cinsellik

1 /
gülümsün gülümsün
ayıp(!) diye nitelendirilen. aynı zamanda insanların önüne bir tabu koyarak, yasak olan elma göze hoş gelir felsefesinden yola çıkarak üzerinden prim yapılandır. bu tabuları insanlar eğitimle aşmalı ve herkes kendi özelinde yaşamalıdır cinselliği. kimsenin gözünün içine sokmadan, mide bulandırmadan, adam gibi.
tonguç tonguç
cinsellik bir tabudur.hem de kadınlar için büyük tabu olması da erkekler için tabu olmasına neden olan bir olaydır.bu da dini sebeplerden çok ekonomik ve sosyal düzenle alakalıdır.
sen 21 yüzyılda bile hala feodal yapının etkilerinden kurtulamıyosan,erkek çocuğun olacak diye "fabrika gibi çalışıyosan!",aileyi kız çocuklarla doldurmana rağmen ailedeki tek erkeğe iltimas gösterip,kız çocukları hala onun emrine veriyosan bunun sonuçlarına da katlanıcaksın.
kadın nüfusun çokluğuna rağmen onları üretime vermeyip,sosyal statüyü sadece evlendikten sonra "annelik" olarak veriyorsan orada bir düşüneceksin.üstelik bu kadınlar bağımsızlık mücadelesinde yedi düveli erkeğinin yanında savaşıp dize getirmiş "tek" milletin kadınlarıysa ve bu yüzden o dönem hiç bir milletin kadınlarının sahip olamadığı haklara sahip kadınlarsa kara kara düşünebilirsin.
sen kendin kadının haklarını savunurken kızını dizinin dibinden ayırmıyor,erkek kardeşine ezdiriyorsan,kızın "sabah,kaynana,röntgen" programlarının muptelası olduysa eyvallahlar olsun.
hal böyleyken sahip olduğu hakların altında ezilir kadın. toplumun küçük bir yüzdesi dışında kendi kararını kendisi veremez. cinselliğini yaşamaz. bu toplumda cinsel özgürlüğünü yaşayabilmesi için ekonomik özgürlüğünü kazanması şarttır. televizyondaki örneklerinde "kimileri" bunu "teşhircilik!" yaparak kazanır ve bunlar da televizyon kanalları vasıtasıyla tüm kadınların adının teşhirciye çıkmasına neden olur. cinselliğini yaşamak isteyen;fakat şartlandırmalara binayen kendini frenleyen kadın da doğal olarak hem kendi hem de erkek için cinselliği tabu haline getirir.
perdue perdue
"adamı vezir de eder rezil de eder" bir durum olarak algılanır. insanların doğuştan taşıdıkları en olağan arzularının arasında tek utandıkları cinsellikleridir. bu yüzden anlamı da yapısı da zaman içerisinde çarpıtılmıştır.***
özgürlük özgürlük
hakkında karşı cinsten arkadaşlarıyla çekinmeden konuşamaz çoğu kişi.
ayıptır çünkü. olur mu öyle şey, bir erkek ve bir kadın cinsellikten bahsedecek, yok artık, bir de seks hakında konuşsalardı, tövbe tövbe..

bir çok eşin bile birbirleriyle rahat rahat konuşamadığı bir konudur bu ne yazık ki.
halbuki o kadar önemli bir konudur ki uzun uzadıya, utanmadan sıkılmadan konuşulması kesinlikle çok faydalıdır.
elbet ki kimse zorunda değildir çevresindekilerle istemediği bir şeyi paylaşmaya. ancak paylaşmak isteyip de paylaşacak ortam bulamayan kişiler için rahat bir ortam oluşturulması şarttır.
her yerde her zaman her konu gibi konuşulması tuhaf görülmeyecek, tabu olmayacak bir kavram haline getirilmelidir cinsellik.
süpersonikorjindeli süpersonikorjindeli
memleket insanımın yarası; çünkü cinselliğimiz de kentleşmemiz gibi çarpık çurpuk. kimileri vazifeymiş gibi hergün aynı standart çiftleşmesinden müzdaripken kimileri de o kadar açki dokunsan boşalır. bu durumlar dile getirilemediğinden saldırılara maruz kalınır. misal; dünyanın en güzel kadınıyım ama hala bakireyim ya da yalnızım hayıflanması. kendine kitlenmiştir, önüne çıkanlar uygunsuz ya da basittir.
z string z string
para gibidir bol olunca değersiz kıt olunca hasretiyle dolunan. para gibi bir yere kadar harcanabilir, bir yerden sonra istiflemeyi harcamaya yeğler adam.
kızlar bir şey sanmış gelinler bıkmış usanmış da derler halk arasında. yalandır ama inanmam.
roselife roselife
3 yaşında keşfedilmeye başlanan, 13 yaşında ilk denemelerle bireysel zevklere giden, 23 yaşında en azından karşı cinsle 1 kez yaşanılmış olan, 33 yaşında zirve yapan, hayatta ekmek hava su gibi gerekli olan bir ihtiyaçtır.
1 /