eftelya

1 /
alchemy alchemy
petek dincoz'un pop-arabesk makamında(up tıs up tıs) soyleyerek rezil ettigi, kendisinden bir kat daha nefret etmemi sağlayan, orijinali gayet duygusal ve dinlenesi, alıp uzak diyarlara götüresi olan şarkı
endoterm endoterm
kadıköy rexx sinemasının karşısında bir nargile kafedir.genellikle özgün,halk müziği şarkıları çalınır. her gittiğimde beni dinlendirir. nargile keyfi bambaşkadır. 10 üzerinden 10 puan verilip herkese tavsiye edilir.
urispas urispas
deniz kızı anlamına gelen,hakan yeşilyurttan dinlenmesi gereken,herkes için bi anlamı olmasını istemediğim,dinlemeye doyulmayan,düşündüren,sevindiren,hüzünlendiren güzel mi güzel şarkı..
frock frock
hakan yeşilyurt'un 1999'da metropol müzik'ten çıkarttığı albümün ve bu albümde yorumladığı parçanın ismidir. sadece hakan yeşilyurt'tan dinlenmesi gerektiğini düşündüğüm, adını bile tekrar hatırlatmak istemediğim bazı kişiler tarafından rezil edilen, gururuyla oynanan canım parçadır. hakan yeşilyurt'u keşfettiğim dönemde 12 saatlik yolculuğun tamamını sadece bu parçayı dinleyerek geçirmişliğim vardır.
hakan yeşilyurt'un birbirinden güzel diğer albümleri için:
(bkz: çökertme)
(bkz: ateş hırsızı)
hysterie hysterie
rexx sineması karşısındaki nargilesi fena olmayan ama gerçekten hem yer hem insanlar bakımından kendimi rahatsız hissettiğim mekan.genelde 13-14 yaş özenti conconların rağbet ettiği de gözlenmiştir tarafımdan.10dk.da bir eftelya adlı şarkı çalınmaktadır.
karaposta karaposta
lk olarak "mayıs rüzgarı" söylemiştir bu şarkıyı. eylül 1990. söz ve müzik hüseyin bayer'e aittir. albümlerinin ismi "önce biz vardık". ilkay akkaya da bu albümde "kaç bahar geçti" isimli parçada solo vokal yapmıştır.ir.
şimdi ben ne desem şimdi ben ne desem
bazı insanlar hakeret olarak algılayabilir.eftelya olmak istemezler.
bir rivayete göre atatürk'ün sofrasında;atatürk'ün nazım hikmet'e "hadi bir şiir oku nazım" demesi üzerine, nazım hikmet "ben deniz kızı eftelya değilim." diyerek sofrayı terk etmesiyle sonuçlanmış bir olay vardır.
1 /