chill out

1 /
mavio mavio
bazı dekoratörler iç mekanı "chill out" döşerler. mavi, krem, yeşil ve kahve gibi yumuşak renklerin pastel tonlarını kullanırlar, süsten kaçınırlar, düz renk halı kullanırlar ya da halısız da olur. duvara da büyük boy bir deniz manzarası asıp milyarları alıp giderler
endoterm endoterm
istiklalde tünele doğru giderken,galatasaraydan sonra sağda kalan küçük bir otel;ancak sadece otelle de kalmıyor: giriş kısmı,birkaç masadan oluşan bir cafedir.ilk biranızı yudumlarken nargileniz hazırlanmak üzere olup koltuklardaki minderlerle birlikte bilgisayarda çalan alternatif mp3 ler gecenin geç saatlerine kadar sizi orda tutmaya yeterlidir.
abece abece
insana huzur veren,kesinlikle dertten sıkıntıdan arındıran,dinleyenin gönlünü aklını hoş eden ,hoş tutan müzik türü
dasein dasein
akçayda da rahatça muhabbet edilebilecek,uygun fiyatlarıyla cezbeden,pofuduk koltuklarında uyuma isteği uyandıran bir pub..çalınan müzikler adıyla alakasız olsa da deniz kenarında çok hoş bir mekan...
emrahman emrahman
galatasaray'dan tünel'e doğru giderken sağda bir ara sokakta bulunan otel+cafe.

nokta atışı yapalım: galatasaray lisesini geçiyoruz, st.antuan kilisesini geçiyoruz, odakule'yi de geçiyoruz, turkcell binası ile paşabahçe binasını da geçiyoruz. paşabahçe'nin bitişiğinde terkos çıkmazı vardır. orayı geçtikten sonra ilk sağa sapıyorsunuz. sokağın girişinde sağda eski halk bankası vardır. şu anda kapalıdır (geçici edit: burada şu anda ptt bulunmakta geçici bir süre için.), solda hint giyisileri satan bir dükkan var. onun da yanında ada kitabevi&cafe var. sokağa girince 25-30 adım atın, solda, camları boyalı chill out yazan yeri göreceksiniz.

bu girdiğiniz sokak the marmara oteline çıkar. daha aşağıda pera palas vardır, trt binası vardır. (e bulun artık be!)
kırmızı kalem kırmızı kalem
hayata aşkla bağlı olanların müziğidir..

her tını kalbinize çarpmaktatır. yankıları uzun süre geçmez... güzelliğin, bağımsızlığın, asiliğin, inadına yaşıyor olmanın en güzel ezgileridir.

hayat bir insan olsa idi, chillout onun yüreği olurdu..edit: daha iyi anlaşılması için bu giriyi carmenita dancing eşliğinde yazdım.
1 /