chernobyl

1 /
stone cold stone cold
bir bilgisayar virüsü.w95.cih'in bir türevidir.üç farklı çeşidi var.birisi her ayın 26'sında,ikincisi 26 nisan'da,üçüncüsü de 26 haziran'da aktif hâle geliyor.ilk kez 1998 yılında tayvan'da görülen bu virüs;bilgisayara bağlı sabit sürücülerdeki bilgileri siliyor.donanıma zarar verebilen(bios yoluyla,tabii donanım izin verirse) ilk bilgisayar virüsü olarak da bilinir.

eski bir virüs,dolayısıyla windows 95 ve 98 işletim sistemlerini kullanan bilgisayarları etkiliyor.
carlito carlito
doğru söyleyini 9 köyden kovarlarmış, ama doğru söyleyen bilir ki, 99999 köyden daha kovulsa 999999 köy daha vardır mutlaka. sonuna kadar gider, doğru söyleyen.

doğru bir yazar.
kahve içme tanırlar kahve içme tanırlar
zamanında bütün bilgisayar kullanıcılarına illallah ettiren virüs. 98-99 civarı bilgisayar kullananların yedekleme hastalıkları bu virüs yüzündendir. o yüzden yazdığı her yazıyı, okuduğu her pdfyi, izlediği bütün filmleri ve oyun savelerini yedekleyen , haftanın en az 1 günü yedekleme yapan insanları hor görmeyiniz.

edit: ayrıca güzelim 4gb'lık harddiskimin amına koyan virüstür. ne oyun bırakmıştır ne de bir sik bırakmıştır.

edit2: kısaca harddiskimi yakmıştı.

ayrıca her yıl nisanın 26'sında tekrar harekete geçeceğine dair bir rivayet çıkar.
driving einstein driving einstein
yeni başlamış bir hbo mini serisi/limited seri olan dizisi.

güzeldi ama siyasete çok kayacak gibi... insanların neler yaşadıklarını, duygularını falan daha çok görmek isterdim. evet, onları da gösteriyor ama siyasetten yürüyecek gibi. ilk bölümde izleme sahnesi de abartı olduğunu düşünüyorum ama genel olarak etkileyici ve gerilimli başladı. empati yapınca tüylerim diken diken oldu
sakil sakil
henüz 3 bölümde seyirciyi kendisine bağlamayı başarmış olan hbo dizisi. yalnız çok bağlanmamak lazım. çünkü 5. bölümüyle birlikte final yapacak. ben de artık temmuz sonunda askerlik bitince bir çırpıda izleyip bitiririm. şimdi hiç yanaşmıyorum o yüzden.
1 /