çocuk olmak

1 /
arch angel arch angel
dünyanın en güzel duygusudur..en saf,en pembe hayalleri barındırır o minicik dünyanız..zorluklarla karşılaştığınızda kaybolan umutlardan bir kucak dolusu vardır çocuklarda.küçükken büyümek istemenin nedeni de budur belki,hala umutlara sahip olmak..
solti solti
en güzel yanı çocuk olmanın, birisiyle arkadaş olmak için adını öğrenmek yeterlidir.

- adın ne?
- mehmet
- bende ahmet, hadi gel top oynayalım.

tabi yaş ilerledikçe soru sayısı artar;

- adın ne?
- mehmet
- bu mahallede mi oturuyorsun?
- hayır (parmakla göstererek) şu binada teyzemler oturuyor, onlara misafirliğe geldik
- hadi top oynayalım.

daha da büyüyünce;

- adın ne?
- mehmet
- bu mahallede mi oturuyorsun?
- hayır (parmakla göstererek) şu binada teyzemler oturuyor, onlara misafirliğe geldik
- top oynamayı biliyormusun?
- evet
- gel oynayalım ama kaleye geçersin.

iyice büyüyünce;

- adın ne? (dik dik sorulur)
- mehmet (dik dik cevap verilir)
- seni bu mahallede ilk defa görüyorum, bizim mahallenin kızlarına asılma
-...


böyle devam eder, büyüdükçe önyargılarımızda büyür, çevremize alacağımız insanları seçerken biraz daha seçici davranırız, hatta bunu abartırız. çocuk olmak o yüzden güzeldir ya..
gülümsün gülümsün
anneyi evde yemek yapan, üstümüzü başımızı temizleyen; babayı ise akşamları eve gelmesi iple çekilen kişi olarak bilmektir çocuk olmak.

bazen akşamları ailecek yenilen yemeklerin tadıdır çocuk olmak ya da sabahları hep beraber yapılan kahvaltıların yaramazıdır, bir an önce masadan kalkıp çizgi filmin başına gitmek isteyen.
youareagod youareagod
hep gülecek bi şeyi olmak, kalbi pırıl pırıl olmak, gülerken gözlerinle de gülebilmektir çocuk olmak; ya da bi yıla 2 final dönemi sığdırmak zorunda olmamak, parka gidebilmek için saatlerce ağlayabilmek, annenin eteğinden ayrılmamaktır...
solti solti
çocuk olmak; tertemiz olmakla eşdeğerdir.

aslında bir reklamın sloganı çok güzel açıklıyor herşeyi; kirlenmeden büyüyemezler.
kirlendikçe büyüdük, büyüdükçe kirlendik. çünkü büyüyebilmek için kirlenmek şarttı. ve hepimiz az ya da çok kirlendik; o saflığımız, temizliğimiz çocukluğumuzda kaldı.

çocuktuk tertemizdik, kirlendik ve büyüdük, büyüdük ve kirlendik.
digitallart digitallart
şu dünyada hergün yeni bir rezillik gördükçe,keşke hep akla gelen ve hayıflanılan hede.
zorla akşam erkenden yatağa yatırılıp bir güzel uyutulurduk.10 saat 12 saat allah ne verdiyse.sınav zamanı olunca ve sabahın ilk ışıklarında çalışmaktan bunalıp giri yazarken,çocukluğun o zaman mantıksız gelen bu zulümleri bile tatlı geliyor.1,5 saat uyku ile git bakalım sabah okula.
vatman vatman
çocuk olmak :çocuk yuvasında çocuk olmak, yoksul olup yaz kış çıplak ayak dolaşmak, afrika ülkelerinde derin kemiğine yapışmış aç yaşamak, yüzüne gözüne sineklerin konması, devamlı dayak yemek, dilencilik yapmak, tiner çekmek, yaşamak için öldürmek zorunda kalmak, trafik ışıklarında araçların camlarını silmek azar işitmek, mendil satmak, ayakkabı boyacılığı yapmak, tamircinin çırağı olmak.
1 /