ceren damar

3 /
sasaki endo sasaki endo
hayatım boyunca kopya çekmediğim için ayıplandım. beş, on ve sıfır gibi notlar aldım. belki iyi ve başarılı bir öğrenci olmadım ama insanların yaptığı işe saygı duymayı da unutmadım.

yanlış bir şey vardır ceren hocam, söyleyeyim: "%100'ünün eğitilemez olduğunu kabul etmemek"
benallahınbirlütfuyum benallahınbirlütfuyum
sen bu yaşına kadar gel, ailen seni pamuklara sarıp sarmalayarak büyütsün, huzurla mutlulukla büyü, eline kıymık batmasın diye uğraşsın herkes, kıyafetin etiketi tenini kızartıyor diye annen makası alıp kessin onu, yolda köpek kovalasa baban köpeğe kızsın tatlı tatlı seni korkuttuğu için, sonra da onu sevmeye alıştırsın seni, zorluklardan geç, okumak için çabala, güzel bir yere gelmek için uğraş, ailen seninle gurur duysun her zaman, sonra amına koduğumun evladı gelsin, sikindirik bir sınavdan geçebilmek için kopya çeksin, sen de işin gereği tutanak tuttuğunda şerefsizce seni vursun öldürsün. ulan karaktersiz, ulan dal yarak, noldu şimdi? sınavı geçemediğin gibi bir de içeri attılar seni puşt! değdi mi lan gencecik kızın hayatına?!

kimse kusura bakmasın bu ve bunun gibi kadın katliamları, kadına veya kız çocuklarımıza tecavüz basite indirgenemeyecek kadar çoğaldı ülkemizde. buna kimse cinayet diyemez, karşı taraf cinnet geçirdi de yaptı diyemez. bu bir katliam, kadın katliamı!
1
3 /