dış mihraklar

1 /
hose kutinyo hose kutinyo
ağır olacak ama amına koduğumun çocukaları diyebiliriz bunlara. evet başımıza ne gelirse bunlardan geliyor. ne bileyim tersane işçilerini gemiden atıp öldüren , acayip değerli bor minerallerine patlayan şeker kadar değersiz deyip ele geçirmek isteyen , 1 mayısları kana bulayan yıkıcı, bölücü, parçalayıcı yalayıcı yutucu akımları destekleyen, hatta bekaret gibi kutsal değerlere dil falan uzatan, hak hukuk guguk muguk şeklinde öten...hep bunlar aziz ve muhterem kamuoyu.

şahsen sırf bu dış mihrakların oyunlarından olduğu için lambada, tango, çaça, rumba, vals vs... danslarına karşı son derece mesafeliyim.
prestij prestij
evde, okulda, işyerinde, kahvehanede ve yurdumun başka her türlü ortamında dillendirildiğinden, artık bini bir para etmeyen mihraklardır.

şimdi gerçekten amerika ya da almanya her neyse işte destekli bir olay meydana gelse ve bu dile getirilse, "yahu her şeyin arkasında da dış mihraklar var diyorsunuz" lafını duyma olasılığımız yüksektir.

bir kavram bu kadar ayağa düşerse böyle olur.
uyumsuz uyumsuz
ben mihraklar lafını duymayalı çok olmuştu. trt dili ile söylenirdi zaten yine hortlamış bu metnin yazarı.

"yarı final öncesi aile yakınlarını finallere getirmek isteyen bazı mihraklar; uluslararası bir yarışmanın “akreditasyon” kurallarını unutup, bilet talebinde bulunmuşlardır."

az sonra anayasal düzeni değiştirmekten yargılandığını söyleyecek sanki. öyle bir devlet ciddiyeti, öyle bir devlet kafası. akşam akşam beni yine güdürdün trt. şişirilmiş kadrolarında sen çok yaşa.

eurovision'a ailelerini getirmek isteyen bazı mihraklar... bu iddialar üzerine hurriyet.com.tr'nin ulaştığı trt müzik kanalı koordinatörü ve eurovision delegasyon başkanı ismail güngör, ortada tamamen yanlı... hürriyet - türkiye'nin açılış sayfası
fitnefücur fitnefücur
ne zaman anlam verilemeyen, çözülemeyen olaylar yaşanır, suç hep bunlara atılır.
bir çeşit sorumluluktan kaçış limanı, bir çeşit günah keçisidir. "öteki"dir.

yine de anlamı "odak" olan bir kelimenin bu şekilde tahrip edilmesine de karşıyım; bu aralar pek çok şeye karşıyım.

belli bir düşünce ve eylemde ortak paydada toplanış, bir odaklanma söz konusu demek ki ve bunu, ait olunan toplumun dışındaki "ötekiler" örgütlüyor.
aslında bana göre devlet büyüklerinin işine gelmeyen durumlarda ortaya attıkları saçmalık.
iç mihraklar çarpımı dış mihraklar yani a/b = c/d ise iç ve dış tüm mihrakların eşit olduğu görülüyor.(matematikten o kadar anlamam ki, sadece kafa karıştırmaya çalışıyorum. tıpkı sözü edilen dış mihrakların bizlere yaptığı, bizleri oyununa alet ettiği gibi)

sözü fazla döndürmeye ve bulandırmaya gerek yok.
bizleri yolumuzdan döndürmek isteyen istikbal hırsızları için bedhah kelimesini daha uygun görmüş ulu atatürk. dahili ve harici bedhahlar!

hadi bizler bu sözü edilen dış mihraklar tarafından yönetiliyoruz; sizler bizzat iç mihraksınız. buna napıcaz? üstelik gerçek anlamda piyonsunuz.

not: buraya kadar redhack, buradan sonra hesabımı geri aldım. adamlar her yerde yaa!

dış mihraklar: çok kaka pis. her şeyden sorumlu olan onlar.
akılfikirdükkanı akılfikirdükkanı
türkiye iktidarları dışında kimsenin bilmediği mihraklardır. öyle ki brezilya devlet başkanı haberdar değildir. bizi dış mihraklar devirmek istiyor diye düşünmeyip soruna odaklanıyor ve bir reform paketi hazırlıyor. gösterici insanıyla gurur duyduğunu açıklıyor. bi tek biz biliyoruz gerçekleri brezilya devlet başkanı bilmiyor. bir de "camide bira içtiler" "başörtülü bir kardeşimizi tartakladılar" mihrakımız var.
1 /