cihangir solcusu

1 /
drtks drtks
solun adına kullanıp solun içine sıçandır. hani şu bizim gayrı milli hasılat var ya ha işte onun yutuverirler. ülkenin kaynaklarını sömürenlerdir. olm ülkenin kaymağının yüzdelik olarak belki de yarısını götürür diğer kalan yarısını tüm türkiye'deki insanlar arasında paylaşır. adaletsiz gelir dağılımın kralıdırlar. sözde bunlar ayıp olmasın diye bakın çok sosyaliz falan diye bazen yardım gecesi düzenler. düzenledikleri mekan, çıkan içki, aperatif yiyecekler o gece üstlerine giydikleri giysiler yardım ettikleri miktardan daha fazladır.

kısacası doğan görünümlü şahin demeyelim de, özünde liberal olup kapitalist hırsızlığı ile kervan tutmuş, kapitalizmi iliklerinde yaşayarak ve sömürerek yaşarlar ama kendilerine solcu derler. solun içine ederler. solun sosyal ekonomisini savunan bir birey olarak sen insanlar ile tartışırken karşı taraf burayı örnek gösterir işte orada film kopar yutkunur kalırsın.

aslında sözün özü "küresel sermaye" neyi destekler ise onu desteklerler.
zincirlemegunahtamlaması zincirlemegunahtamlaması
"ya x grup çok mutsuz kendimizi bi kere siktirelim de mutlu olsunlar" aklıyla hareket eden kişilerin yer aldığı yeni nesil köyün sürüsü.

bunlar okumuş eşeklerden oluşmakta. yunanistan'ın borcunu ödeyelim fikir sıçmığının hemen sabahı adamlar türrkiye bizi işgal edecek diyor. ama yunanlar jok tatlılaaaaağ hem hükumetleri solcuuuu.
iste biraz eziklik söz konusu bunlarda. taşıdıkları kimlikten utanıyorlar.
lost words lost words
''cihangir solcusu'' derken, cihangir' de oturan kişiye denmez. bir çok gerzek insanımız sanki bütün cihangir' i böyle anlıyor, sadece ''cihangir solcusu'' saf, kolay insan, kanan ve beyni yıkanan insana denir.
uşakopo uşakopo
çiçek gibi insanlardır. kimseden nefret etmezler. emperyalist arabalara binmez, komünist telefondan tivit atmazlar. sürekli haklıdırlar. acayip de duyarcıdırlar. kandil dağı'nda yerlere izmarit bile atmayanlar kadar da çevrecidirler.
shotbar dağı shotbar dağı
#14419184 girimde bahsettiğim pelinsu ve onun kankalarıdır cihangir solcuları. genel özelliklerini ele alırsak;

-facebook, twitter vb. sosyal paylaşım sitelerinde duyarlılık kasan yazılar paylaşarak vicdan sahibi bireyler olduklarını kanıtlamaya çalışırlar. örneğin bir terörist öldüğünde ''gebersin it'' yazanları görünce ''yiaa nolursa olsun ölen insandı'' cümlesini kullanarak hümanizmin doruklarında gezinirler.

-ethem sarısülük ile şehit teğmen emre as onlar için aynı öneme sahip değildir. biri polise taş atarken ölen örgüt üyesi diğeri şehit olan bir askerdir. ethem sarısülük öldüğünde unutursa kalbi kurur. emre as öldüğünde yazık der en fazla.

suruç'taki bombalı saldırıyı kimin yaptığını bilmeden siyaset yapmaya kalkar. o retro tarza sahip saçaklı kot şortu önünde usa bayrağı ile bir emine ülker tarhan bir şafak pavey tavırlarına bürünür. ertesi gün iki polisin ensesine kurşun sıkarlar. umrunda olmaz.

haytap vb kuruluşlara üyedir. belediye köpekleri zehirlediğinde dünyayı ayağa kaldırır. bir hafta sonra tatilde yunus balıklarının yüzgeçlerine tutunup tur atar. o hayvanların havuzda çektiği eziyetleri düşünmez. etsiz pazartesi alışkanlığı ile pazartesi günleri hayvanlar ölmesin diyerek et yemez kızımız. ama evde ufak bir böcek görse onu alıp dışarı atmak yerine bir litre böcek ilacı sıkarak anasını ağlatır. sevimli hayvanlar ilgisini çeker çünkü.

gezide kesilen ağaçlara tepki gösterir. ancak kısa bir süre sonra van erciş'te yapılan ağaç katliamı umrunda olmaz onun. ya da bu günlerde cudi dağı'nda yanan ağaçlar.

kısacası davranışlarını belirleyen en önemli faktör ilgi çekmesidir.
turk lokumu turk lokumu
genelde columbia, merrell, north face gibi amerikan malı pahalı ayakkabı giyerler.
hemen her sosyalist gibi amerika'ya sallamayı da ihmal etmezler.
cerrato cerrato
insanlar bir hayal üretiyor sonra bu hayale inandırıyor kendini , sonra hayalini kurduğu tiplemeye küfür ediyor.
ben binlerce solcu gördüm tanıdım . hiç öyle milyon dolarlık evde oturup götünde versace don giyenine rastlamadım , siz nerden buluyorsunuz bunları.
tanıdığım solcuların yüzde 90 ı gelir seviyesi düşük insanlar.
ha içlerinde zenginlerinide tanıdım ama onlarda mütevazi insanlardı.
akp ye her düşman olan marksist leninist sosyalist değil arkadaş. adam boğazda yalıda oturup devleti faşist bulabilir.
gezide eylem yapmak için ille fakir ya da devrimci olmaya gerek yok. akp düzeninden rahatsız olan herkes orda oldu.
salak salak şeyler yazıp ortalığı bulandırmayın.
küçe çıkmaz küçe çıkmaz
adam kendince nefret ettiği tüm karakterleri, solcu, kürt, ermeni, zengin, alevi, eşcinsel, bir insan suretine sokup sonra da "cihangir solcuları çok rerero" diyebiliyor. ki zaten ona göre bi insanın hakkını araması tatlı su solculuğudur, cihangir solculuğudur, amerikanın oyunudur. peki sana gözünü açar açmaz sabahın yedisinde bunları yazdıran nefret ne? kuyruk acısı mı? bu ülkede dengeleri sağlayan bir sol olmasa çoktan yok olup gidecekler, asgari ücret 1.300 olacak yalanına kanarak sevinçten kendini kaybedenler; karşısındakinin kıyafetinden içtiği kahveye kadar yorum yapar olmuş. neden? çünkü onlar kendileri gibi sorgusuz sualsiz bir insana yahut görüşe taparak ezberden konuşmuyor. öğrenmiş bir cihangir solcusu bunun üzerinden aklınca siyaset yapıyor bir de hdp'nin istanbul'da aldığı oyları da buna bağlıyor. yetmiyor boğazdaki yalısında viski içerek hdp'ye oy veren şerefsizler deme gafletinde bulunuyor. çok merak ediyorum "kasımpaşa ve osmaniye sağcısı" güce tapan bir kaypak olarak ötekileştirdiklerinize laf söylemekten başka ırmağının akışına kurban olduğunuz ülke için ne yaptınız acaba?
di mi ama di mi ama
anladığım kadarıyla; havyar, jambon, viski, pahalı şeylerin diğer isimlerini öğrenen sağcıların ya da diğer semt solcularının eleştirdikleri solcu kitle.

cihangiri tıka basa doldursan siyasete ne kadar etki eder bilmem ama birilerinin içine dert olmuş.
1 /