dantel

1 /
anosias anosias
tığ ile özel bir iplikle örülen, genellikle salonlarda zigon örtüsü olarak kullanılsa da, büyüklerin televizyon örtmekten, koltuk örtmeye kadar yaratıcılık sınırlarını zorlayarak evin her tarafına yaydığı süs eşyası
vishnu vishnu
üzerine felsefik tanımlamalar yapılabilecek el sanatı. şöyle ki, lisede edebiyat dersi sırasında dalıp gitmiş olan öğrenciye hoca aniden "dante gibi ortasındayız ömrün" ile ne denmek istediğini sorunca, söz öbeğindeki dante'yi dantel anlayan öğrenci: "şimdi hocam, bu dantel nasıl ki ortadan başlanıp yavaş yavaş örülürse ve bir bütünü oluşturmak için..." diye giden yorumlar yapabilir (hatta yaptı).

bunun dışında, dantel uygun kullanıldığında çok da güzel bir dekorasyon ürünü olmakla beraber yeni nesil tarafında eski kafalılık gibi hor görülmüş ve dışlanmıştır.
(bkz: fiskos masası)
mekansizkral mekansizkral
neden yaptıklarını anlamadığım ama bir anlamı olsa da neden çeyizlerine koyup saklarlar da kullanmazlar dediğim hiç bir zaman bi işe yaradığını düşünmediğim gereksiz şey.
heidi heidi
çamaşır süsüyken iyidir de havlu kenarı olunca çekilmeyen... hayır yani yüzünüzü silicem diye çizmenin ne alemi var, ha bir de bunca iş arasında havlu kenarı ütüleme piskopatlığının... ama el emeği, göz nuru mudur? denemedim bilmem...
1 /