çiçek gibi bilgisayarı mahveden misafir çocuğu

1 /
baksana talihe baksana talihe
hey yarabbim az çekmedim onlardan. misafirliğe gelmişsin madem rahat etmek istiyosun, misafirliğe gittiğin yerde çocuğunla yaşıt çocukta yok bırak o çocuğu bi yerlere ne bileyim, babaanne anneanne olabilir. ama pardon sizin gittiğiniz yerde çocuğu oyalayabilecek biri var zaten. " bak burada abi varmış, abiye soralım bilgisayarı varmıymış git sor bakalım oynamana izin verirmiymiş." bende zaten çocuğun dadısıydım, siz rahat rahat muhabbet ederken çocuk benim bilgisayara istediğini yapabilir.
toocee toocee
her şey 'abla ben bir oyun oynayabilir miyim?' cümlesiyle başlar...
tamam der güvenirsin, cillop gibi bilgisayarın başına geçirirsin, korkcak bir şey yoktur, zaten o da bir bilgisayar çocuğudur ne yapabilir ki? zaten tamam demezsen başında dikilir rahat vermez. sonrasında ne mi olur?
1. içerde yediği kek, börek..vs ne varsa onların muhteva ettiği yağ olduğu gibi klavyede ve -ne hikmetse- parmak izleri halinde monitördedir.
2. en özel resim dosyaları açılmış, en güzel resimler ifşa edilmiş, içtiğin sigara, aldığın alkol, arkadaşlarınla gittiğin tatiller ballandıra ballandıra içerdekilere aktarılmış olur.
3. salonda yiyip de bitiremediği börek annesi tarafından zorla yemesi için odaya getirilmiş, o hengamede klavyeninin içine çörek otları çöreklenmiştir.
4. acı bir gerçek, oyun oynamak dışında her türlü siteye girilmiş, virüsler bulaştırılmış, bilgisayarın anası ağlatılmıştır.
artık o çocuğun bir tarafını çimdirmek suretiyle ağlatmak farz olmuştur. ama aşırıya kaçmamak iz bırakmamak gerekir.
venenosa venenosa
şımarık veletin tekidir, yani umarım tektir. birden fazlaysa ve birbirlerini gazlama durumundalarsa çok çetin cevizler var karşınızda demektir. en iyisi siz bilgisayarı alıp basın gidin evden. yok eğer tek bi çocuk varsa ortamda iğnenizi çıkarın, korkutun..
bay sıtkı sıyrıl bay sıtkı sıyrıl
panik anında dünyayı s.kertebilecek çocuktur bu. bak şimdi şöyle anlatiyim. diyelim ki eve geldin yorgun argın. moralinde bozuk. bir baktın ki evde gani gani misafir. neyse gittin misafir odasına millete hoşgeldin falan dedin. sonra odana doğru seyirttin. eneeee o da nesi? bir bakıyorsun ki bir tane veled-ül mukadderat oturmuş güzelim kompiterin başına çatır çutur kurcalıyor. işte o an yapman gereken şudur ey güzel vatan evladı! olduğun yerde dona kal ve sakın kımıldayıp ses çıkarma. içinden sürekli ''tanrım hayır! tanrım hayır!'' diye tekrar et. göreceksin ki ölüm sessizliğine bürünecek oda bir anda. hatta öyle bir sessizlik olacak ki bir an kendi osuruğunu nükleer bomba zannedeceksin. çocuk yavaşça ellerini klavyeden ve mouse dan çekene dek bu şekilde hareketsiz bekle. aman diyim. o an en ufak bir kıpırtıda bilgisayar sikerebilir. ne diyorduk? hah. baktın ki çocuk ellerini çekti klavye ve mouse dan o vakit ''röheyyyy'' deyü fırlayarak çocuğu bir piton gibi boğazından yakala ve camdan aşşağıya doğru savur delüğanlı. işlem tamam. artık kompiterin kurtuldu. hadi bakiyim.
malibumsu malibumsu
insanın tepesini attıran çocuktur."ben bu bilgisayarı sadece derslerim için kullanıyorum, bütün oyunları sildim. konsantrasyonumu bozabilir diye." diyerek çocuk baştan savılır. çocuk eğer gitmiyorsa daha önceden yazılmış bir yazı açılır word'de, devamı yazılıyormuş gibi yapılır, ya da photoshop'ta küçük, detaylarıyla uğraştıran bir ödev/proje açılır. (burda ilginç, renkli renkli bir dosya açılmaması çok önemlidir, yoksa çocuk tarafından soru yağmuruna uğrayabilirsiniz ya da daha da kötüsü, çocuğun ilgisini çekebilir) bir süre sonra çocuk sıkılıp gidecektir zaten kendiliğinden. sonra kapı kapatılır, çok önemli dersim var gelmeyin denir. hala gelmeye çalışırsa yapıştırın kulağının dibine bi tane, bak bakayim bi daha gelebiliyormu velet.
deepbluething deepbluething
- ne yapıyorsun evladım sen?
+ abi bu gta yı çalıştırmıyo. format attım xp kurcam. çalışır o zaman.
- .....
+ abi sen ağlıyor musun?

şeklindeki diyaloğun sahibi yumurcak. şeker çocuk. piç!
panelefsiniakos panelefsiniakos
bu çirkin ve mal mülk düşmanı tavrıyla misafir çocukluğundan orospu çocukluğuna terfi eder çoğu. en azından o an için. "hadi ama şampiyon, hangimiz bilgisayarımızın içine sıçan bir misafir çocuğuna bu küfürü etmedik değil mi?"

şaka lan. çocuk işte. işi zarar vermek ipnenin. ama bazıları harbiden orospu çocukluğu yapıyor.

mehmet! buradan sana sesleniyorum. amına koydun bilgisayarın yavşak. anan baban yanında olmasa ağzını burnunu dağıtırdım. akraba olacan bi de şerefsiz çocuk. sana kızgınım. akraba dedik misafir dedik gönülsüz de olsa bilgisayar açtık sana. bu mu lan vefa örneğin. kafam girsin...
herzelaid herzelaid
genellikle misafir çocuğun ailesinin evde bilgisayar olmasını farketmesi sonucundan oluşan sinir bozucu durumlardır.akabinde bilgisayarın açılmasının istenmesi ve eğer varsa dönemin en popüler oyununun çocukları için başlatılması istenir.sonra bu veled oyuna başlar ve sen salona misafirlerin yanına dönersin.bu veled öldükten sonra tekrar nasıl başlanacağını bilmediği için bilgisayarın orasını burasını kurcalaması sonucunda güzelim makinayı pert eder ve akabinde salona, aile bireylerinin yanına kaçar. sen diğer odaya bilgisayarı kapamaya gittiğin zaman mutlu sonla karşılaşır ve ardı arkası kesilmeyen bir küfür trafiğine girersin.
deniz koydum adını deniz koydum adını
yuzyılın taktiği vs naughty misafir cocugu:içinden ataklamak geliyor ama
dövsen samar yiceni biliyosun o zaman ayı yavrusunu severken öldürür taktiğini kullanın.'ay aman da ne şekermiş gel buraya ' gibi sevgi nidalarıyla beraber yanaklarını sole bi sıkın sole bide savurun...hem intikam alınır hem de azar işitilmez(y)
ruhuma uykudan hafif gelir ölüm ruhuma uykudan hafif gelir ölüm
mahvettiği bilgisayarı kafasına geçirmenin gerektiği çocuk. hele de çocuktan nefret ediyorsanız çok şahane bi' bahane olabilir. çocuk sevmiyorum, anasının babasının emrivaki yapıp bilgisayar başına oturtmaya çalıştığı misafir çocuklarını hiç hiç sevmiyorum.
kolonyamıkolanyamı kolonyamıkolanyamı
kimsenin başına gelmemesini dilediğimdir.
benim başıma geldi mi? hayır.
benim etrafımdaki veletler kapıyı açtığımda gelebilir miyin diye soruyolar.
ama seviyolar mı beni kesinlikle evet.
disiplin şart.
sıyrık sıyrık
ressamlığımı keşfedeceğim çocuktur çünkü o anda kendisinin portresini odamın duvarına kazıyacağım andır ilham gelmiştir bir anda.
1 /