canan dağdeviren

natikos natikos natikos natikos
massachusettes insitute of technology'de görevli, 1985 doğumlu, hacettepe üniversitesi fizik mühendisliği mezunu bilim insanı harvard university "genç akademi üyeliği"ne (junior fellow of harvard) seçildi. harvard society of fellows tarafından verilen en yüksek oyu alan dağdeviren'in, seçilen ilk türk olduğunu belirtmeye lüzum yok kanımca.

üst üyeler, harvard üniversitesi tarafından olağanüstü akademik potansiyelleri nedeniyle seçilen, önemli akademik ve entelektüel fırsatlardan yararlanan bir araştırmacılar topluluğu. ve bu üyelik ömür boyu. imrendim.
bu sefer kesin bu sefer kesin
hacettepe fizik mühendisliğinde okurken yaz dönemlerinde üst sınıf derslerinden ders alıp bu sayede dönem içindeki ders yükünü azaltıp ulusal ve uluslararası konferanslara katılmış, sonra okulu bitirip sabancı üniversitesinde malzeme bilimi ve mühendisliği programında yüksek lisans yapıp ardından fulbright bursu ile doktorasına university of illinois at urbana champaign uiuc üniversitesinde aynı konu üzerie çalışmaya başlamıştır ki bu üniversite abd'nin illinois eyaletinde kurulu, araştırma ağırlıklı bir devlet üniversitesidir.
harvard university genç akademi üyesi ve massachusetts institute of technology(mit)'nin 35 yaş altı 35 yenilikçi listesine adını yazdırmış bir bilim insanıdır.


sickgod sickgod
birleşmiş milletlerde "yurtta sulh, cihanda sulh" temalı harika bir konuşma yapmıştır. şimdi size siyasetin nasıl bir amipliğe yol açtığını da bir örnekle açıklayım alın. canan hocanın cevabının naifliği de insana eğitimin neler kattığının göstergesi.

dişte kalan maydonos dişte kalan maydonos
meme kanserini erken teşhis edecek elektronik sütyen üzerinde çalışma yürüttüğünü
"şu an üzerinde çalıştığımız projemiz olan elektronik sütyeni önümüzdeki yılın başında tamamlayacağımızı düşünüyorum. 5 yıl önce teyzemi 50 yaşındayken meme kanserinden kaybettik. ona söz vermiştim. meme kanserinde erken teşhis yapabilen bir platform yapıyoruz. hasta olmamıza da gerek yok. bilgi alabilmemiz açısından da bu proje çok önemli. vücutla uyumlu, ince, kıvrımlı, esnek ve hassas bir teknolojiyi iç çamaşırımızın, vücudumuzun ve iç organlarımızın bir parçası haline getiriyoruz " sözleriyle duyurmuş. projesi başarıya ulaşırsa uluslararasi camiada göğsümüzü bir kez daha kabartacaktır. bravo gerçekten!

www.medimagazin.com.tr