duck hunt

1 /
jkfl jkfl
süper oyun konsolu game starın tabancalı versiyonu ile oynanabilecek süper bir interaktif oyun. televizyonun 2 metre sağına nişan alıp ateş etmenizle ördeklerin ölebilmesi olayı ise apayrı irdelenmesi gerekilecek bir mefhumdur.

(bkz: başka sefer inşallah)
profesore profesore
bağımlılık yapan bir oyundur..ismi çok basit olmasına ramen kitleleri sürüklemiştir..bir de kovboylusu vardır o oyunun..o daha gerilim yüklüdür..hiç bir ördek vurulmadığı takdirde de sizin t.şak geçen bir köpek de mevcuttur..
deadnote deadnote
aile büyükleri tarafından "ver lan şu tabancayı öyle mi vurulur" diyerekten elimden alınan çocukken doyasıya oynayamadığım oyun
voldemort voldemort
çocukluğumuzda saatlerce tabancayla televizyona ateş etmemize yol açan oyun. bu durum eve konuk gelen ihtiyar misafirlerin "napıyor lan bu velet?" gibi yorumlar yapmalarına neden olsa da, kesinlikle çok zevkli bir oyundu. ileri seviyelerde ördekler öyle hızlanırdı ki, vurmak için adeta tv ekranına yapışmanız gerekirdi.
thedewil thedewil
sanırsam, silahın içinde bir ir verici (ya da alıcı vardı). şu güne kadar kurcalayıp da nasıl çalıştığını anlayamadığım bir şey varsa, o da bu oyunun çalışma prensibidir.
kısaveacısız kısaveacısız
tabancasın çalışma mantığı şöyledir: tetiğe bastığınız anda insan gözünün yakalayamadığı tek bir framede, ördeğin olduğu yerde beyaz bir şekil ortaya çıkar. eğer doğru nişan almışsanız, tabanca beyazın siyahtan farklı olduğunu farkeder ve ördeği vurmuş olursunuz. bu yüzden tabancayı açtığınızda göreceğiniz tek şey bir mercek ve bir fotodiyottur.
jkfl jkfl
gecenin bir vakti aklıma gelip indirip oynadığım, fakat pc de oynadığımda o atari tadını alamadığım oyun. evet üşenmedim gece vakti yıllardır bi köşede sakladığım game star marka ateriyi ve tabancasını bulup kurup oynadığım oyun. pc yanında notebook dururken saatlerimi 37 ekran tv ve yıllardan kalma bir oyun konsoluyla geçirmeme neden olan oyun. özlemişim. deneyin pişman olmayacaksınız...
massimo idiotto massimo idiotto
doktor civanım filminde kemal sunal'ın yadigar ejder ile nişan alma karşılaşmasından özenerek, nişanı kolumun altından, bacaklarımın arasından, arada eller havada selam verip aniden dönüş yaparak tüm ördekleri vurmaktan zevk aldığım oyundur. bir de fantezi boyutu vardır ki;
askerde nişancılıkta usta olduğunu rivayet eden pedere karşıdır. sıra size geçer. geçersiniz televizyonun arkasına, alırsınız elinize tabancayı, şovunuzu öyle yaparsınız. (hepsini vurduğumu bilirim)
nanokozmos nanokozmos
pek çoğumuzun çocukluk yıllarına damga vurmuş atari oyun konsolunda ördek avladığımız bir oyun. hatta vuramayınca kıs kıs gülen bir köpek vardı.

şimdi bu kuşların nasıl uzaktan tabancayla vurulduğuna dair yıllardır merak konusu vardır. kısaca ve basitçe şöyle: bu silahların içinde basit bir fotosensör var. ördeklerin de distinct renkleri var backgroundlarına göre. (

) tetiği bastığın anda silahın ucu böyle bir renge bakıyorsa, ki o andaki ışığı alıyor fotosel, ördeği vurmuş oluyorsun.

bir de belli bir mesafeden ateş edildiğinde renklerin karışmaması için ateş edildiğinde ekran bir anlığa siyah oluyor ve o an ördeğin olduğu yerde bankrot tarzı bir şey çıkıyor, tabancını merceği bu bankrotu okursa kuş vurulmuş oluyor. (bkz: hey gidi hey)
1 /