deprem vergileri nereye gitti

mustehzi13 mustehzi13
-deprem vergileri nereye gitti?

iç ses(aha şimdi sıçtık?!)
-ımm şey yol,sağlık,hizmet,bedava kömür...

iç ses(allah sizin belanızı versin.)
xari xari
"...hala halktan toplanmaya devam edilen ve bütçe gelirleri içine yerleştirilen 28.4 milyar liranın hangi “yıkıntıyı” imar ettiği hiçbir zaman açıklanmadı. deprem vergileriyle gerçekleştirilen hizmetlere ilişkin net bir bilgiye ulaşmak da pek mümkün olmadı..."

28.4 milyar liralık deprem vergisi nerede? 1999 'dan beri deprem vergileriyle halktan 28,4 milyar lira toplandı. ancak "toplanan vergi amaca uygun harcandı mı?" sorusu hala yanıtsız. haber v... yesilgazete
yapan nasıl yapıyor yapan nasıl yapıyor
japon deprem uzmanı prof. honkura nın bir röportajından küçük bir kesit.

türkiye’de evinizin sağlam olup olmadığını ancak belediyeler ya da üniversiteler test ediyor, metrekare başına ücret alınıyor. bu nedenle tüm evlerin sağlamlaştırılması yapılamıyor. japonya’da nasıl yapılıyor?
japonya’da haneden herhangi bir ücret alınması söz konusu değil. vergiler dahilinde bütçe içerisinden kaynaklanıyor. hızlı ve eksiksiz çalışmalar için bu gereklidir.

ülkemizde ise ne yazık ki deprem vergilerinin nerelere harcandığı trajikomik cevaplarla açıklanabiliyor. haberin linki

marmara'da 3 metre tsunami olabilir gizem acar japonya'nın en ünlü deprem uzmanı olarak kabul edilen prof. dr. yoshimori honkura, 11 mart 2011 büyük japonya depremi'nin ardından ülkes... milliyet