doğuluların sözünün eri dürüst olduğu yalanı

wendera wendera
valla ne kadar doğru bilemicem ama benim tanidigim birkaç agri adiyaman yöresinden erkek gördüğüm en uç kagitci, capkin, yanardöner, amiyane tabirle piç erkeklerdi.

mert, dürüst, gozu pek öyle doğulu pembe dizilerdeki gibi yiğit adamlar bekliyosaniz bilemicem yani....
kütük mühendisi kütük mühendisi
insanları ayırmak kadar saçma bir şey yok. her yerde dürüst yada yalancı çıkabileceği gibi. hiç bir insan ne tam olarak iyi nede tam olarak kötüdür. doğulu yada batılı insan insandır.
actions speak louder than words actions speak louder than words
galiba bana karşı bir şey demeye çalışmış hebele hübeleci.


her ırktan vardır doğru, bunu da inkar eden yok. fakat başlıktan da anlaşılacağı üzere doğulular hakkında konuşuyoruz, sözünün eri olup olmadığından konuşuyoruz. ırkçı değilim. türk halkı dışından sevdiğim halklarda var. fakat ırkçı olmadığım kürtleri-doğuluları seveceğim anlamına gelmez kıt kafalı.

bok çukuruymuş, hepimiz aynıymışız. bak hele. kabuğuna çekilmiş arkadaş. zaten bu cümleden az çok anlayabiliyorsun ne olduğunu. her bokta düz mantık kullanan, kafasını tek yönde çalıştıran, kendisi hariç herkes kara cahil ilan eden laleler.

eğer orospu çocuğu kelimesinin anlamını merak ediyorsan, kim olduğunu merak ediyorsan, öz annesiyle ilişkiye girmek için babasıyla yarışan tiplerden uzak durmalısın. çevrendeki insanları ve sonra kendini eleştirmelisin. belki o zaman "hepiniz aynı bokun çukurusunuz" gibi cümlelerle kendini daha güzel bir savunma mekanizmasına atarsın.
gamsizhasan gamsizhasan
bence elazığlılar çok dürüst ve sözünün eri(??)

tanıdığım bir elazığlının teyzesinin oğlu, bu tanıdığım kişinin bir arkadaşını araba vaadiyle 20 bin lira dolandırmıştı. elazığlı hiç kabahati olmamasına rağmen dedi ki, bu benim teyzemin oğluysa bu boku ben kendim temizlerim. ertesi gün kredi çekip getirdi çat diye 20 bini çocuğun önüne koydu, kendisi de 4 yıldır mahkemelerde, davalarda alacak peşinde koşuyor, kredi taksidi ödüyor ama arkadaşını mağdur etmedi. ulan dedim, şu dünyada ne delikanlı adamlar var be!

not: olayda paradoks yok, teyze oğlu elazığlı değil; komşu bir vilayetten lakin nereli olduğunu söylemeyeceğim.
takyudin takyudin
eren bülbül'ün adını kullanarak bir çiftten para çarpan kişi de zeki müren'i bilecek mi?
o da mı kürt.
sonra madem kimde ne eksikse onu ağzından düşürmez konusun sürekli işleniyor. şu soracağım sorunun cevabını da verirsiniz artık. vatan, millet, sakarya lafını ağzından düşürmeyenler bu özellikleri olmadığını gizlemek için mi söylüyor yani?
bunu başka şeylerle de çoğaltabiliriz.
genellemeden uzak konuşursanız, olayları kişiler bazından incelerseniz daha iyi olur.