chester

julien julien
ingiltere de liverpool un doğusunda manchester ın batısında bir şehir. alice harikalar diyarı'nın ilham alındığı şehir olduğu söylenir.
methyl red methyl red
dee nehri kıyısında, galler sınırında, romalılardan kalma, küçük ve sevimli kent. siyah-beyaz binaları, katedrali, kalesi, saati, üzerinde yürüyebileceğiniz, şehir merkezini çepeçevre saran surlarıyla bir film setinde olduğunuz izlenimi yaratabilir.

bir de, avrupa'nın en büyük outlet centre'i ile britanya'nın en büyük hayvanat bahçelerinden birine ev sahipliği yapar.
zinkafnun zinkafnun
tüm günümü geçirip bir tane bile hindistanlı ya da çinli görmediğim, zenofobinin zerresine rastlamadığım... belki de bu sebeple ingiliz anne ve babaların çocuklarının sizinle iletişime geçmesine izin verdiği şehir. bu anlamda oldukça istisnai bir ingiliz şehri olduğunu söylemek mümkün.

hayvanat bahçesi ise şahane, tek kelimeyle.
pylly pylly
chesire dükünün topraklarında yer alan ilginç bir mimariye sahip şehir. binaların ikinci katlarında yaya yolları ve dükkanlar bulunur. binalar edvard döneminden kalmadır.
keyif pezevengi keyif pezevengi
kuzeybatı ingiltere'de bence en yaşanılası yerlerden biri (blacon ve lache kısımları hariç)

gayet az arap, zenci, hintli vb. nüfusu var. insanlar londra'ya göre daha sıcakkanlı. suç oranları düşük; kiralar uygun. bi de manchester havalimanına 50 km kadar yakın.
clitor eastwood clitor eastwood
pegzel koltuklar, oturgaç ve uzangaçlar yapan rus tasarımcı, marangoz.
gayet raad, konforlu, benim gibin keyif pezevenkleri içün atölyesinde koltuklar yapmakta kendisi.
siz de benim gibin güzel koltukların nasıl yapıldığını merak eden, kendince oturak ve tabure falan yapan delilerdenseniz, chest'er reyize bir bakınız.
misal;