çorum daki mezarlıkta yaşanan gizemli kız olayı

1 /
aglama duvarinda gulesim geldi aglama duvarinda gulesim geldi
günlerdir haber sayfalarında takip ettiğimiz, haber bültenlerine taşınan ve en sonunda bölge halkının gecenin bir vaktinde mezarlığa taşınıp bu kızı beklemesiyle de iyiden iyiye "bir deli kuyuya bir taş atmış..." atasözündeki duruma dönen enteresan olaydır.

harbiden "bu senin yaptığını çorumlu yapmaz" sözü kulaklarında çınlıyor insanın:

www.haberturk.com
cafune cafune
ya bu millet cidden sıkıntılı. bi' insan mezarlıkta neden ağlar? kaybı vardır, acısı vardır. bu o kadar olağan bir şey ki. belli ki olayın altında biraz travmatik ve dramatik bir şey var, gece yarısı mezar başında ağladığına göre. ama geri zekalılar kalkmışlar, mezarlıktan ağlama sesi geliyor diye ortalığı velveleye vermişler. çok ilginç ya mezarlıktan ağlama sesi geliyor, allah allah şu işe bak sen. adamın başına ne gelirse ya meraktan, ya şeyden derler ya. inşallah gelir başınıza yani. allah sizin elinize düşürmesin kimseyi ya. yamyamlar. hemşehri olduğuma utandım.
kolaylokma kolaylokma
üzerinden hemen bir esrarengizlik çıkarılan;
-üç harfli yau bu,
-şeytan vallaha şeytan,
-deli bu deli baksana,
...

gibi götten uydurma yorumlara maruz kalan yurdum olayı.

kızın "anne beni de yanına al" diye ağladığını duyup halen nasıl bu gerzekçe yaklaşımı sürdürüyor bu insanlar ben anlamış değilim. olayın haber olmasına mı yanayım kızın düştüğü duruma mı bilemiyorum. gerçekten çok yazık.
harun abla harun abla
çorum halkının kırk yıllık aksiyon ihtiyacını karşılayan olay. millet çayını çekirdeğini alıp mezarlığa doluşmuş bekleşiyor ki üç harfli gelsin. anne beni yanına al diye ağlayan cin çok gizemli gerçekten ya. allahın işsizleri.
vernalagnia vernalagnia
ya şjahahdkajjdhahşsşdlşdmflekrpkfmgmgksşldşsldplfşdlgşfl

buna sadece gülünür. mezarlıkta ne yapılır? ağlarsın, dua edersin. dünyanın en normal şeyi yani. amerika'da yaşamıyoruz. bunun neyi gizemli )*)?'[email protected]+€
badem gözlü kör badem gözlü kör
18'lik gençler bir de mezara not bırakmışlar kıza, derdin varsa konuşabiliriz, lütfen ortaya çık kalp kalp bir sürü kalp çizmişler falan sfgfa. cinselliğin afrikası çorummuş meğer:d
bilmem hatırlar mısın bilmem hatırlar mısın
millet kafayı yemiş ben bunu anladım.

"arkadaşlar okul yapılıyor, her akşam 1 saat gelin birer taş koyun çivi çakın" deseniz bahanenin bini bir para, "işten geç geliyorum", "yoruluyorum", "hastayım" ama gece yarısı mezarlığa yığılmaya gelince kimse geri kalmıyor? çorum özelinde de değil, tüm ülke böyle edirne'den hakkari'ye.

yahu bırakın da bir kız gece vakti gelip gizlice annesinin/ablasının her ne ise mezarında ağlasın, bir özeli olsun, buna hakkı yok mu?

mezardan kız çıkmış. he aq, çıktı sizin gibi zibidileri korkutmaya çalışıyor. öyle bir imkanı olan zaten çıkınca direkt annesinin, babasının akrabasının yanına gider, "bak annecim, babacım geldim" der, sizi ne yapsın. ayrıca diri adamdan korkmuyorsunuz da o kişi ölünce niye korkuyorsunuz onu da anlamıyorum da neyse o başka bir tartışma konusu.
jan valjean jan valjean
korkunçlu video haber linki buyrun efendim.



videoyu her izlediğimde dayıların korkudan mezarlığın dışından kıza seslenmeleri beni öldürüyor.

- gel kız buraya gel kız

içlerinden biri de demiyor ki dur ben geleyim, korku böyle bişey (ashsgafafaa) neyse dayıların tribi aklıma şunu getirdi.


1 /