destiny 2

mülhem olmak mülhem olmak
plus sayesinde beleşe alıp doğru düzgün oynamadığım, daha doğrusu beceremediğim oyun. benim gibi antikaları aşar bu oyunlar abi, single modu nerde, multide ne olup bitiyor, arkadaşlarımla nasıl oynuyorum, level farkına göre kimlerle multi girebiliyorum... yap şunu kolay bi şekilde basalım tuşa oynayalım ne var yani arkadaş? single player butonu koy mesela ben hep oralardan yürüyüm işte multi girip ne rezil olcam millete la:d ayrıca forsaken'i almadan oyun çok yavan oluyor diyorlar onu duydum duyalı oyunu silmekle silmemek arasında gidip geliyorum parasından da değil mesele cahillik

- forsaken ne?

haydaa:d

şimdi gir youtube a iki saat izle anla oradan gir oyuna bul, bi güzel ustalaş falan derken...

analitik: 0

...bende yani.
dikkatsi dikkatsi
ilk oyunu kadar heyecan yaratmayan destiny oyunu.
ilk oyun, oldukça fazla ses getirerek piyasaya çıktığında benim de xbox 360'ım miadını doldurmak üzereydi. (daha doğrusu yeni bir konsola geçeceğim için) bu nedenle nadiren yeni oyun alıyordum. destiny de bunlardan biriydi. hatta yenilemediğim xbox live gold üyeliğimi bile bir ay için yenilemiştim. oynamak için ücretli üyelik gerektirse de, uzay evreninde yolculuk, tutarlı karakter gelişimi, zamanına göre güzel grafikler büyülemişti.

gel gelelim yeni konsola geçiş yaptığım için oynamak istediğimden az oynayabildim. daha sonra destiny 2 duyuruldu. içimi bir sevinç kapladı. heyecan kaldığı yerden devam edecekti. bugün, yarın indirim beklerken 2 yıl geçti. bir de baktık ki psn plus abonelerine bedava dağıtılmaya başlanmış oyun.

bir taraftan almayı düşündüğünüz oyunun bedava olması sevinci diğer taraftan ise "bu oyun psn plus'ta bedava olacak kadar mı düştü" diye sizi düşündürmesi..

ne olursa olsun bu fırsat kaçmaz diye indirdim ama zerre heyecanlanmadım. eski oyunun üstüne yeni hiçbir şey konmamış. adeta yeni bir dlc çıkmış. sanırım senaryo üzerine birilerine ateş ede ede gitme düzenine dayanan fps ve tps oyunları beni sarmamaya başladığından olabilir.

destiny serisini hiç oynamayan kişiler varsa onlar için denemeye değer. eski oyundan başlamanıza gerek yok.
the red queen the red queen
hikaye, quest filan derken olay sonra pvp ve farma doğru gitmeye başladı. hikayeyi tamamlayıp silerim oyunu. biraz eğlenceli ama daha çok monoton. monotonluk kadar sıkıcı bir şey yok.

ek: ben oyunlarda atlama özürlüyüm. o platformdan platforma atlattığınız q var ya... neyse.
atomun altındaki hayatlar atomun altındaki hayatlar
oyuna blizzardın destiny 2 standart edition bedava vermesiyle başladım. "grind" serüvenimize böylece başlamış olduk. destiny 1'i oynamamış olan biri için hikayesi hoş gibi başlamıştı ama çabuk bitmişti. sonrasında birkaç arkadaş bu işin peşini bırakmamak için "forsaken" adlı dlc ile oyuna devam etme kararı aldık. sonra mı? 420 saat süren bir "grind" macerası. herşey çok güzel giderken hikaye vs de tatlanırken bir de ne görelim. görevlerden biri diyor ki "kardeşim senin çok işin yoktur bana şu canavardan 300 tane öldür gel." so fckin wut? iyi peki madem. sonra diyor ki: "kardeşim iyi yaptın onları hallettin de şimdi git haritanın surasında sunu bul." e hadi o da okey. sonra sonra sonra derken bu iş böyle her görevde her event da aynısı olmaya başladı. arkadaş bir tamam iki tamam üç tamam da bu nereye kadar gidecek böyle.

sonuç olarak birde activion - bungie çatışması dillere destan bir hal almaya başlamıştı. yaklaşık 3 ay önce de yollar ayrıldı. yapımcı bungie yayıncı activisiondı. sonra ikiside bungie kaldı. blizzardlada sanırım pek iyi huylu gitmeyen ilişkiler sonucunda 20 ağustosta steam oyun platformuna oyun tamamen "ücretsiz" olarak taşınacak. ha şimdi noldu ve ne olacak:
- deli gibi oyuncu sayısında bir artış olacak. en azından ilk bir kaç ay için.
- oyundaki "montofon" sayısı azmış gibi deli gibi artacak. arkadaş oyun ne kadar "grind" olsada beyin gerektiren bir oyun. ilk "last wish" raidini tamtamına 8 saatte bitirmiştik. (destiny turkey'den elemanlara burdan selam olsun.)
- oyuna belli bir miktar para yatırmak şart. şart derken oyun zaten ücretli ve gelen her yenilik (dlclerden bahsediyorum.) paralı. sadece bir kereye mahsus olarak bir ödeme yaptıktan sonra aylık bir ücret ödemiyorsunuz.
- oyun gelişmeye ve farklı şeylere yönelmeye çok açık olmasına karşın gelen her yenilik hayvan gibi "grind" üzerine. yav arkadaş yeter da! oyuna 420 saat gömmüşüm bana hikaye ver ne biliyim yeni güzel bir aktivite getir di mi?
- pvpsi inanılmaz rezalet. hilesinden tutun, saçma sapan hero mekaniklerine kadar rezalet.
- hunter class çöp ve çöp kalmaya devam edecek.
- steam'de yeni gelecek dlc 160 lira yanlış duymadınız.

sonuç olarak: ilk başlarda arkadaşlarla güzel bir muhabbet ortamı ve tatlış giden bir hikayeden sonra, zaman canavarı haline dönüşen, hayatınızda ciddi vakit kayıplarına sebep olan bir oyuna dönüşüyor. ha gerek var mı kesinlikle yok. sadece gerçekten güzel, sağlam çocuklarla tanıştım yerli ve yabancı. onlar hala oynuyor ve keyif alıyorlar ama benim ne gram hevesim ne de keyfim kaldı. son olarak ruhun şad olsun cayde-6 reis. seni sevmiştim =))