danny kaye

spyder spyder
1987'de rahmetli olan hakikaten nev-i şahsına münhasır bir abimizdir. 40lardan 60lara komedyenliği, müzisyenliği ve dansı aynı anda götürmüş hem hollywood hem broadway'de başarılı olmuş. mimikleri, taklit yeteneği ve sesiyle tam bir gösteri adamıydı. eğlence sektöründeki kariyerinin yanı sıra büyük de bir hayırsever. uzun yıllar başta unicef olmak üzere birçok hayır kurumunun destekçisi oldu.
muzevir muzevir
geçtiğimiz pazar trt 2'nin öğle kuşağında klasik müzik performanslarının ilki yeniden yayımlanmış ve yirmi yıldan bu yana kimbilir kaçıncı defa izliyor olmama rağmen beni yine ikiye yarmış adam. önümüzdeki pazar çocuklar için klasik müzik ya da opera performanslarından biri yayımlanacakmış program sonunda yapılan anonsa göre.

aynı zamanda performansın daha yarısındayken program zart diye sona erdirilerek ruhuna saygısızlık edilmiş ve yayımcı kuruma tarafımca e-posta marifetiyle ağız dolusu laf edilmesine neden olmuş adamdır bu. trt 2 özel kanallara mı öykünüyor nedir, hem bu saygısızlığı yaptılar hem de mektubuma cevap bile vermediler.

tam da "yüz yıl önce ölmesi gereken şef" taklidindeydi sıra, başladıydı ki kestiler adiler.
spacetusubozulanadamındramı spacetusubozulanadamındramı
siyah-beyaz tv'de her pazar günü hikmet şimşek'in sunduğu klasik müzik programında
(bkz: pazar konseri),ekrana çıktığında mıhlanıp kalmamızı sağlayan kişi.
(açıkçası,zaten diğer kısımlara dayanamıyordum)
yine de o günlerden bugüne klasik müziği seven 3-5 vatan evladı çıktıysa en büyük paylardan
biri de bu harika adamındır.

trt'de yayınlanan programı,merak edenlere: