coronavirüsü ciddiye almamak

brsmsl brsmsl
boris johnson'ın önderlik ettiği mal tayfadır.

genel anlamda alınan tedbirlere uymayanlara para cezası vermektense 14 gün veya daha uzun süre ev hapsi uygulanması gerektiğini düşünüyorum.
sokaklar çenesine siyah maske takmış keko dolu zira.
yasevyabadabadu yasevyabadabadu
işe yaramadığı bilindiği halde ısrarla bez maske takanların önce evlerinde, olmadı yurtlarda o da olmadı cinayete teşebbüsten hapislere tıkılması gerektiğini düşünüyorum. her şeyden önce bu maskeler yasaklanmalı. ayrıca virüs sadece solunum yoluyla bulaşmıyor arkadaşlar. gözlük kullanmak da çok önemli. gözünüzü büyük oranda kapatacak gözlük kullanmalısınız.
aslanmican aslanmican
aşağıya bırakacağım nihat özdemir sözleri üzerine, ilgili şahıs derdest edilip ağırlaştırılmış müeebetle yargılanmadıkça ben de ciddiye almayanlar kervanına katılanlar arasına katıldığımı ilan ettiğim hadisedir. benzer açıklamayı kayserispor başkanı da yapmıştı bir süre evvel. ona da bir sik olmamıştı.
devlet erkanının canımıza özel olarak kastı var sanki. onlara bir şey olmuyor ki. zira çevrelerine 7/24 test yapılıyor.
yakında ölülerimiz sokakta kalacak. yine skimde olmayan hadise olacak. bu tepkisizliği göreceğime sokakta ölüp gebereyim de cesedim köpeklere, kedilere mama olarak işe yarasın bari.
yalvararak ve acı içinde soruyorum. biz ne zaman bu denli maymunlaştık? en yakınlarımızın can çekişe çekişe izlemesini izlemek bile büyük iki yüzlülüğümüzün parçası ne zaman oldu?

""'ümraniyespor'da bazı koronavirüsler tespit edildi ama 'lütfen maça çıkın, daha ilk haftadan sorun yaşamayalım' dedim. onlar da sağolsunlar maça çıktılar""
volkans volkans
virüs öyle bir hal aldı ki çığırından çıktı ve insanlar kale almamaya devam ediyor. sonumuz nereye gidecek merak ediyorum.
kanaat onderi kanaat onderi
sars ve varyeteleri vücutta sekel (kalıcı hasar) bırakıyor. yakalanıp iyileştiğini zannedenler ya da ciddiye almayanlar, ileriki yıllarda yaşayacakları immune sistem çökmesi, böbrek, karaciğer, akciğer gibi rahatsızlıklarıyla yüzleşmek zorunda kalacaklar, farkında bile değiller.