dave grohl

1 /
sycrone one sycrone one
mikrofon başında duramıyor bu adam.

hemen örneklerle açıklayayım bu tanımı; şimdi best of you'nun klibini açın bi;

(bkz:
)

izleyin biraz. heh, işte dave abimizin mikrofon başındaki sahnelerine dikkat ederseniz kamera mikrofona sabitlenmiş ve onu çekerken bir anda yokolup hemen bir anda tekrar geri geliyor. kadraja bir girip, bir çıkıyor.

sonra gene bir best of you açacağız;

(bkz:
)

bu da konser görüntüleri. abimiz gene kameralar mikrofona, aslında sürekli mikrofon başında olacağı düşünülen dave abimize yoğunlaşmışken bir anda görüntüden çıkıyor ve sözlerin geldiği noktalarda zort diye giriyor hemen.

arpası fazla gelmiş bunun*, ama bu haliyle seviyoruz kendisini. kankam olsun lan!
evilmaddox evilmaddox
nirvana da iken fotolardan genelde gerzek modeli pozlar verip sahnede coşarken içten içe tutmuş kendini bu adam "ulan işin kaymağını hep kurt ibnesi yedi of bee" diye belli. nirvana dan kendini bir kurtarış kurtardı ki, saldım çayıra mevlam kayıra.

foo fighters ta vokalistliğini gördük, pek bir beğendik. toşanklı bir rock müzik vokalistiymiş. davranışları, hayranlara karşı tavrı, eskilere ve idol dediği adamlara gösterdiği saygıyla hep ayrı bir yerde oldu bu adam. bak gelmiş 40lı yaşlarına, hala her röportajında "ben james hetfield dan daha karizmatik bir vokalist görmedim, benim için bir numara odur. metallica sizi çok seviyom ben abi ehe." der durur, ağzından düşürmez. yaptığı müziği bu şekilde yapıyor olmasında payı olduğunu düşündüğü herkese mutlaka şükranlarını bir şekilde sunar.

sıkı metalcidir, köklerine de bağlıdır, bunu yan projesi probot ta sapına kadar göstermiştir. lemmy e aşırı hayrandır, "yalarım abi yutarım abi" modunda gezer etrafında, çay getirir sigarasını alır vs. absürd mizahı da pek sever, jack black denen ibişin kankasıdır, pick of destiny filminde şeytanı oynayıp bizi yarmış geçirmiştir.

stoner da sever, queens of the stone age in bir albümünde davul kaydetmiştir, cümle alem ayağa kalkmıştır "allahallah bu adam gene oturdu davulun başına" diyerek. hala no one knows dinlerken pek çok kişinin "lan ne güzel çalıyo hayvanın çocuğu bee" dediğini şahsen gözlemledim, hatta ben de bunlardan biriyim.

do it yourself felsefesini benimsemiştir, kliplerini falan hep kendisi çeker, öyle yönetmene mönetmene verip senaryoyu elalemin oyun hamuruna çevirttirmez. duruşu bellidir, işine gelmez de "sikerim çarkınızı sizin lan!" dedi mi, orada olay bitmiştir.

kısaca piyasada tek tük kalmış harbi müzisyenlerin son jenerasyonundandır, kişiliğini, müziğini veya yaptığı işleri bir kenara bırakın, en azından bunları yapış şekline, gösterdiği sağlam karaktere saygı duyulması gereken bir insandır. helal olsun der, ayakta alkışlarım.
tatito tatitoasdlşkasdşlksadlşlsşdalşksdalşksdaldşsdslşa

of ya. bu filmi de izleyin yoksa yemin ederim gay olurum. sikeyim. yarılıyorum hala.
sycrone one sycrone one
bu hayvan herifin el atmadığı rock grubu çok az kaldı artık. ayrıntılı olaraktan ucundan bucağından bulaştığı, dibine kadar girdiği grupların listesi ahanda şimdi burada;

(bkz: foo fighters)
(bkz: nirvana)
(bkz: queens of the stone age)
(bkz: them crooked vultures)
(bkz: killing joke)
(bkz: tenacious d)
(bkz: probot)
(bkz: cat power)
(bkz: nine inch nails)
(bkz: garbage)
(bkz: the prodigy)

bunlar sadece dikkat çeken girişimleri. kimisinde bir albümde birkaç parçaya davul falan çalmış, kimisinde sadece klipte falan oynamış, kimisinde de bilfiil işin içinde. bu yönüyle tam bir "abi biz stüdyoya gidiyoruz, gelmek ister misin bir şeyler çalmak için" adamı gibi bir konumda kendisi. emeğine sağlık.
tanrının kırbacı tanrının kırbacı
tenacious d kaderin penası filmindeki şeytan rolüyle muhteşem bir performans sergileyen, şimdi foo fighters'ın solisti ... filmdeki gibi müzikler yapsa gönlümü fethedecek kişi. (foo fighters'in şarkılarını inceledim ama hiç biri kaderin penası filmindeki gibi bir tatta değil )
fruşante fruşante
kraldır.sakalsız hali sevimli.sakallı hali pisikopattır.vokalini cırlamalarını severiz.lakin wembley'de ramble on'u söyleyip, yetmeyip şarkı bitince john ve jimmy'i seyircilere cırlayarak takdim etmesi.. sonra kücük cocuklar gibi sarılması dave'i gönlümde ayrı bi yere taşımıştır.adam ! adam !
1 /