dinden çıkmak için sebepler

1 /
shadow in dark shadow in dark
"dindarlık arttıkça ahlaksızlığın tırmanması (bkz: orta doğu)"
nasıl bir sığ beyinciliktir anlamadım hiç. dinin sadece islâmdan ibaret olduğunu sanmak. ahlaksızlığın sadece orta doğuda var olduğuna inanmak. ahlakızlık dünyanın her yerinde mevcut. he kime göre ahlaksızlık orası elbet tartışılır. lâkin beyanatı veren yazarımtırağın bile ne kadar aptalca ve ahlaksızca orta doğuyu, dinini ve milletlerini aşağılaması ahlâksızlığa hemen örnek teşkil etmiştir.
şu coğrafyayı artık tek seçip suçlamaktan vazgeçip az küresel düşünmeyi öğrenin.

hangi dine mensup olduğunun pek önemi yok; çıkmak için sebep arayışına girdiğin an bile yarı yolu almış olursun zaten. hadi kolay gelsin.
(bkz: mal beyanı)
the red queen the red queen
benim isyanım kadınların dindeki konumuyla başladı. hem bütün insanlar eşit diyeceksin, hem de 2 kadının şahitliği 1 erkeğin şahitliğine eşit olacak. erkek 4 kadınla evlenebilecek, kadın kendi hapishanesini üzerine giyip gezmek zorunda olacak. ve daha neler neler. sonra diğer konular da geldi.
18
enverhoca enverhoca
sebep aramıyor olmak ne güzel.
kim size sonrasında çıkmak için sebep arayacağınız bir meçhule bodozlamaya dalın dedi ki!
gitmeseydiniz iyiydi.
madem girdiniz bırakın, çıkma isteğini! aramayın sebep mebep, kalın orda. bu tarafta ihtiyaç yok size.

tamam tamam çok acımasızca oldu.
size sebep bulalım da gelin.
- burayı sevmedim!
- ruhum sıkıldı!
- beynim sikildi!
- rengini sevmedim!
- koordinatör ortalıkta görünmüyor!
- enver diğer tarafta!
...
2
mourinho mourinho
lan bunda burnumuz boktan çıkmadı bi de diğerini deneyim dersiniz. dinden çıkarsınız. ayrıca dinden çıkmak insanlıktan çıkmaktan iyidir. tavsiye ediyorum. arada bir dinden çıkın. çıkın bir temiz hava alın. beyninize bi oksijen gitsin. bi kendinize gelin. sonra tekrar girersiniz.
house md house md
alın size bir doz carlinex vereyim, düzenli kullanın ama. her yemekten sonra, birer tablet:
en fazla iki haftada farkındalığınız boyut değiştirecek. "haaa, ulan doğru söylüyo adam..." moduna girmeyenlerin aidatları geri ödenecek.

george carlin aydınlatma platformu iletişim adresi: house md - instela.
fruit fly fruit fly
tanrı nın olmaması, olsa bile istek ve beklenti içinde olmasının saçma olusu, hadi beklentiye girdi diyelim bunun için elinde yeterli kadro varken temennilerini bir insan vasıtasıyla paylaşmak istemesi, öğretilerini artık eğitimde bile kullanılmayan ödül ceza yöntemiyle pekiştirmeye çalışması, özgür irade olmamasına rağmen hepinizi yakarım akilli olun diye varlıklarına sebep olduğu insanları korkutması. bunlar ilk akla gelenler.
pink flamingo pink flamingo
benim sebebim dedelerim. bir tarafta bana "sorgulamadan hiçbir şeye inanma" diyen babamın babası; diğer tarafta "o sürdüğün ojelerle ölürsen ahirette seni tırnaklarından asacaklar" diyen annemin babası.
9 yaşındayken çıktım dinden. dinden çıkmak deyince onu kabullenmiş de reddetmiş gibi bir hava oluşuyor. ben dini hiç kabullenemedim. çocuk aklı demeyin. 9, aklın, zekanın ve sorgulamanın en pür halinin mevcut olduğu yaştır ve din(ler) de çocukların bile inanmayacağı masallardan oluşmuştur.
house md house md
indirme hızının yavaş oluşu.

23 yılda download edilmiş kur'an. 610 ve 632 yılları arasında. çok uzun bir süre bu? dial up bağlantı ile mi indirilmiş nedir?

yok aga, çok yavaş, yok mu şöyle 4.5g uyumlu bi' din? ben sabırsız adamım, bekleyemem senelerce öyle.
1 /