ed obrien

özgürlük özgürlük
özellikle yeni şarkılarda (7. albüm için olanlarda) çok dikkatimi çekmiştir vokal * ve efektleriyle.
radiohead şarkılarının tuzu, biberi, baharatı olarak değerlendirilebilir.
bazen phil selway'den bile daha arka plandadır, zira 3. gitarist gözüyle bakılmaktadır kendisine bir çok şarkıda.

keşke albümlerde de onun arka vokallerini kullansalar dedirtmekte, hadi belki 7. albümde öyle olur diye bir heyecanla bekletmektedir.
myfakeplastic myfakeplastic
mutsuz hallerini çokça izlemeye başladık. biraz ok computer kafasında ama thom'a laf anlatamıyor anlaşılan.

şu videonun 4.20'sindeki efkarıyla radiohead dinleyicisinin sahnedeki halidir, 12 numaradır, adamımdır.


radyobash radyobash
dünyadaki en underrated müzisyenlerden. müziği seviyor, hissediyor. back vokal'leri muhteşem olan insan. radiohead ruhunu oluşturan yüce insanlardan uzun boylusu, yakışıklısı. jonny greenwood ile birlikte rolling stone tarafından gelmiş geçmiş en iyi 57.gitarist olarak gösterilen şapkanın en çok yakıştığı insanlardan. seviyoruz, bayılıyoruz, hayranıyız.
radyobash radyobashşu videodan konserlerde yerde kullandığı aletleri görülebilen ve etraflıca incelenebilen gitar aşmışı yakışıklı insan. everything in its right place'de karma police'te ve bunlar gibi çokça şarkıda yere bağdaş kurup -çok uzun adam maşallah- kurcaladığı aletler gerçekten izlerken kafanızı yakacak derecede fazla sayıda.

ayrıca kırklı yaşlarının ortasına gelmesine rağmen her geçen yıl karizmasına karizma ekleyen adamlardan. fakat o pantalon olmamış be abim.

uzun lafın kısası büyük adamdır. 1 ay sonra 9. lp için stüdyoya girecek olan radiohead'in yaratıcılığına yine ortak olacak müzisyendir. başarılar kendisine şimdiden. güvenimiz tam.
nokomis nokomis
bana çok doğal gelen adam. herhangi bir röportajını izlediğimde sanki yıllardır tanıdığım bir arkadaşımı dinliyormuş gibi oluyorum. giyim tarzı, duruşu, saçlarına dokunuşu o kadar karizmatik ki... annem yaşında olmasa buraya çok da farklı şeyler yazabilirdim.

o aksana kurban ayrıca.