cihan okan

1 /
sezenehir sezenehir
sezen aksu'nun çok amaçlı vokalisti. savcı adlı dizide oynadı. asmalı konak'ın müziğinde duyabilirsiniz sesini. estağfurullah yokuşu adlı dizinin müziklerini yapmıştı. babam ve oğlum filminin sonunda da duyabilirsiniz sesini. efendime söyleyeyim, 1990 yılında candan erçetin ile eurovision türkiye finaline katılmışlardı ve 4. olmuşlardı. sezenle beraber konserlerde hint dansı yaparak da gönlümüzde taht kurmuştur.

şimdilik aklıma gelenler bunlar. bir de sezen aksu'nun ferhat göçer'e verdiği yolun açık olsun adlı şarkıyı da enfes söyler tadından yenmez. albümü çıksın da dinleyelim denilen şahıs.

güzel sesli güzel insan.
bimekan bimekan
aslında ses rengi güzel olan bir kişi bu. bazı yerlerde kendisini gösteriyor zaten, sezen'in deyimiyle, "benim bütün orkestranın müşterisi mi var?"
cihan'a bir konserinde, "ben konuşmuyorum diye seni kullanmışlar, seni tuzağa düşürüp hakkımda kötü bir şey duymaya çalışıyorlar, sen de cevap veriyorsun" demiş sezen cihan'a.
bodrum'da "ölmeden albümünü yapmak istiyorum" diyerek üzmüştü.
"en yaşlı yıldız olacaksın sen, ömrün çürüdü" diye takılır zaman zaman. ilk dizisinde oynadığında sezen, "ben dizide fark ettim senin böyle güzel olduğunu, bilsem o kadar kişi arasına seni de katardım. neyse, yaşlılığımı sana saklıyorum, beni de kuma olarak al. valla bulaşık yıkarım, evi silerim, öbür işleri karınla halledersin" demiş koparmıştır.

kişisel olarak aşırı güzel bulduğum bir ses değildir, albümünü sabırsızlıkla beklemem, ama beklerim.
bu aşırı güzel bulmama sebebim, sezen'in şarkı söylemesini istememe rağmen mutlaka bir şarkıda sahneye çıkması olabilir.

sezen'cim, sen söyle onun yerine o şarkıyı, bak ne güzel oluyor, bir dene hele.

bekliyoruz cihan'ı efendim her şey bir yana, cidden bekliyoruz.
bimekan bimekan
sesi, yorumu güzeldir. fakat bazı ricalarım olarak, hem kendisinden, hem de sezen'den;

hint dansı yapmasınlar artık, azalarak bile değil, pat diye bitsin, hiç arayıp sormayız nerede hint dansı diye, söz.
1980'i okumasın, bunu cidden iyi niyetle söylüyorum, sesine gitmiyor, çok düz okuyor. yine mi çiçek okusun, havamızı bulalım. ki bir ara da kendisi yandım yandım'a takmıştı, bir konser çıkışı söylemiştik yine mi çiçek diye, daha onu duyamadık ama, şarkı değişti en azından. 1980 oldu. bundan önce de yolun açık olsun vardı.
nurcan'ı örnek alabilirdi, kendisi sürekli değiştiriyor şarkısını.
fakat artık nurcan yok, o ayrı mesele. yani sezen'in orkestrasında yok.
bimekan bimekan
albümüyle beraber nihayet piyasadadır. albümü kendi adını taşıyor. henüz alamadığımdan bilmiyorum, fakat içindeki 5 şarkının sezen aksu imzasını taşıdığını söyleyebilirim. devamı için kartonete bakmam lazım.
mbaskan mbaskan
okan soyismini görünce tanju okan'ın oğlu olmasını dilediğim ama öyle olmadığını bilince üzüntü veren şarkıcıdır. keşke tanju okan'ın kendisi gibi bir oğlu olsaydı ve babasının kendine has olan müziğini devam ettirebilseydi.
1 /