canan dağdeviren

natikos natikos natikos natikos
massachusettes insitute of technology'de görevli, 1985 doğumlu, hacettepe üniversitesi fizik mühendisliği mezunu bilim insanı harvard university "genç akademi üyeliği"ne (junior fellow of harvard) seçildi. harvard society of fellows tarafından verilen en yüksek oyu alan dağdeviren'in, seçilen ilk türk olduğunu belirtmeye lüzum yok kanımca.

üst üyeler, harvard üniversitesi tarafından olağanüstü akademik potansiyelleri nedeniyle seçilen, önemli akademik ve entelektüel fırsatlardan yararlanan bir araştırmacılar topluluğu. ve bu üyelik ömür boyu. imrendim.
bu sefer kesin bu sefer kesin
hacettepe fizik mühendisliğinde okurken yaz dönemlerinde üst sınıf derslerinden ders alıp bu sayede dönem içindeki ders yükünü azaltıp ulusal ve uluslararası konferanslara katılmış, sonra okulu bitirip sabancı üniversitesinde malzeme bilimi ve mühendisliği programında yüksek lisans yapıp ardından fulbright bursu ile doktorasına university of illinois at urbana champaign uiuc üniversitesinde aynı konu üzerie çalışmaya başlamıştır ki bu üniversite abd'nin illinois eyaletinde kurulu, araştırma ağırlıklı bir devlet üniversitesidir.
harvard university genç akademi üyesi ve massachusetts institute of technology(mit)'nin 35 yaş altı 35 yenilikçi listesine adını yazdırmış bir bilim insanıdır.


sickgod sickgod
birleşmiş milletlerde "yurtta sulh, cihanda sulh" temalı harika bir konuşma yapmıştır. şimdi size siyasetin nasıl bir amipliğe yol açtığını da bir örnekle açıklayım alın. canan hocanın cevabının naifliği de insana eğitimin neler kattığının göstergesi.