deli gibi seven erkeği reddetmek

1 /
typokiller kesköse typokiller kesköse
ilişkinin yalnızca tek tarafın sevgisinden ibaret olmadığının farkında olan kişi eylemidir. sizde depreşen bir şeyler olmadıktan sonra onun sizi sevmesi yeterli mi? değil. sadece sizi seviyor diye onu hayatınıza sokmak ona acımak anlamına gelmez mi? gelir.

sevmediğiniz insanları sırf sizi seviyorlar diye hayatınıza alıp bir süre sonra sikip atacağınıza en başından reddetmek daha az acıtıcı.
deliozan deliozan
(bkz: elma )
(...)
tahir olmak da ayıp değil zühre olmak da
hattâ sevda yüzünden ölmek de ayıp değil.
seversin dünyayı doludizgin
ama o bunun farkında değildir
ayrılmak istemezsin dünyadan
ama o senden ayrılacak
yani sen elmayı seviyorsun diye
elmanın da seni sevmesi şart mı?
(...)
nazım hikmet
semazem semazem
iki tarafın birbirini deli gibi sevdiği durumlarda dahi ilişkinin yürüyeceği garanti değilken bu sevme olayı bile tek taraflıyken durumu gerçekçi değerlendiren hatun kişinin davranışı.

adam (kadın) seviyor diye kadın (adam) neden kabul etsin yahu. 10 adam (kadın) birden sevse hepsini mi kabul edecek ?
timshel timshel
akıllı olsun. şii o eli bi indir.
tek olayı bu muymuş? deli gibi sevmek... müslüm gürses çağrışımı yaparak soruyorum. bu mu tek olayı? şimdi bu hırsızları deli gibi seviyor diye bağrımıza mı basalım? hangi hırsızları kastettiğim umarım anlaşılmıştır. bu katilleri? kalp de göt gibi lan, herkeste var. ona göre düşünmek lazım.

edit: a eksilenmişim. naapmışım ben adam mı öldürmüşüm, hırsızlık mı yapmışım? ahshahs
1
kot olmasa insanlar ne giyerdi kot olmasa insanlar ne giyerdi
üzer ama doğru bir harekettir.
kendisinde bu duygunun karşılığı yoksa, ileride bir gün karşı tarafı ayrılıkla ve yaşanmışlıkların acısı ile bir başına bırakmaktansa bu hikayeye hiç başlamamak en doğrusudur.
her konuda olduğu gibi aşkta da denge önemlidir.
leylanınbabası leylanınbabası
aşk tek taraflı bir hadisedir.
herkesin kendi sorunudur,bu hadise.
seviyorsa ne mutlu kendine, bu durum karşındakine farklı bir tutum takınması için neden oluşturmaz.
lanetherif lanetherif
mevzuya doğru yorum her ne kadar şu olsa da
hatun kısmının bir çoğunda akıl başa vurunca şu hale evriliyor.
o yüzden burada anlatılmak isteneni detaylandırmak önemli. deli gibi seven erkeği reddetmek mesele değil. manyaktır, ruh hastasıdır, cahildir, görgüsüzdür, edepsizdir, karaktersizdir vs.. vs.. reddedersin.

deli gibi seven, değer kıymet bilen, verdiği kıymeti göstermeyi bilen erkekler var. hani o an kıymeti bilinmeyip,reddedilip sonrasında o herif çirkin ördek yavrusundan kuğuya dönüşünce "hay kafama...." dedirten... heh işte onlar söz konusu ise iyi ki reddedilen erkektir. size kalsa çocuğa yazık olacaktı. en azından yolda kıymet veren kadını bulur...

bu entrydeki i kadın kelimesini erkek, erkek kelimesini kadın'a çevirerek okuyun, sonuç değişmez. cinsiyet önemsiz olmakla beraber bunu hepimiz hayatımızın bir döneminde yaşıyoruz. reddettikten sonra geri dönüp bakmıyorsanız mesele yok da... bakıyorsanız sıkıntı büyük.
erkeker ne çoğunlukla yaşıyor bilmiyorum. benim etrafımda "ben çok salağım şu kızın kıymetini bilmedim" diyen herife pek rastlamadım (var ama erkeklerden bunu diyen 1-2 kişiyi geçmezken, kadınlardan şunu demeyen 1-2 anca çıkıyor)
1 /