dilci

rumuzsuz rumuzsuz
gençlik yıllarını bir dili öğrenmeye adamış olup, hayatlarının geri kalanını da muhtemelen o dili öğretmeye adayacak olan güruh. dil edebiyat okuyup bilime katkı sağlayanları veya tercüman olanları da var tabi. genelde matematiği sevmezler ya da matematikten anlamazlar gibi bir yönüyle doğru bir önyargı vardır. amma velakin asıl matematiği iyi olanların dile yatkınlığı ve yeteneği de güçlüdür ve en başarılıları matematiği iyi olanlardır.
azureel azureel
sanıyorum allah s*zelcilere acıdığı için bunları yaratmış. olm bu kadar ezik, kırık bir insan güruhu olabilir mi ya. ekşi'de bi' "rezalet" geyiği gördüm aklım durdu.

eksisozluk.com

neymiş, dilcilerin bağzıları mat çözüyormuş ve 50 mat + 50 dil sorusu çözen kişi, 0 mat+90 dil çözeni geçiyormuş. asdfhh elinden tutan mı var aslanım, sen de çöz diğer bölümden soruları. anaa deliye bak.

daha 2 mat çözmekten aciz, gelmiş bana lölö

yani dil sınavında tek yaptığın, ağzınla konuştuğun şeyi yazıya dökmek; sıfır algoritma, sıfır tasarım, sıfır kurgu... tek yapman gereken okuduğunu anlayabilmek, lan çoktan sevmeli sınavı yapıyorsun hala ağlıyorsun "ama onlar da mat çözmesin" diye... of nefes alamıyorum, allah'ım ölüyorum, cam açın bi' şey açın.

ekşi'de başlığı açan vatandaşın o yazısı da ayrıca komedi; daha anadilini doğru kullanmaktan aciz olduğu de'lerden belli. gözlerim yandı.


2
the red queen the red queen
matematiğe kafası basan her şeyi yapar. matematik zorunluluk çünkü insanlara objektif düşünme yetisi kazandırma özelliği vardır dikkat edildiğinde en başta. matematik ile dil eğitimini aynı kefeye koymayacak kapasite olsa zaten matematiğe de bir parça kafaları basardı.

ha bir de matematikte ful çekenin ne işi var dil bölümünde? 50 matematik yapan da biraz da fen türkçe yapıp adam gibi bir bölüme girer herhalde.