çorum daki mezarlıkta yaşanan gizemli kız olayı

1 /
aglama duvarinda gulesim geldi aglama duvarinda gulesim geldi
günlerdir haber sayfalarında takip ettiğimiz, haber bültenlerine taşınan ve en sonunda bölge halkının gecenin bir vaktinde mezarlığa taşınıp bu kızı beklemesiyle de iyiden iyiye "bir deli kuyuya bir taş atmış..." atasözündeki duruma dönen enteresan olaydır.

harbiden "bu senin yaptığını çorumlu yapmaz" sözü kulaklarında çınlıyor insanın:

www.haberturk.com
kolaylokma kolaylokma
üzerinden hemen bir esrarengizlik çıkarılan;
-üç harfli yau bu,
-şeytan vallaha şeytan,
-deli bu deli baksana,
...

gibi götten uydurma yorumlara maruz kalan yurdum olayı.

kızın "anne beni de yanına al" diye ağladığını duyup halen nasıl bu gerzekçe yaklaşımı sürdürüyor bu insanlar ben anlamış değilim. olayın haber olmasına mı yanayım kızın düştüğü duruma mı bilemiyorum. gerçekten çok yazık.
harun abla harun abla
çorum halkının kırk yıllık aksiyon ihtiyacını karşılayan olay. millet çayını çekirdeğini alıp mezarlığa doluşmuş bekleşiyor ki üç harfli gelsin. anne beni yanına al diye ağlayan cin çok gizemli gerçekten ya. allahın işsizleri.
vernalagnia vernalagnia
ya şjahahdkajjdhahşsşdlşdmflekrpkfmgmgksşldşsldplfşdlgşfl

buna sadece gülünür. mezarlıkta ne yapılır? ağlarsın, dua edersin. dünyanın en normal şeyi yani. amerika'da yaşamıyoruz. bunun neyi gizemli )*)?'[email protected]+€
bilmem hatırlar mısın bilmem hatırlar mısın
millet kafayı yemiş ben bunu anladım.

"arkadaşlar okul yapılıyor, her akşam 1 saat gelin birer taş koyun çivi çakın" deseniz bahanenin bini bir para, "işten geç geliyorum", "yoruluyorum", "hastayım" ama gece yarısı mezarlığa yığılmaya gelince kimse geri kalmıyor? çorum özelinde de değil, tüm ülke böyle edirne'den hakkari'ye.

yahu bırakın da bir kız gece vakti gelip gizlice annesinin/ablasının her ne ise mezarında ağlasın, bir özeli olsun, buna hakkı yok mu?

mezardan kız çıkmış. he aq, çıktı sizin gibi zibidileri korkutmaya çalışıyor. öyle bir imkanı olan zaten çıkınca direkt annesinin, babasının akrabasının yanına gider, "bak annecim, babacım geldim" der, sizi ne yapsın. ayrıca diri adamdan korkmuyorsunuz da o kişi ölünce niye korkuyorsunuz onu da anlamıyorum da neyse o başka bir tartışma konusu.
jan valjean jan valjean
korkunçlu video haber linki buyrun efendim.videoyu her izlediğimde dayıların korkudan mezarlığın dışından kıza seslenmeleri beni öldürüyor.

- gel kız buraya gel kız

içlerinden biri de demiyor ki dur ben geleyim, korku böyle bişey (ashsgafafaa) neyse dayıların tribi aklıma şunu getirdi.


avangard jazz avangard jazz
onu bunu bilmem, gece vakti mezarlığa giden insanda (üstelik ardarda günler gidiyor) sağlam göt vardır birader.

oldukça sıradışı bir insan olduğu kesin bence.
dolphin1313 dolphin1313
haberi 2,3 gündür okuyup okuyup burada tuhaf olan ne var anlayamadığım. gizemini çözemediğim hadise.
acısı vardır ağlar
bir insanın yakınını kaybetmesi sonucu mezarlıkta ağlamasından daha doğal ne olabilir.
ister gece ağlar, ister gündüz ağlar, isterse de mezarın yanı başına uzanır yatarak ağlar.devletin vazifesi mezarlığın güvenliğini sağlamak o kadar .
bunun gizemle , tuğçeyle,aslıyla ne alakası var.
bizim evin arkasında da düğün salonu var arada bir halay sesi geliyor yani . olur öyle arada
1 /