doktor teması

lö şuhane lö şuhane
bu hafta içinde nefes alırken biraz problem yaşadım; 30-40 saniyede bir derin nefes alma ihtiyacı baş gosteriyordu bünyede, nefes alırken de sol göğsümde batma hissediyordum. nazar olma ihtimali elbette var ama tıbbi yardım da şart oldu sabaha dogru nefesten kitlenince. haliyle uzman bir doktora gittim. allah bu insanı sadece doktor etmemiş, aynı zamanda uzun boylu ve o ne omuzlar be de etmiş. ama gözümuz yok tabi, aramızda doktor-hasta ilişkisi var. yo hayir doktorculuk fantezisi gelmedi aklıma.
şikayetimi anlattım
"kas gerilmesi" yahut alinan bir darbe ile "kaburga kırık ya da çatlaklığını" işaret etti.


"yine de sırtıni dinleyelim" dedi,
"tamam" dedim,

yukari doğru sıyırdım tişörtü, elleriyle biraz daha yukari sıyırdi beyefendi;
"sırtında bir morartı var" dedi
"o son sevişmede o kadar sert yapmayalım demiştim amk" dedim içimden.

"acaba demin dedigim darbe alımıyla alakalı bir şey midir ki" dedi,
"ha yok yok" dedim geçiştirdim.

"biraz da önden dinleyelim" dedi, pozisyon değiştirdik.
indirdim tişörtü, yaka kısmını açtırdı, soktu steteskobu,

"derin nefes al"
uuuuhh
"ver"
huuuuuu
"al"
uhhhh
"ver"
huuuu
al ver, al ver ebru şallı pilates programi gibiydi.

her nefeste steteskop daha derine iniyordu, hatta bi ara çatalda kaybettik kendisini. adama bakamıyorum da, diger eli omzuma gidince toparlandım, rahatsız olduğumu anladı galiba, "tamam, cigerinde bir sorun yok" dedi.

ay ben bir toparlandım, komidinin üzerine birakılmış parasıni alıp ortadan kaybolacak kadınlar misali ürktüm.

dostlar bana iyi bakin allasen, bir hasta olduk diye namusumuzdan olacaktık.
biriniz patiklerimi giydirsin, biriniz ballı süt yapsın çabuk. sebabtır nan.
9
ila ila
doktorları sevmem ama yine de allah başımızdan eksik etmesin. son ameliyatımda öyle çok korkuyordum ki. ameliyat masasında yatıyorum.doktorum geldi.yüzümü avuçlarının arasına aldı.korkma, çabucak geçecek gibi bir şeyler söyledi. bir anda bütün korkum geçti.gözümü açtım ameliyat bitmişti.
iyi doktorlar iyi ki varlar.
mgun mgun
sözlüğe gelmesi gereken temalardan... mesela artı oy yerine antibiyotik; eksi oy yerine iğne, fav yerine vitamin logosu... yorum yapıldığında da "falanca yazar filanca no.lu giriniz için reçete yazdı" falan dese mesela... güzel olmaz mıydı? lol iksde!

nickin başına da dr yazacak illa ki... dr, av, müh, kıl, tüy, yün, göt vs yazmazsa olmaz... haaa ama yazılar eciş bücüş doktor yazısı gibi olacaksa olmasın tabii; iki giri okuyacaz diye eczane eczane dolaşmayalım bi de durduk yere...

götler!
elcordobez elcordobez
başlığın başına bi sktr git lutfen artık diyorum. doktor bireylerimiz seninkiler gibi 100 lercesini görüyor günde. hatta ne yazık ki görüyoruz da diyorlardır. bu şartlarda sağlıklı bir sağlık hizmeti verilmez. nasıl sağlık dağıtacaksın? ucuz sikiş hikayelerinden gına geldi artık.

tepkimin nedeni şudur ki bahsedilen olay gerçekse tacizdir. tacizin fantezisi olmaz. makaraysa da, tacizin makarası hiç olmaz.
baseline baseline
tıpla ilgili ya da müzik ve başka bir sanat 'tema'sı diye başlığa girdim. yeni bir tema bulundu sandım bu da benim saflığım olsun, tövbeler olsun. neyse sonrası yine aynı hayal kırıklığı. yok ya türkçe gerçekten çok zor bir dil.