cincon

azwepsa azwepsa
kendisine, taraftarları arasında cim bom da denen galatasaray'ın rakip takım taraftarları lisanındaki adıdır.

eziktaş, kestanebahçe, cincon... böyledir.
regulus regulus
esprisini ve komik noktasını bir türlü anlayamadığım kime sorsam cevap alamadığım sözcük.
zannederim, eleştirmek amacı ile sordum sanılıyor ama değil. olur ya böyle forum içinde efsane olmuş durumlar vardır. zamanında komik bir olay olmuştur sondan sonra belli bir laf kalıplaşmıştır. sözlüklerde de olur. bunun da öyle bir çıkış noktası var sanırım.
ufek1a ufek1a
fenerbahçeye kendi sahasında yenilirken bağırmaktan rekor kırarak guinness rekorlar kitabına giren futbol kulübümüzün taraftarlarına verilen genel ad.
chandlerbing chandlerbing
fener5ahçe, 8eşiktaş, 6alatasaray gibi versiyonları da bulunur. ancak şahsi görüşüm bu ifadeleri kullanan insanın psikolojik sorunları olduğu yönünde...
nastasya filippovna nastasya filippovna
platonik aşkına karşılık vermediğim bir iş arkadaşım tarafından bana edilen hitap şekli. "artık seni umursamıyorum" demek istiyor sanırım, komik bir durum:

-cincon naber?
+iyiyim...cincon?
-cincon işte ya.
+peki.
ilk yarinin son dudugu ilk yarinin son dudugu
cim bom'a yani galatasaray'a edilen ergen hitap şekli. kelime oyunlarıyla espri yapmanın ilkokulda kaldığını düşünürsek ergen diye hitap etmek aslında iltifat kalıyor. neyse bunun yanında 6s, f7, 8taş ve bunun benzerleri de aynı güruh içine giriyor. taraftarı kim olursa olsun bu şekilde hitap etmek onu taraftardan çok, çocuk gibi gösteriyor. saygılar.
ultras lan ultras lan
bugün 'cincon'la 'cimbom'u karıştıranlar, yarın 'ana' ile 'avradı' karıştırırlar. klasik fenerbahçe taraftarı karaktersizliği. zorla fenev, f5 gibi şeyler yazdıracaklar. hayır ne oluyor cincon yazınca? sizi mi sikiyorlar?