zaten trafiği de kapatamazsınız. orasına lafım yok. lakin şehitlere saygı etabını beğenmedim desem belediyeye ya da kim düzenlediyse ona ayıp etmem herhalde. gittiğin yerden geri dönmek güzel bir şey değil, çünkü o yolun dönüşünde boğazın esintisi vuruyor, genelde kuzeyden estiği için dönüş yolu hep sıkıntı olur. mart ayı da yaz ayı değil. gelibolu yarımadasını tam tur yapsalar yarımadanın bütün güzelliğini herkes görür. hem deniz hem orman iç içe orada. insanlar betondan sıkılıyor zaten. sadece 57. alaya çıkarken biraz dik, herkes terleyecek tabii, ancak conk bayırı, kemal yeri vs. sonrasında 0 a kadar iniş ve çanakkale-istanbul yolundan eceabat vapur iskelesi önünde bitiş mikemmel olurdu.

git-gel rotası 50 km, benim dediğim rota 60-65 km ancak oldukça tarihi. vallahi imkanım olsa, çanakkaleye giderdim, 1 yıldır 1 km bisiklet sürmedim. antrenman yapacak arkadaşlara 15 gün boyunca günde en az 10 ortalama 20km sürmelerini öneririm. ekseriyeti düz parkur, ancak yokuş da çalışırlarsa iyi olur. troiada yokuşlar var. 2. parkurun da ortaları biraz yokuşlu diye hatırlıyorum.
hey yavrum hey az mı tur rehberliği yaptık.
rene rene
babam katılmış, anlata anlata bitiremedi, 500 küsur bisikletçi varmış, 8 yaşında çocuklar, gençler hatta granny yaşında teyzeler amcalar deli gibi pedal basıyordu diyor babam. babam da eski bisikletçilerden, benim için çok verimli bir tur oldu dedi, hamlamışım dedi. dedim dede oldun neredeyse kalbin falan tutsa ne olacaktı zorlamasaydın, ben kendimi biliyorum oğlum dedi konuyu kapattık.