claudia cardinale

benkendimveben benkendimveben
sinyora enrica ile italyan olmak filmindeki sinyora enrica rolü ile antalya altın portakal film festivalinde en iyi kadın oyuncu ödülünü almış italyan aktris.

yaklaşık 50 yıldan fazla bir kariyer, dönemin en ünlü ve hatta sinema tarihinde altın harflerle yer almış yönetmenlerle çalışmıştır. visconti den fellini ye sergio leone den werner herzog a kadar .. 90 larda ise bir çok tv yapımında yer almıştır italyada.
mahçup delikanlı mahçup delikanlı
efsanevi güzellikte bir kadın. fellini'nin çalışmaktan en çok keyif aldığı oyunculardan biri. sabahtan akşama kadar seyret dur. ayrıca signora enrica ile italyan olmak adlı türk filmiyle en iyi yardımcı kadın oyuncu ödülünü almıştır altın portakal film festivali'nde. bir de hakkında söylenebilecek şey, fransızların brigitte bardot'ları (bb) varsa, italyanların da claudia cardinale'leri (cc) vardır şeklindedir. türkan şoray'la alakası yok ayrıca; türkan şoray cc'nin eline su dökemez. ondan sonra monica bellucci çıktı işte zaten.
kezbanın abisi kezbanın abisi
once upon a time in the west'de arzı endam eden güzellik abidesi aktris.

claudia cardinale claudia cardinale, actress: c'era una volta il west. like many other female ıtalian film stars, claudia cardinale's entry into the business was by ... ımdb

oynadığı filmlerden kısa kısa kesitler ile göz zevki için;
not1: video açıklamasını okumakta fayda var.

not2: 2014 itibari ile hala hayattadır.

(bkz: c era una volta il west)
clitor eastwood clitor eastwood
zamanın kimseyi beklemediğinin ve kimseye merhamet etmediğinin kanıtı, değirmen gibin hatun, afet güzellerden olan italyan hanımefendi.

60 ve 70'li yılların gözdesi, parmakla gösterilen ve çoğu erkeğin sadece rüyalarında gördüğü kadınlardandı. minnak bir bifor-aftır ilen her anın, gençliğin, taze güzelliğin keyfini sürün temalı gamu sıpotumuzu da iliştirelim..

bifor

aftır

1