dünyayı ele geçirme planı

1 /
chixculub chixculub
dünya halklarının korkulu rüyası plan. kötünün de kötüsünün dentritleri ile aksonları arasını dolduran nörotransmiter sinaps. sinema endüstrisinde en çok işlenen konuların ucunda kıyısında geçen hede. belki de insanoğlunun açgözlülüğünün bir yansıması, hükmetme arzusunun sonucunda kaleme alınan top secret etiketli en çok satanlar listesi demirbaşı.

kendi dünyayı ele geçrme planlarımdan bir tanesinin sizinle paylaşmak istiyroum.
1. okulu bitirdikten sonra uşak'a gidip bilumum her türlü tarlada çalışarak ufo gelmesini beklemek.
2. birinci şık gerçekleşrse eğer kendimi bizzat onlara kaçırtmak.
3. ikinci şık sonunda sapasağlam olursam eğer kadim uzaylı krallığına enişte olup komuta kademesinde yükselmek.
4. üçüncü şık gerçekleşebilirse tüm askeri yönetimi acımasız demir yumruğum altında toplamak.
5. dördüncü şık gerçekleşirse dünya da yaşıyan biçare insanlara saldırıp dünyayı ele geçirmek.

evet gerçekleşmesi zor gibi görünüyor ama bir umut dünyası be abi.
zeus zeus
önce bir tiyatro gösterisi sunarım tüm dünya kamoyuna..kendi ülkemin en çok göz önünde bulunan şehrindeki en yüksek gökdelenlerimi ne yapar ne eder yıkarım..biraz kan akıtırım..çünkü bana sağlam bir savaş nedeni lazım olacaktır..

bir şekilde bu saldırıyı terörist bir eylem gibi göstermeyi başarırım..tüm dünyanın kınaması lazım..cık cık cık!!..sonra bunun da peşinden, bu saldırıların ortadoğu kökenli azılı bir terörist grubunun planları olduğunu tüm dünyaya -zorla da olsa- inandırırım..bu hain saldırının öçünü almak için and içerim..iki, üç damla da göz yaşı dökerim (medyamı kullanırım)..tamamdır hazırlıklar..yemeği fırına vermenin zamanı..

uzaktan kumanda ile yönettiğim ülkeler sayesinde karışıklıklar yaratırım yine bu ortadoğu'da..bu karışıklık benim o bölgeye çöreklenmem için güzel bir neden olacaktır diye düşünürüm..teröristleri yokedeceğim, barışı da getireceğim diyerekten ülkemin aslında en işe yaramaz, en sorunlu askerlerini oraya gönderirim (hem ne de olsa yardımcı olacak bir sürü ülkeden askeri destek gelecek benle beraber)..bahar temizliğine başlarım..arkadan sürekli bu saldırılar için yalandan haklı nedenler ile üretmeye devam ederim..sorun olacak kadar büyük bir açıklık yakalayanı ise devre dışı bırakırım..ya da kendi safhıma çekerim..sana da toprak vereceğiz, ağlama! derim..

aslında barış marış yalan, oranın petrollerini ele geçirmek olur asıl amacım (bilirsiniz, ortadoğu bu konuda ne kadar zengindir)..böylelikle dünya üzerinde az kalmış petrol rezervlerini ele geçiririm ve yine bu petrol üzerine kurulmuş ana ekonomimi geliştirmeye devam ederim..bu olurken, sanal nedenlerle kızışan ortadoğu'da daha büyük ve daha boktan bir savaş çıkartırım..diğer bir gelir kaynağım olan silah ticaretinden de paranın bir yerlerine koyarım..oh, suyundan da..

gelişen ekonomim ile dünyaya üzerindeki gün geçtikçe hakimiyetimi arttırırım..oraya buraya tüm milletlerin işlerine burun sokarım..değil midir para herşeyi kontrol eden??..sonra bir türlü ulaşamadığım ay'a bile geçerim, çağ atlatırım köleleştirdiğim insanoğluna..

parayla değil mi kardeşim??!..neyse parası veririz..

$$$

şimdilik böyle düşünüyorum..süslemeleri ve arka plan ince detayları sizlere bırakıyorum..çok temiz, az kullanılmış bir plandır..garantisi benim abi..

(tutarsa beni de görün ama)
ccuk ccuk
tüm aksiyon filmlerindeki kötü karakterlerin en büyük hedefi, buna g.o.r.a'da dahil (her ne kadar aksiyon olmasa da). icat edilen biyolojik silahlar, öldürücü gazlarla gaza gelen kötü simalar her zaman dünyayı ele geçirme inadı içinde çırpınıp dururlar.
bu arzuya tutulmuş insanlara söylenebilecek tek birşey vardır ki,
"al bu dünya senin olsun, içindeki bütün pisliklerle sana kalsın" dır.
ekipler amiri kenan ekipler amiri kenan
dünya üzerindeki herkesten 1 ytl toplayıp ön maddi kaynağımı hazırlayarak başarıya ulaştırmayı düşündüğüm plan. 6,5 milyar insandan 6,5 milyar ytl eder. hem tanıdıklarımdan ikişer ytl bile alırım lan. para parayı çeker abi ne de olsa. hem bu devirde parası olmayan para da kazanamıyor. sonra o parayla yavaş yavaş ülkeyi, daha sonra da dünyayı satın alırım. bütün planım bu şekilde. daha önce kimsenin aklına nasıl gelmemiş anlamadım.
nemo4 nemo4
uzayı ele geçiremeyeceğini anlayan dünyalıların uyduruğu. bari uzaylılar dünyayı ele geçirecekmiş gibi yapalım şamata olsun saçmalığı.
1 /