coşmuş bir ekonomimiz var

1 /
house md house md
ekonomi "bakanı" nihat zeybekçi'nin fantastique beyanı.


Nihat Zeybekci: Coşmuş bir ekonomimiz var


biri, bakana doların 4.00'a doğru doludizgin koştuğunu hatırlatsın. keza "yuro" da 4.50 civarlarında gezmekte.

kanseri metastaz yapmış hastaya, soğuk algınlığı teşhisi koymaktan vazgeçin ağalar. zira, sayılı günler tükendi, yolun sonu görünüyor.
frakiyskiy frakiyskiy
bir kaç saniye önce okuduğum, kendisinin bile inanmadığı ve buna zorlama örnekler verdiği beyan.

adam avrupa birliğinin en fakir ülkelerinden olan romanya'nın türkiye'den fazla değer kaybettiğini söyleyerek yüreklere su serpiyor! dolar kurunun geçici arttığından bahsediyor. 2015 yılının ocak ayında 1 dolar 2.23 tl imiş. gelinen 2 yıllık süreçte 3.80'lere dayandı. 2013 ocak ayında ise 1.7 tl imiş. yani 4 yılda tam 2 kattan fazla değer kaybı yaşamış tl, dolar'a karşı. tam olarak neresi geçici şimdi bu dolar kurunun yükselişi? 2013'de 1500 tl alan adamın parası, 2017'de 1500 tl alan adamın parasından 2 kat değerliymiş. coşan ekonomi bu mu?

et fiyatlarının azaldığına değinmiş. yıllarca bize, bizde gıdanın çok ucuz olduğunu, yurt dışında çok pahalı olduğunu öğretip durdular. avrupayı bilmiyorum ama amerika'da dana kıyma 4-5 dolar arası. türkiye'de 45-50 tl arası.

ha diyorlarsa ki ekonomimiz coşmasa nasıl meclis başkanının 2012 model mercedesini değiştirip yerine 5 milyon tl'lik araç alacağız ya da diyanet işleri başkanına zırhlı 1 milyonluk bir arabayı nasıl alacaktık, hatta 11 milyara uçak neyle alacağız diyorlarsa haklı olabilirler. bilemedim.
tanrım sana geliyorum tanrım sana geliyorum
tabii canım coşmaz mı?

-mtv önce %40 dediler. sonra %25'e indi. bu coşma nerede var?
-önümüzdeki sene kamu işçisine %3.5+%3.5 zam uygulanacakken cumhurbaşkanına 3.500 zam nerede var. coşma dediğin budur?
-daha bunun elektiriği, doğalgazı da gelecektir.
cebine tek seferde o para giren ...ların boğazında kalsın o paralar...
albia albia
kendi ekonomileri hakkında konuşuyorsa ki, burdan öyle görünüyor..elbette haklı..coşmuştur, banka hesapları, yatırımları falan..zira bizde ekonomi yok.
1 /