dolar 4 tl oldu geziciler mutlu musunuz

drtks drtks
mete yarar'ın baya önceye kadar değindiği hadise. afrin ve sonrasında gelecek olan operasyonları karşı abd ve avrupa'nın bölgede askeri bir engelleme değil türkiye'de dövizin yükseltilmesi gibi ekonomik olaylar olacağını söylemesi.
ofansif sol bek ofansif sol bek
plastikman'in açtığı başlığa girip ciddi ciddi yorum yapanları gösterendir. lan bu bildiğin troll, hepinizle taşak geçiyor. siz de ciddi ciddi açıklama yapıp bunun ekmeğine yağı boca ediyorsunuz. etmeyin.
bilmem hatırlar mısın bilmem hatırlar mısın
kasimda ingiltere'de ise basliyorum, baslangic maasi 2.7k pound. dolar 4 lira olduysa pound da 6 olmustur herhalde. yillik iznimde 1k pound ile (yani maasimin yaklasik 3'te biri ile) turkiye'ye gelsem 6k tl eder, krallar gibi tatilimi yapip donerim.

evet mutluyum. artik tatil sonrasi kredi kartinin 2-3 ay sismesi derdi yok, bu turk musteri diye insan yerine koyulmama yok. dovizin hali ne olacak diye endiselenmek yok.

yillardir dovizin her yukselisinde ben irkildikce gorus belirttikce "sus lan it, ne krizi" diyenler mutluysa ben dunden mutluyum.
theextremist theextremist
mutlu değilim çünkü ülkemiz için dış ticaret açığının artmasında etkin olan enerji fiyatları dolar endeksli ve günden güne enerji birim fiyatları ₺ bazında inanılmaz artıyor. ayrıca devlet satın alım garantisini usd cent üzerinden verdiği için bu artışların cebimize yansımasından çok endişe ediyorum ki muhakkak etki edecektir. diğer tüketim malzemeleri kıyafet vs almayabiliriz tüketimimizi kısabiliriz ancak enerjiden vazgeçemiyoruz.
özetle bu artış sanayideki üretim maliyetlerini de arttıracağı için her alanda döviz baskısını iyiden iyiye hissettiğimiz ve hissedeceğimiz günlere doğru gidiyoruz. ne diyelim allah sonumuzu hayır etsin.