doğu ekspresi

4 /
lastactionhero lastactionhero
zamanında, malum yılmaz güney filminde, bir koyun sürüsü "mee" diyerek ölmüştür bu zaman dilimini simgeleyen taşıtta. bence bunu mahkemeye verelim ve kampanya başlatalım pazartesi.
aridotachikato aridotachikato
2005 yılında haydarpaşadan - karsa kadar gittim.neden bu kadar edebiyatı yapılıyo anlam veremiyorum gerçekten gıygıy mıymıy bişe. ya bi de üşenmeyip yanlarında led şerit,mum, şal,kadeh ,içki vs götürüyolar.la oğlum işiniz mi yok
arveles25mg arveles25mg
biz küçükken çok trenle seyahat ederdik hatırlıyorum ama böyle yataklı vagonlar felan değil. kemal sunalın filmde ki gibi donuna kadar soyulduğun vagonlarda seyahat ederdik. hatta bi keresinde samsun da rus pazarından ağlayarak aldırdığım peluş ayım calınmıştı uyurken kucagımdan. bu tren seyahati seviciliğim sebebiyle hep aklımdadır doğu ekspresi- güney ekspresi. lakin son zamanlarda hipsterler tarafından bu kadar popüler olması sebebiyle eski cekiciliği kalmamıştır bende. diğer yazarlar arkadaşlarında dediği gibi sırf daha fazla beğeni ve popülarite için 24-25 saatlik seyahatte o kadar işkenceye değer mi arkadaslar ya. kompartımanlar maltepe pavyonları gibi yanar döner, battaniyeler, mumluklar yahu bambu kahvaltılık takımı gördüm fotoğraflar arasında. allah aşkına gelinlerin tatlı telaşına cevirdiğiniz o kompartımanlardan birkaç vagon ötede kerti lor peynir taşınıyor,kafessiz ayakları bağlanmış amuda kalkmış tavuklar taşınıyor.
epoksietan epoksietan
bi gün kesinlikle bir kış mevsiminde binmek istiyorum bu zımbıtıya. oldum olası yataklı tren yolculuğunu merak etmişimdir. ayrıca erzurum kars gibi dondurucu soğuğu olan memleketleri hep bi ziyaret etmek istemişimdir. tabi ki benim yolculuğum muhtemelen iki kişilik odada tek kişilik olacak. biraz kuruyemiş, su, kurupasta vb tarzı şeylerle idare ederim zaten. bu kadar popüler olması hakikaten can sıkıcı. hep bu blog yazarlarının işi.
ikizler burcu erkeği ikizler burcu erkeği
bu popülaritizm için açılmış bir instagram sayfası olduğunu bilmiyordum da hangi gezgin (bunlar kendilerine 'maalesef' gezgin diyorlar) yanında led ışık kadeh vs taşır? vakti zamanında ben de çok gezdim kamp vs yaptım hala da yaparım da yanıma hiç bunlardan almadım. 60 70 litrelik çanta alırsın bunu en iyi şekilde nasıl doldurabilirim diye düşünürsün. yanına yiyecek alırsan da konservelerden ya da bakliyatlardan hangisi daha uzun süre tok tutar hangisi daha besleyicidir diye araştırırsın ona göre çantana koyarsın. o sosisler salamlar ney öyle ya? bunun da mı modasını çıkardılar? bu çakma cahil gezgincikler yüzünden de gezginlerin uğrak mekanı olan çoğu yerin yerli halkı artık çevrelerinde gezgin görmek istemiyorlar. bu sebepten zaten itici bulduğum bu topluluğun bu instagram sayfasından sonra daha da çok rahatsız oldum bunlardan. "pop"railiniz batsın.
derun derun
insanların trene binmesi de birilerine dert olmuş. yok şarap içiyorlarmış, yok cama led ampül sarıyorlarmış... abi bu eleştirdiğiniz şeyleri yapan insanlar gençler, kanları kaynıyor. zaten içinde bulunduğumuz devir yediğini içtiğini, gezip gördüğünü fotoğraflayıp paylaşma devri. bu insanlara nasıl engel olabilirsiniz ve neden. bırakın çevreye rahatsızlık vermedikleri sürece insanlar istediklerini yapsınlar. hatta bana kalsa bu doğu ekspresi isimli trene safi salondan oluşan bir vagon ekletirim. içinde yanar döner disko ışıkları, gümbür gümbür ses sistemi bulunan cinsinden. ilk hareketten varış yerine kadar maskeli balo... eğlence, neşe su gibi akacak. koparta koparta, kudurta kudurta gidecek anasını satayım.
4 /