dönmeyen turnikeye yapılan pompalama hareketi

nedensiz nedensiz
metrodaki turnikelerden bahsediyorum mesela. ya da üniversitelerde, yemekhanelerde, her yerde karşımıza çıkabiliyor artık bu medeniyet mengeneleri. basketboldaki, ya da ilkyardımdaki turnike biraz abes kaçardı takdir edersiniz. pompa filan, ayıp.

geçin bir turnikenin başına, bekleyin. her 5 insandan birinin, turnikelerde takıldığını göreceksiniz. elleri dolu birisi geçecek mesela. bir yükleniyor ki, geri sekiyor. turnike takılıyor o sıra. sonra başlıyor pompalamaya. yaylan babam yaylan, bel hizasındaki turnikeye takla attırmaya çalışıyor.

hepimizin başına gelmiştir bu. koşa koşa gelip geçmeye çalışırken, "höynk" sesiyle karnımıza aldığımız turnike darbesi canımızı yakmıştır mutlaka bir kere de olsa. dışardan bir bakın olaya. harbiden çok komik. yaşlı teyze, geçirecem diye uğraşıyor turnikeye. geçince de bi mağrurluk, bi sinirlilik ki sormayın. dönüp bakış atanını bile gördüm turnikeye.

netekim, garip varlıklar şu insanlar.
seanvictorydawn seanvictorydawn
dönüp bakış atanını bile gördüm turnikeye.

zuhahahahhahahahahhhaha nedensiz koptum

toplum ibne dolu. turnikeye bile ha!

rahat birakin insanlari ya. yolsuzluktan gidecek yol bulamayan gençlerin önüne koymayin oyle turnike, demir parmaklik falan: