doğum kontrolü doğru bulmuyorum

ürkek ürkek
meali; "bize oy verecek en az beş tane tatlı su çomarı doğurmanız gerekiyor"

adamlar ülke kalkınmasından, nüfus politikasından, alt yapısından, ekonomisinden anlamıyor ki. tek dertleri başta kalıp ülkeyi sömürmek. sömür yiğidim sömür. vallahi hak ediyorsun billahi hak ediyorsun. hitap edeceğin halkı çok güzel analiz ettin ve senelerdir peşinden sürüklüyorsun. vallahi helal.

seneler önce bir teyze şöyle demişti bana; "tayyip boşuna üç çocuk üç çocuk demiyor. kürt nüfusunu bastırmak için uyguladığı politika. bak kürtlere en az 5 çocuk. o yüzden en az iki tane çocuk yapmalı her genç. evlen kızım evlen"

asuhshuhf şimdi bunu düşünen beyin yapıları var. mücadele edemezsiniz bu zihniyetle ya. ben edemiyorum. üremeye gidiyorum bb
dumrul dumrul
ben de ortalığa öylece sıçılmış kuş beyinli orospu çocuklarından besleniyor olsam doğum kontrolünü doğru bulmazdım. adam kesinlikle haklı.
bitli piyade bitli piyade
prezervatif, ertesi günü hapı vb. korunma araçlarına da bir kısıtlama gelebileceğine delalettir. oysa ki amacımız tavşan gibi üreyip kaynakları tüketmek bir yandan da yeni çomarlar yetiştirmek olmalı. adamlara bak çükümüzün keyfine bile karışır oldu. gelen her çocuk rızkıyla gelir diyor ama her geçen gün daha da fakirleşiyoruz bunu anlamak istemiyor reis. ha gerçekten nüfus problemi çeken bir ülke olsak eyvallah... ama özellikle bu buna benzer zihniyetle tavşan gibi üreyen bir toplum olduğumuz için battıkça daha batıyoruz. ya hadi bunlar da üretime katılsa bir şekilde işe yarasa ona bile eyvallah... ama o da yok, üretim yok.
nereden baksan tutarsızlık nereden baksan ahmakça.
birfincancay birfincancay
o kadar haklı bir argüman ki evdeki kediyi bile kısırlaştırmaktan vazgeçtim. saldım sokağa. belki göklerden gelen bir karar vardır, bilemeyiz. istanbul içi yavru kedi sahiplenmek isteyen varsa... kız takribi olarak dört saat sokakta gezip geldi çünkü. gelir gelmez uzandı yattı. yorulmuş gibi. nebleyim, belki sahiplenmek isteyen vardır. vardır vardır. memnun memnun mırıldıyor aşüfte. neyse. bi hayır vardır.
sekiz kenarli altigen sekiz kenarli altigen
reis herkesi kendi gibi sarayda yaşıyor zannediyor sanırım.

agam, biz marabayız.

ejderha meyvesi falan yiyemiyoruz.


evimizi temizlikçiler temizlemiyor.

yemeğimizi devlet karşılamıyor ya da bir başkası pişirmiyor. öğlen yemeklerinde antrikot falan yok.

biz elektrik faturası ödüyoruz. belediyeden milyonlar alan derneğimiz, gemiciklerimiz yok.

bankaya gidince "kendini çıkarır" diye gemicik kredisi vermiyorlar. yani ticari hayallerimiz gemiciklere varamıyor.

arabamız olabilse bile, benzinini, mazotunu biz karşılamak zorundayız. altımıza araba çekmiyorlar.

bizim maaşlarımızı kaç simit alabileceğimizle ya da bir zeytini kaç lokmada yememiz gerektiğiyle ölçüyorlar.

biz erken yaşta emekli olup, 6 asgari ücretlinin altığı paranın toplamını alamıyoruz.

agam, biz fakiriz. ne çocuğu allasen?
lorquet lorquet
üç çocuk dendi, kürtaj haramlandı, şimdi de doğum kontrol doğru bulunmuyor. açıkçası bunun bir iki level üstünü düşünmek bile istemiyorum. çıta sürekli yükseliyor (asduhaus anladın sen).
bitse de gitseks bitse de gitseks
şunu unutmayalım: her doğan rızkıyla doğar, rızkıyla gelir. bunu ben hayatımda yaşadım. 4 çocuğum rızkıyla geldi. hiçbir sorun yaşamadım. hepsi bereketiyle geldi.

bugün karşımıza jinekolog dr recep tayyip erdoğan olarak çıkan kişinin beyanı.
her gelen çocuk rızkıyla geliyorsa ülkedeki 4 milyon işsizin rızkı nerede?
adam haklı ama daha çok çocuk rızkıyla gelsin ki, daha çok yiyecek rızık çıksın birilerine.
deli mayk deli mayk
öyle bir mantık ki, çoğu ailenin maddi durumu yetersiz ve kendileri açlık sınırı altında yaşayıp, maddi güçlükler çekiyorken doğum kontrolünü doğru bulmuyorum diyebiliyor. ben her gün istanbul'un kıyısında köşesinde 3-4 çocuğuyla beraber zar zor hepsini idare etmeye çalışan bir anne ve ilgisiz bir baba var. ve de çocuklar 1-1,5 yaş var aralarında, nasıl olsa "rızkını allah veriyor" ama sorsan dolapta bişey yok, okul malzemeleri eksik. zaten böyle düşünen ve çocuk yapan bir ailede en büyük eksiklik bilinç'tir. çin'de aile planlaması zorunlu çünkü aşırı kalabalık, modern toplumlarda aile planlamasını yaptırmak bilinçlendirmek meclis derdidir, konuşulması gerekir. bizim topluma mantıklı düşünmeyi öneriyor ve tavsiye ediyorum. yani işin özü sevişirken çocuk sahibi olmak istemeyen aileler lütfen korunun.
tobeortobe tobeortobe
neden? ortalıkta az mı kontrolsüz üremiş insan var. gelecek nesil yetiştirmek iyidir hoştur da bu ekonomi ile değil. domates 10 lira olmuşken ne yiyecek bu çoluk çocuk diye sormazlar mı adama.