doğu ekspresi

4 /
butterflyy butterflyy
20 gün sonrası için biletlerimiz hazır..heyecanlıyız şimdiden bir sürü plan yaptık.inşallah umduğumuz kadar güzel ve sorunsuz geçer..led ışıklarımızı,kitap ,kahvelerimizi ve sevgimizi de alarak güzel bir yolculuk temenni ediyoruz ❤️
jw2n jw2n
kompartimani ışıkla süsleyen gerizekali ordularının yine yersiz yurtsuz manasiz anlamsiz abartilan yolculuk deneyimi. birde bu tren kars'a gidiyor amk milanoya değil ne bu entel olma cabalari vallahi dayanamiyorum
kornman kornman
yuro artınca kutsal oldu.

vasat beyaz yakalılar instagramlarını yurt içi seyahatlerle doldurmak zorundalar artık. acıyın onlara, üzmeyin onları...
harley davutoğlu harley davutoğlu
milano ile kars'ı karşılaştırırken kars'ın sanki daha az gezilmeye görülmeye değer bir yer olduğunu düşünmek yanlıştır. kars gezileri gayet güzel oluyor diye duydum. bu kadar insan sırf vasat instagramlarını doldursun diye memnun gibi yapıyor olamaz değil mi?

evet kars çok zengin bir şeyler sunmuyor belki ama o nostaljiyi de geziye dahil ederek biraz olsun şu şikayet ettiğimiz 201x çağından daha güzel bir çağa götürüyor tren. eski türkiye'yi isteyenler için de güzel bir kesit oluyor hani. neyi rahatsız etti ki bu kadar?

üstelik doğu ekspresi ile kars'a gidenlerin, frecciarossa ile italya'da gezip milano'ya da uğramış olma ihtimali yok mu? velev ki yok, velev ki adam bunu yapamıyor ama doğu ekspresi ile kars'a gidiyor. bunu da herkesin paylaştığı gibi instagramında paylaşıyor. o kadar salak salak şeyler paylaşanların yanında beyaz yakalının kars treni de rahatsız etmesin bence.

hiç binmediğim ama bazı yerlerde teşvik edici reklamlarını görüp teşvik olduğum trend trendir.
iwouldpreferkalıbındanhoslasmayaningilizceerbabı iwouldpreferkalıbındanhoslasmayaningilizceerbabı
şu y jenerasyonunu tutup hepsinin tek tek ebesini sikmek istiyorum bazen.bir şeye özeniyor bir kısmı bir kısmı da fularını takıp o şeyi gömecek cüreti kendinde buluyor.atış serbest dalıyor dümdüz.kim köpeksin sen ya?

bu memleketin eski tip trenleri ile seyahat cok huzurlu ve güzeldir.kurtalan ekspresi de doğu ekspresi de hatta iç anadolu maviyle çavuşçu gölü manzarasıyla içmemiş adam bir zahmet sikim sikim konuşmasın burada.kış manzaralarından keyif alan bir insanın transibirya ekspresi ile birlikte dünyada binmesi gereken bir kaç trenden biridir doğu ekspresi.transibirya ekspresi'nde de seyahat etme bahtiyarlığına ermiş biri olarak söylüyorum hiç altta kalmaz.

bi de yeter bu amk köylü elitlerinden çektiğimiz.milano'da dominico dolce götünü sikmiş gibi her destinasyonu milano ile kıyaslamalar.

x:"marmarise gittim şöyle eğlendim."
y:"st.tropez'e mi gittin amk."
x:"davraz'a gittik çok keyifli vakit geçirdik"
y:"aspen'e mi gittin amk"
x:"biz çocukluğumuzda zap suyunda çimerdik çok keyifliydi"
y:"thames nehri mi amk"


ananız beş saat daha tutup londra'da sıçaymış sizi ya.bu ne sikik aşağılık kompleksi arkadaş
14
esofmantakımı esofmantakımı
ilk fırsata binmek ve seyahat etmek istediğim tren ekspresi. yataklı iki kişilik bölümü kapatıp uyumak hem güvenilir olur hemde rahatca haraket ve serbeştçe haraket edilebilir.
urum ile tummim urum ile tummim
eziyet gibi bir yolculuğun sosyal medya yüzünden popüler hale gelmiş versiyonu. şarap kadehleri ile fotolar, menemenler dilimlenmiş ekmek ve bim salamı. bolca can sıkıntısı....
benim nickim benim kararım benim nickim benim kararım
deposunun turşu bidonuyla dolu olduğunu düşündüğüm trendir. arkadaş bu kadar abartmayın lütfen. evet güzel bir yolculuk, bende gittim gördüm ama en nihayetinde bir tren yolculuğu lan! kompartımanı şıkır şıkır yapıyorsunuz led ışıklarla!
toprakta adı kalan adam toprakta adı kalan adam
eskişehir'de öğrenciyken, başka trenlerde yer bulamayınca ayakta biletle bindiğimiz tren. her bir vagonu ayrı kokardı, ufacık yer bulsak da oraya sıkışsak diye beklerdik.

yemeklisine hiç gittim mi hatırlamıyorum ama bir grup yorum konseri için başkente giderken; vagon dolusu arkadaşla şarap içip marşlar söylediğimizi hatırlıyorum, hatta hiç unutmuyorum. (burada hiç sol ve alkol geyiği yapmayın takatım yok)

dünün mecburiyeti, bugününün seçkin bir aktivitesi oldu. tek kaygım gerçekten oralara gitmek zorunda olan ve uçak parası olmayan insanların yer bulamama meselesi. sanırım tcdd buna bir çözüm düşünmüştür.

memlekette gezip görülecek çok yer var. keşke herkes her yeri gezebilecek zaman ve bütçeye sahip olsa ama küçük küçük tasarruflarla yapılabilir. moda oldu mu bilmem ama bir gün sinop'da böyle meşhur olursa şaşırmam mesela.
6
4 /