deutsche bank

dünyayı kurtaran adam dünyayı kurtaran adam
türkiye'de de sadece yatırım bankacılığı konusunda faaliyet gösteren alman menşeeli bankadır.

maliye bakanlığı tarafından çıkartılan hisse senedi gelirlerindeki stopaj vergisine uymadığı için zamanında maliye bakanlığı tarafından yüksek bir vergi cezasına çarptırılırken, sonrasında banka tarafından yapılan " yabancı yatırımcı türkiye'yi riskli görüyor " açıklamasına binaen kanunda değişikliğe gidilmiş, yabancı yatırımcılar stopajdan muaf olmuşlardır. böyle de türk ekonomisi içinde gücü olan bir bankadır.
mevlüt şekeri hüznü mevlüt şekeri hüznü
çok pezevenk evladı bir kurum olduğunu söylemekte bir sakınca görmüyorum. avrupa'da bir şekilde ellerini atıp sikmedikleri devlet kalmadı. filmlerin nuri alço'su gibi alla'ma. önce ülkede bir bokların ters gitmesini bekliyorlar. sonra cumburlop, o ülkedeler. bi bakmışsın, avrupa'nın yarısından fazlası bunlara borçlu. ulan hangi ara sen bu kadan para verebilecek bi kurum oldun, hı?

almanya'nın, yunanistan'a yardım eli(!)ni uzatmasının başlıca sebebi.
vercignatorix vercignatorix
çok sağlam orospu çocukları tarafından yönetilen bankadır.

2 yıl önce, almanya da master yapmak için konsolosluğun şart koştuğu bloke hesap için başvuru yapıp hatırı sayılır bir miktar para içeren bir hesap açtırmıştım kendilerinde. daha sonra aynı orospu çocukluğuna haiz konsolosluk görevlilerinin vize başvurularımı reddetmesi üzerine kendilerinden parayı buradaki bir hesaba göndermelerini istedim. önce konsolosluk kanalıyla bir başvuru yapılması gerektiğini söylediler ancak konsolosluğa gönderdiğim başvurular nedense hep cevapsız kaldı. daha sonra banka ile birebir kontak kurduğumda, bana 3 defa form doldurtup, gönderilmesini istediğim banka hesap numarasını, alıcının ismini vs. içeren belge gönderttiler buradan. ilk seferinde imzanın uyuşmadığını söyledikleri için son seferinde 3 tane belge birden göndermeme rağmen, şimdi de başka bir belge doldurup göndermemi söylüyorlar, üstelik bu sefer gönderdikleri formun üzerinde doldurulması gereken bir 'almanya daki okul-adres' kısmı da var. ulan ipneler, vize vermiyorsunuz, sonra parayı geri istediğimde okulun ismini ve yerini istiyorsunuz, ülkeye giremediysem nasıl verecem lan ben okulun ismini ve yerini? 2 yıldır çekmediğim çile kalmadı sizin yüzünüzden, naz yapan hatun misali sürekli başka sik sok bir şeyler istiyorsunuz, her belge gönderiminde de 40 lira götüme giriyor benim burada. zaten hesapta tutma parası, havale parası diye bir ton kesinti yapacaksınız, bu kadar eziyetin manası nedir lan?

ben de ne mi yaptım, uygun bir dille, bankaya bu durumu anlatan bir mail attım, bakalım bu sefer nasıl bir bahane ile gelecekler? ömrümü çürüttünüz lan!

ekleme: düzgün bir dille atılan mail işe yaramış, 2 yıldır sürekli kendisini naza çeken banka, parayı en sonunda göndermiştir. şimdi bu parayı kullanarak bir tazminat davası açmak var bunlara ama neyse.
mülkiyeli hikmet mülkiyeli hikmet
zamanında alman kapitalizminin 'amiral gemisi' görevini icra etmiş, nazizmi finanse etmiş olan bankadır.

zamanla merkezi frankfurt'tan londra'ya kaydırılmıştır. bunun anlamı ise 'degermanizing'tir. yani almansızlaştırma politikasıdır. londra ve new york merkezli bankerler alman bankalarına yamanmıştır bir anlamda. isviçreli josaf ackermann yönetim kurulu başkanı olduktan sonra yönetim kurulunun yetkilerini azaltmıştı; bu da şu anlama geliyordu: küresel tekeller deutsche bankı ellerine almışlardı artık.
wondrous wondrous
dünyayı parmağında döndürüyor ama internet bankacılığı stajyer elinden çıkma. hesap açıyorsun eve değişik günlerde 4-5 tane sayısını unuttum mektup geliyor. birinde kart var birinde yok bilmemne kodu diğerinde einelinünkörung zımbırtısı. havale yapacaksın vergi dairesi alındı makbuzu gibi elinde bir sürü kod yazılı kağıtla dolaşman lazım. sonra cep telefonunuza onay kodu gönderelim işlemlerinizi daha hızlı yapın diye popup çıkıyor hadi aslanım çok iyi işte bu muasır zihniyet geliyor diye tuşa basıyorsun hop "evinize 5 gün içinde mobil onay kodunu aktifleştirmek için gereken kodu göndereceğiz" diyor. allah cezanızı vemesin.
1