dolar kuru 10 lirayı bulursa olabilecekler

1 /
ben yazarım siz okurmusunuz ben yazarım siz okurmusunuz
bence çok daha iyi olur.

bir çok şeyi ı almak yerine kendimiz üretmemiz gerektiğinin farkına varırız. teknoloji ise mümkün olduğunca az olur. teknoloji bu kadar yakınımızda da sanki onu iyi bir amaç için mi kullanıyoruz? sesi kesilsin diye eline bir oyuncak verilen bir çocuk durumunda şu an türkiye. üretmeyen, sadece tüketen ve tükettikçe çağ atladığını zanneden milyonlarca insana sahip bir ülkeyiz.

bir kurbağa hikayesi vardır. kurbağayı kaynar suya atarsanız dışarıya zıplar ama içinde bulunduğu suyu yavaş yavaş ısıtırsanız haşlandığının farkına varmaz. türkiye aynen bu durumda. aklının başına gelmesi için kaynar suya ihtiyacı var.
skipper skipper
şimdiden doğruluk payı yüksek olan bir duyum alırsam bütün her şeyi satıp dövize çevirtip, kur 10 lira olduğunda zengin olurum.
rene rene
bana hava hoş, 6 aylık süreçte planladığımı 3 ayda yaparım üstüne tekirdağ yaş üzüm açarım bir tane. haydi elleri ovuşturdum bekliyorum ?
scott the dick scott the dick
düz mantık düşünmek doğru değil. alım gücü artacaksa, atıyorum asgari ücret 4000 tl ye çıkacaksa sorun değil dolar 10 tl olsun. bizim maaşları da asgari ücretin kaç katıysa o orana göre tutsunlar.
taliyoldangelipanayoldakiarabayayolvermeyentraktör taliyoldangelipanayoldakiarabayayolvermeyentraktör
o noktada artık türkiye cumhuriyeti'nde yaşamıyor olursunuz...

işsiz kalırsınız.

yiyecek ekmek, içecek su bulamazsınız...

zengin bir muhitte oturuyorsanız yağmacılardan dolayı can ve mal güvenliğiniz kalmaz...

iç savaş çıkmasın diye dua edersiniz...

hayatında hiç ekonomik kriz yaşamamış bir ergenseniz de böyle boş beleş başlıklar açarsınız.
1 /