düğünde çılgınca dans eden tesettürlü kız

1 /
üsüyün cort üsüyün cort
enteresan bir ablamız..

tabi ki yargılayacak değiliz bu ablayı yaşadığı çelişkiden ötürü ama, böyle birbirine tezat şeyleri bir çatı altında gördüğüm her zaman aklıma geliyor; hakikaten, bir kitap bu kadar farklı nasıl yorumlanabilir arkadaş?

al bak, söyledik burada; (bkz: kuran ı kerim in yoruma fazlaca açık olması)

e kişilere takılma, bireyler geçicidir, baki olan islam'dır deniyor her seferinde ama, ulan islam da kendi kendine yeşerecek, kendi kendine olgunlaşacak, kendi kendine oradan buraya yayılacak bir şey değildir ki.. öyle midir ya da? insanlara ihtiyaç duymuyor mu yayılmak, tanınmak için..

özür dilerim ama, böyle insanlar mı? almayayım..
leşkovun popovu leşkovun popovu
çılgınca dans edesi geldiyse demek ki.

benim tesettürüm yokken
kadın bile değilken,
hiç bana gelmeyendir.

çılgınlık için dans,
dans için de tesettür mü gerek acaba.

olsun kuş vurmak olur bizim de işimiz,
incir yeriz bir de
hatta beraber yeriz,
çılgınlık bulaşıcıdır belki.
aynalı körük aynalı körük
normal la bunlar kız baba abi toplum baskısı ile kapanıyor sonuç bu olacak tabi amk.. yadırgamayın olur öyle deyip geçin.. 100 yıl sonra anlatsan inanmayacaklar çünkü..
parkla ilişkiler uzmanı parkla ilişkiler uzmanı
insanlar her durumda kendi yaşam tarzlarını ve davranışlarını meşrulaştırmak için toplumun genelinin tabi olduğu olguları öne sürerler.bu din , ideoloji yada farklı bir dünya görüşü olabilir.

bir dini , ideolojiyi kişilerin davranışları bakarak değerlendirirseniz sadece o kişiyi taklit etmiş olursunuz.kuran-ı kerim herkes tarafından "yanlış anlanmaz işlerine geldiği gibi anlaşılır".bu sebeple boşuna kendinizi yormayın bundan size ekmek çıkmaz.bunun dışında başörtülünün dans etmesinden çok üstüne giymiş olduğu kıyafetin aksini giyene göre daha fazla dikkat çekmesidir.kızı yargılamak veya yadırgamak benim işim değil.sadece başörtüsünün izzetine bu tür hareketlerle gölge düşürülmesine üzülürüm.ailemde başı kapalı yok ama ilerde birgün kapanmak isteyen olursa "nasıl kapanmaması" gerektiği hususunda örnek göstereceğim insanlar biri bu kız olacaktır.
bıdık bıdık
neden böylesine saçma sapan şeylere konu olduğunu anlamadığım kız.
bu yolla islamı eleştiren olmuş, islamı eleştireni eleştiren olmuş, kıyamet alameti gören olmuş...
yahu karşınızdaki bir insan.baş örtülü ya da değil. internette böyle bir video gördüğünüzde gülüp geçecekken, niye bu kız üzerinden din sorgusuna girişiyorsunuz?
başını örtmek, müslüman olmak hiç günah işlememek değildir. hepimiz günah işleriz, hepimiz yanlış şeyler yaparız. bunun hesabını da yalnız allah görür.
kimse düğünde deli gibi dans ettiği için müslüman taklidi yapıyor muamelesi göremez.
canı ister,günahı işler insan, bunu eleştirmek de yorumlamak da kimseye düşmez.
kendinize kendiniz gibi aciz mahlukları değil, kendinizden üstün olanı rol model alın.
seksen seksen
hani transseksüeller için "erkek bedenine sıkışmış kadın" diyorlar ya, aynı hesap. başörtülü vücuduna sıkışmış bir top class dansçı. figürlere baksanıza lan. dalga geçilecek bir durum yok, takdir edilesi bir durum var.
ekonomi sevmeyen iktisatci ekonomi sevmeyen iktisatci
o kadar salladıktan, kıvırdıktan sonra kapatmanın bir anlamı kaldı mı, niye tipinle hareketlerin uyuşmuyor ablacım diye sormak istediğim kişidir.

ayrıca öte yandan enteresandır, o bizim hümanist yazarlar neden burada hortlamamışlar ? farz-ı misal okul bahçesinde bira içen öğrenci diye video paylaşsan, "efendim içmek onun en doğal hakkıdır, içerse kendine içer, hebele höbele" diye giri üstüne giri sıçarlardı. kendilerine soruyorum: marulu yerken kuzu kuzu, sapına gelince "meee" mi gençler ?

edit: imla.
1 /