doğal güzellik

1 /
onbirdakika onbirdakika
renkli gözlü insanlara has oldugunu düşündüğüm olay.

çünkü makyaja ihtiyaçlari kalmıyor. diger türlü kahverengi/ siyah ve türevi gözlüler yuzlerine renk gelsin diye çabalayip duruyorlar.
wendera wendera
bunun daha önemli olduğunu düşünürdüm eskiden ben de. ama saçımı boyattiktan sonra yapay olduğumu düşünüp üzülürken gören bütün erkeklerden daha güzel olduğuna dair iltifatlar aldım. ilk kez görenler de dahil beğenildi. makyaj yaptığım günler de böyle oluyor.
kadınlar sizi bilmem ama erkeklerin doğal güzel seviyorum diyenine de pek aldanmayın derim. biraz kendini kandırmak oluyor o.
bakımlı olmak iyidir. doğal gezmek de ayrıca bi bakım gerektiriyor, bıyıklı gezmeyi anlayan olduğunu düşünmüyorum. yoktur o herhalde.
son görev cenaze hizmetleri son görev cenaze hizmetleri
doğal olarak çirkinsen saçını boyatınca güzel derler amk. her doğal güzel mi olacak? buradan erkeklerin doğal güzel sevmediği sonucuna nereden vardın amk agshsh.

aynı zamanda bakımlı olmak ile doğal olmanın ne alakası var? siz doğal deyince mağaradan yeni çıkmış amazon kadınları mı geliyor aklınıza? bir insan hem doğal güzel hem de bakımlı olabilir.

tanım: doğal olarak güzel olmayanların erkeklerin doğal güzellik sevmediği sonucuna vararak saçmaladığı başlık.
scully scully
şimdi saçmalama falan demişsin de, kavram kargaşası içinde asıl sen saçmalamışsın canımcım.

ilk paragrafta zaten saçmalıyorsun farkında olmadan. doğal seviyorum deyip de, birinin doğal halini beğenmezken, onu makyajlıykan beğenen biri beni sadece güldürür. sonucunda beğenmeyeceği bir insanı makyaj ona beğendirebiliyor. çakma doğalcı seni. bir insanı beğenmezsin, ama o zaman hiç bir haliyle beğenmezsin. iki ruja, fondöten ve allığa tav olabiliyorsan o dayatılmış, öğrenilmiş güzellik kalıpları içinde yüzüyorsun, farkında değilsin.

daha büyük saçmaladığın yer de doğal tanımın zaten.

şöyle ki; doğal ne demek? tdkya soralım mesela:
doğa yasalarına, doğanın düzenine ve gereklerine uygun olan.

yani, bıyık almak doğallığa karşı bir hareket. öğrenilmiş şekilde doğal olmamayı makyaj ve saç boyasıyla kısıtlıyorsunuz ama doğal olarak vücudun bir yerinden çıkan bir kılı kesmek doğallığa karşı bir eylem oluyor.

bir de doğal güzel seviyorum demek ne bileyim, çevrecilik hakkında değilim diyememek gibi. 5000 motor arabaya binen, her market alışverişinde üçer beşer plastik poşet alan bir insana çevreci misin diye sorsan, içtiği kutu kolanın tenekesini yolun ortasına atmadığını kafasında referans alarak tabi ki çevreciyim der. sorsan bir ağaç dikmemiştir, plastik ve ıslak mendil kullanımı hat safhadadır vs. vs. doğal güzellik seviyor olmak daha doğrusu doğal güzellik seviyor gibi görünmek de modern dünyada bir gereklilik gibi. hele ki alicia keys vb. medyatik sanatçıların makyaj vs. yapmadan sahneye çıkmaları, bu kozmetik endüstrisi ve onun yarattığı standart algıya karşı davranmalarından sonra iyice yaygınlaştı bu durum.

temizlik ile doğallığın farklı kavramlar olduğunu dile getirmek doğru. ama bakımlılık zaten doğallığı illa ki bozan bir şey.

farkında da değilsiniz ama moda ve trend tüm algınızı şekillendiriyor. 5 sene önce kaşları atatürk gibi bir kadın görünce yaftalayacak tipler hipster oldu ve kadın kaşlarını almak zorunda diil yeaaaa diye konuşuyor. resmen kaş modası oldu belli çevrelerde.

bu iş beğenilme merkezli değil. makyajla kendini mutlu hisseden makyaj yapsın. istemeyen de yapmasın. bu kadar basit bir konu bu. ama doğal güzellik seviyorumu ezbere kullanmaktan da kaçınmak gerek.

tanım: doğal kelimesinin anlamını bilmeyenlerin, yanına bir de güzellik ekleyerek millete saçmalamışsın diye ahkam kestiği başlık.
son görev cenaze hizmetleri son görev cenaze hizmetleri
doğal güzellik konuşulurken, doğal kelimesinin tdk'daki 7 tanımından birini vererek ayar vermeye çalışanların olduğu başlık ahssha. hayır bebek, biz kelimeyi değil sıfat tamlamasını tartışıyoruz :))

doğal güzelliği beğenenler, doğal olan her şeyi beğenmek zorunda değil. sıçmak da doğal gülmek de. ama ben boku doğal diye beğenmek zorunda değilim amk. gülmeyi beğeniyorum bak.

modaya, çevreciliğe girmeye gerek yok. daha uzun yazınca daha haklı olmuyorsun bebeğim, daha fazla saçmalıyorsun.
scully scully
sığ düşüncelerin cirit attığı başlık.

sıçmak da doğal evet, git onu beğen demiyoruz zaten. sadece doğal güzellik çerçevesinde doğallıktan ne kadar taviz verildiğine döneme göre karar vererek kodlama yapmanın iki yüzlülüğünden bahsediyorum.i ama kafanız basmaz. dayatılan ve öğretlene devam et.

ha sıfat tamlamasını da başındaki sıfat belirler. doğal güzellik diyorsan, doğal, bakir bir güzellikten bahsediyorsundur. doğal be güzel yanyana gelince tepkimeye girip yepyeni bir form yaratmıyor, neyin tatavasını yapıyorsun.

doğal olarak çirkinsen ya da daha fenası ite kaka bişeye benzeyebilemçirkin teyzelerin şeklinde cümle kurabilenler, ne kadar da doğal birer ayısınız.

bir kadını çirkin bulup makyaj yaptığında güzel bulabiliyorsan algın o kadar sığdır ki laf anlatmay çalışmak hata olur.

öptm, kib, bye.
wendera wendera
sanki sadece makyaj yapınca ya da sac boyatinca aldığımızı düşünenler olmuş. bu kimseyi ilgilendirmez diye bahsetmedim ama canım benim biz iltifata aliskiniz. asla değiştirme böyle doğal çok güzelsin diyenler de çoktu.
çirkin de olabilirim sana ne?
yaslanicam illa ki, sana ne?
sana ne mal oğlu?

diyelim senin güzel hattın için yaslı ve çirkin teyze de diyelim asflllk.
görünen o ki iltifatı sadece altina arabayi çekince ve kaslarını pompalayinca almaya baslayan tipler burda atip tutuyo. ulan sanki bi tek senin araban var memlekette kime bu havan hadi by
ah ya neymar ah ya neymar
gören de sokağa çıktığımızda lviv sokaklarındaymışçasına her köşe başında bir dilberle karşılaşıyoruz zanneder. sözlüklere kalsa tüm teyzeler victoria's secret mankeni, sokağa çıkıyorsun güzel kadınla karşılaşma ihtimalin çölde kutup ayısıyla karşılaşma ihtimalinden daha düşük. ha instela bir tür paralel evren falansa orasını bilemem.

30 yaşını devirip "güzelsin" yalanına iman edip dört kolla sarılacak kadar saf ve ezik olmak ise apayrı bir konu. çirkin bir bebeği anası babası üzülmesin diye hanimiş de hanimiş diye seven bir toplumuz hacı abla, o kadar da şey yapmamak lazım. kaldı ki güzellik/yakışıklılık gibi doğuştan gelen özellikler benim için övünülecek şeyler değil zaten. önemli olan ne başardığın, özellikle zor ve imkansız görünen şeyleri başarmak.

şu hayatta tek başarısı abazan yoğun bir coğrafyada vajişle doğmak olup üç kuruş için sabahtan akşama kadar eşek gibi çalışmak zorunda, eve topallayarak dönen bir loser olarak tipimle övgü alacağıma, çalışıp çabalamam ve başarılı olmam sonucu gelen para, itibar ve yılların emeği sonucu bir sanat eserine dönüşen vücudumla iltifat görmeyi tercih ederim zaten. çünkü ben yaptım, ben başardım. kim sikler babadan atadan gelen mirası.
6
scribe scribe
insanda doğal güzellik aramak çok saçma geliyor bana. ağaç mı lan insan ?
hangi erkek bıyıklı bir kadınla birlikte olmak ister ?
scully scully
sığ düşünce hakkında bu başlıkta yazdığım herşeyi doğruladığınız için teşekkür ederim.

para pul ve itibar ile kadın etkilemey dünüp doğl güzellik altında atıp tutmak... 5 yaş zekasına tekabül ediyor.
1 /