cezaevlerindekiler isyan başlatırsa ne olur

1 /
yırtıcıkalem yırtıcıkalem
bahçeli'nin tehdit gibi yeni af açıklaması.
madem bu insanlar bunu yapıp ülkeyi, seçimleri zora sokabilir, neden kader kurbanı güzellemesi yapıp duruyorsun bu bir, ikincisi bu konuda bu kadar ısrar akla başka şeyler getiriyor sayın bahçeli.

mhp genel başkanı devlet bahçeli, cumhurbaşkanı erdoğan ve başbakan binali yıldırım'ın "gündemimizde yok" dediği cezaevi affını yeniden ve bir başka uyarıyla gündeme getirdi. pkk ve fetö'nün cezaevlerinde provokasyon planı olduğunu iddia eden bahçeli, "cezaevindeki hayat, insan onuruyla pek bağdaşmayan bir hayattır. bu zemini işledikleri takdirde türkiye, büyük bir felakete sürüklenebilir. seçime 1 hafta 10 gün kala bir talimat ile türkiye'deki mevcut cezaevlerinde isyan başlatırlar ise ne olur? korkunç bir tablo. cezaevleri, afrin'de atılan bombalardan daha tehlikeli bir bombadır" dedi. af önerisine yineleyen bahçeli, "kader kurbanı olan insanları ayıklayıp dışarı çıkartın, türkiye biraz rahatlasın, rehabilite olsun" ifadesini kullandı.

www.cnnturk.com
mavi panter mavi panter
arkadaş ne kadar malca beyanlarda bulunuyor bu adam. amacı ne, neye hizmet ediyor anlamadım gitti. şimdi neden tacizci hırsız ve gaspçıyı masumlastırıp aftan çıksınlar diyor anlamadım gitti. dur bakalım akp tayfası ne diyecek.
4
elaine marie elaine marie
ne kadar salak bu herif ya.
taktı hapishanedekilere. sanki vatan millet aşkıyla düştüler oraya.
sapık, tecavüzcü, katil, hırsız çoğu. zaten bu ülkede adam öldüren bile en fazla 3 yıl yatıp çıkıyor. bırakın da cezasını çeksinler.

hayvanın teki karısını deşerek öldürüyor ama devlet bahçeli oy alabilmek adına bunlara yaltaklık yapıyor.
kaseti çıksa da kurtulsak, uğursuzdan.
ürkek ürkek
yemişim onların isyanlarını. sanırsın haksız yere içeri tıkılmış mağdur politikası. onlara varana kadar feto adı altında araya kaynatıp yok etmeye çalıştığınız masum kesimi haklayın artık. ne canlar yandı bu uğurda. herhangi bağlantısı olmadığı halde, şerefsizin teki sırf ihbar etti diye işinden gücünden olan insanlar var. şikayette bulunanı araştırsan yedi sülalesi... neyse sinirlendim yine.
kamocan kamocan
kendi tabanı için istiyor. abartısız söylüyorum cezaevinde yatan adli suçların büyük kısmı mhp li. adli suçlulara isyan cikarın demek istiyor.
rene rene
geçmişte yaptığınız gibi düşünce suçlularını yakarsınız veya kazaya kurban giderler ne olacak. birde işin şu yönü varki son feto soruşturmalarıyla birlikte ceza evleri bildiğin fatura kuyruğu gibi yatacak yer kalmamış diye duydum, millet yerlerde köşede nerede bulursa yatıyormuş sıkış tepiş, belki ona bir gönderme yapmıştır
kareondokuz kareondokuz
bu kadar ısrar etmesine sebep ceza evinde arkadaşı dostu mu var acaba?

düşünce suçlularını çıkarın. diğerlerini emniyet toplayana kadar canı çıkıyor. ecevit'in yaptığı hatayı yapmayın.
confessions confessions
cezaevinde rahat durmayan iti kopuğu arsız hırsız katil tecavüzcü dışarda mı rahat duracak.
bahçeli'nin bu açıklamasını bir sinyal bir yol gösterici olarak gören (bunda bahçeli suçlu demiyorum) bu arsız uğursuz it kopuk tecavüzcü hırsız katil sürüsü hapishanelerde ayaklanma çıkarırsa ne olacak?
yaşanan ölümlerin hesabını kim verecek.
üstelik af yetkisi ne meclis ne başbakan ne cumhurbaşkanı yetkisi değildir. insana, kamu malına karşı işlenen suçlar sadece suçun mağduru mağdurları tarafından af edilebilir.
eğer bahçeli ille de af diyorsa ilk önce kendisini eleştiren muhalifler için açtığı davalardan vaz geçip eğer bahçeliye bir hakaret edilmiş ise bundan ceza gören ceza alacak insanlar varsa onları af etsin.
atsidyus atsidyus
hapse kim girer; katil, tecavüzcü, vergi kaçakçısı, hırsız

bu sözcükler sizce hangi partiye daha yakın duruyor?

ben de öyle düşünmüştüm.
alfredhitchcockunbeynininkaranlıkdehlizleri alfredhitchcockunbeynininkaranlıkdehlizleri
genel af hususunda sanki dünyanın tek günah işlememiş insanıymış gibi ''amaa ığğyy onlar suçlu ama , ölsünler bir zahmet içeride banane ığğyy'' diyen kaymak beyinli dostlara laf yetiştirmeyi bir süreliğine bir kenara bırakacağım. ama ne suçun sosyolojisi, ne de kapitalist modernite jelatinli ulus devletler deki cezaevlerinin varlık sosyolojisi hiç te sizin beyinlerinizin sığacağı şeyler değildir.

şimdi bu bahçeli denen devletlu'nun bugün ortaya attığı olası tehlike hakkında iki kelam etmek isterim. hep tekrarladığım lafımı yine yazacağım. eğer ülkemizde bütün ab ülkelerinin toplamından fazla bir mahkum sayısı varsa olay sadece bireyin suç işlenmesinde aranamaz. böyle birşeyi yazmaya da söylemeye de dilim varmıyor ama bugün ülkemiz cezaevlerinin doluluk oranı 4-5 katını bulmuşssa bahçeli'nin işaret ettiği tehlikeyi mutlaka ciddiye almak gerekir. bahçeli bu beyanatları gerçekten cezavindeki mahkumları düşünerek mi veriyor, kanımca tabii ki de hayır. bence asıl isyanı cumhur ittifakında kendisi çıkartacak bunun yolunu yapmaktadır.

eskiden ''genel af'' sözü sorumlu siyasetçilerimizin ağzından asla çıkmazdı. eskiden de gerek görüldüğünde meclisten genel af kararları alınırdı ama bu öncesinde asla sorumlu siyasetçiler tarafından dillendirilmezdi. çünkü bu siyasetçilerin hem cezasını çeken mahkumlara, hem de hiç bir suç işlememiş olan mahum yakınlarına bir sorumluluğu vardı. hani genel af hakkında çok söylenen bir cümle vardır ''genel af söylentisi tüpteki macun gibidir bir çıktımı bir daha içine dolduramazssın.'' şimdi bu bahçeli'nin korkunç ve tehlikeli açıklamalarından sonra kapasitesinin çok altında işlem gören cezaevleri bile tehlikededir. en büyük korkuyu da hiç bir suçu olmayan mahkum yakınları yaşamaktadır. hiç kimsenin kimseye kişisel hesapları için böyle tahribatı yüksek kabuslar yaşatmaya hakkı yoktur.
1 /