doğum kontrolü doğru bulmuyorum

1 /
yürüyen adam yürüyen adam
ülkeyi yöneten adamın milletin bu kadar özeli hakkında yorumlar yapması elbette çok saçma bir durum fakat asıl üzücü olan aç yaşayan milletin doğan rızkıyla doğar kafasında olması ki bunu ülkenin başındaki tok adam söylüyor açlar buna inanıyor. ulan 2 bin lira asgari ücret alıp ağlıyorsun senin ailen de senin gibi köleydi sen büyüdün köle olarak yaşamaya devam ettin ne rızkın oldu ancak karnını doyurdun daha buna nasıl inanıp çocuk yapabiliyorsun ayrı saçmalık o çocuklara da yazık değil mi? hayat sadece yemek yiyip uyumak mı bu kadar sığ olunmaz be kardeşim. bu kadar cahil olunmaz yapmayın lütfen.

dünya nüfusunun artıyor olmasının getirdiği olumsuzluklar işin belki de en vahim noktası insanlar ve tüm canlılar adına hadi bunu anlayacak kapasiten yok farkındayım zaten bunu düşünmesen de olur da en azından ayağını yorganına göre uzat ve çocuk yapma be güzel kardeşim. rızık mızık boş işler bunlar kim mutlu ülkede başımızdakiler dışında? kimin hayatı garantide kim endişesiz yaşıyor? yok öyle bir şey.

ekleme: 3 çocuk 5 çocuk dediniz zamanında da ülkede 10 milyon işsiz var. yeni doğacak olanlar için durum daha vahim. rızıkla olsa bu işler sokakta sikişip doğuran suriyeliler baya bereketli olurlardı sokakta kucağında çocukla dilenmek yerine.


ürkek ürkek
meali; "bize oy verecek en az beş tane tatlı su çomarı doğurmanız gerekiyor"

adamlar ülke kalkınmasından, nüfus politikasından, alt yapısından, ekonomisinden anlamıyor ki. tek dertleri başta kalıp ülkeyi sömürmek. sömür yiğidim sömür. vallahi hak ediyorsun billahi hak ediyorsun. hitap edeceğin halkı çok güzel analiz ettin ve senelerdir peşinden sürüklüyorsun. vallahi helal.

seneler önce bir teyze şöyle demişti bana; "tayyip boşuna üç çocuk üç çocuk demiyor. kürt nüfusunu bastırmak için uyguladığı politika. bak kürtlere en az 5 çocuk. o yüzden en az iki tane çocuk yapmalı her genç. evlen kızım evlen"

asuhshuhf şimdi bunu düşünen beyin yapıları var. mücadele edemezsiniz bu zihniyetle ya. ben edemiyorum. üremeye gidiyorum bb
bitli piyade bitli piyade
prezervatif, ertesi günü hapı vb. korunma araçlarına da bir kısıtlama gelebileceğine delalettir. oysa ki amacımız tavşan gibi üreyip kaynakları tüketmek bir yandan da yeni çomarlar yetiştirmek olmalı. adamlara bak çükümüzün keyfine bile karışır oldu. gelen her çocuk rızkıyla gelir diyor ama her geçen gün daha da fakirleşiyoruz bunu anlamak istemiyor reis. ha gerçekten nüfus problemi çeken bir ülke olsak eyvallah... ama özellikle bu buna benzer zihniyetle tavşan gibi üreyen bir toplum olduğumuz için battıkça daha batıyoruz. ya hadi bunlar da üretime katılsa bir şekilde işe yarasa ona bile eyvallah... ama o da yok, üretim yok.
nereden baksan tutarsızlık nereden baksan ahmakça.
birfincancay birfincancay
o kadar haklı bir argüman ki evdeki kediyi bile kısırlaştırmaktan vazgeçtim. saldım sokağa. belki göklerden gelen bir karar vardır, bilemeyiz. istanbul içi yavru kedi sahiplenmek isteyen varsa... kız takribi olarak dört saat sokakta gezip geldi çünkü. gelir gelmez uzandı yattı. yorulmuş gibi. nebleyim, belki sahiplenmek isteyen vardır. vardır vardır. memnun memnun mırıldıyor aşüfte. neyse. bi hayır vardır.
fakin kebabmın vol 2 fakin kebabmın vol 2
migros'ta 20'li okey prezervatif 48,95 lira olmuş. kız arkadaş edinsek, gecede 3 posta yapsak 5 gün regl olsa 25 gün eder. 25x3=75, 75/20 yaklaşık 4 kutu eder. 4x48,95=195,8 lira yapar.

ne diyorduk? ha evet bu hesaba göre şimdi buluşmalarda hesabı kim ödemeli?

bence gadın.

evet
lora blood lora blood
ben de mesela bazı organizmaların, kontrolsüz bir birliktelikten dünyaya gelmesini doğru bulmuyorum.
hadi herkes benim fikrimle beraber olsun. doğuranı görürsem, bacaklarını kırarım.

he bu arada:
maksat doğuma teşvik falan değil haa. maksat; en çok kullanılan şeyler arasında olan ötv ve sigara zammından sonra, doğum kontrol, ertesi gün hapları ve kürtaj ücretlerine de zam yapmak!
sekiz kenarli altigen sekiz kenarli altigen
reis herkesi kendi gibi sarayda yaşıyor zannediyor sanırım.

agam, biz marabayız.

ejderha meyvesi falan yiyemiyoruz.


evimizi temizlikçiler temizlemiyor.

yemeğimizi devlet karşılamıyor ya da bir başkası pişirmiyor. öğlen yemeklerinde antrikot falan yok.

biz elektrik faturası ödüyoruz. belediyeden milyonlar alan derneğimiz, gemiciklerimiz yok.

bankaya gidince "kendini çıkarır" diye gemicik kredisi vermiyorlar. yani ticari hayallerimiz gemiciklere varamıyor.

arabamız olabilse bile, benzinini, mazotunu biz karşılamak zorundayız. altımıza araba çekmiyorlar.

bizim maaşlarımızı kaç simit alabileceğimizle ya da bir zeytini kaç lokmada yememiz gerektiğiyle ölçüyorlar.

biz erken yaşta emekli olup, 6 asgari ücretlinin altığı paranın toplamını alamıyoruz.

agam, biz fakiriz. ne çocuğu allasen?
lorquet lorquet
üç çocuk dendi, kürtaj haramlandı, şimdi de doğum kontrol doğru bulunmuyor. açıkçası bunun bir iki level üstünü düşünmek bile istemiyorum. çıta sürekli yükseliyor (asduhaus anladın sen).
bitse de gitseks bitse de gitseks
şunu unutmayalım: her doğan rızkıyla doğar, rızkıyla gelir. bunu ben hayatımda yaşadım. 4 çocuğum rızkıyla geldi. hiçbir sorun yaşamadım. hepsi bereketiyle geldi.

bugün karşımıza jinekolog dr recep tayyip erdoğan olarak çıkan kişinin beyanı.
her gelen çocuk rızkıyla geliyorsa ülkedeki 4 milyon işsizin rızkı nerede?
adam haklı ama daha çok çocuk rızkıyla gelsin ki, daha çok yiyecek rızık çıksın birilerine.
1 /