chon

neihaos neihaos
iki yılda bir çıkardıkları albümlerle aklımı alan genç grup. 2 ep'den sonra sumerian records'la anlaşmalarının ne kadar isabetli olduğu anlaşılıyor. "grow"'da animals as leaders'ın bateristi matt garstka birkaç şarkıda onlara eşlik etmişti. sonuna kadar hak ettikleri çok iyi bir popülarite yakalamışlardı. s/t albümün prodüktürlüğünü de javier reyes yapmış. şanslısınız lan!

bir ay önce çıkardıkları s/t albümleri, enfes grow albümlerinin üzerine çıkıyor diyemem ama bence kesinlikle albüm olarak müthiş olmuş. bu sefer mario camarena ve erick hansel resmen yaptıkları müziğin en sade haline dönüp tekrar şahane harmonilerden şarkılar oluşturmuşlar. mario "gerçekten daha yalın yapılarda şarkılar yapmak istedik ama ayrıca müzikal olarak şimdiye kadar yaptığımız en uçuk kısımları bulundursun istedik. zaten müziğimiz şimdiki haliyle de öyle tuhaf ki, yapı da uçuk olunca takip etmesi zor olabiliyor. bu albümün gerçekten belki hiç bu tarz müzik dinlemeyen insanlara hitap etmesini istedim." diyor. polyphia'nın geçen yıl yayınlayıp farklı bir popülarite kazandığı new levels new devils albümlerindeki gibi örneğin elektronik (trap yapısına sahip diyebilirsiniz) füzyonuna hiç girişmemişler.

basta homey'de de birlikte çalıştıkları anthony crawford parmakları var. bateri için söylenecek söz yok. daha çok math rock olarak bilinen bu tür için iyi bir baterist şart. tekrar nathan sorun yok demiş! prog rock, caz seven veya arada dinleyecek hafif bir şeyler arayan rock dinleyicileri için yine tam yerinde bir yaz albümü olmuş diyebilirim. albüm akıyor, anlamıyorum bitiyor. birkaç tane şarkı seçmeye zorlarsanız benim için peace, rosewood, gift ve if önde gelebilir. zamanla dinledikçe editleyebilirim orayı, karar vermek zor.