ekrem imamoğlu binali yıldırım tv buluşması

1 /
bismillahirahmanirahimof bismillahirahmanirahimof
bayramdan sonraki hafta içerisinde gerçekleşmesi olası olan buluşmadır. muhtemelen yancı trt'de gerçekleşecek ama o kadar bitik durumdaki binali sunduğu vaadler bile imamoğlu etkisiyle alınmış vaadler. ne söyleyebilecek imamoğlu karşısında merak ediyorum.

ılgaz dağında ihale usulüyle yaptırdıkları tüneli ben yaptım deyip püskevitini mi ısıracak bekleyip göreceğiz.

imamoğlu için ise yükselişin bir basamağı daha olacak. her şey hazır, haydi binali yaparsın sen.
tonguç tonguç
imamoglunun sosyal medyadaki takipçi sayısı, halkın içine inip yaptıgı mitingin fazlalığı ve kazandıgı prestije bakılınca ekrem başkan sayesinde binalinin de geniş kitlelere sesini duyurmaya çalışacagı buluşma olacaktır.

yoksa cinaliyi dinleyen yok hatta istanbuldaki tanınırlığı bile imamoglundan daha azdır.
yo mr white yo mr white
binali'nin karşısına lise eğitimini tamamlamiş, aile terbiyesini doğru almış her birey rahatlıkla çıkıp itin götüne sokabilir. akp böyle bi şeyi binali ile denemez, kendi kafasına sıkmak olur o. bi 'bulut teknolojisi' dese her şey bitti zaten.
müsait bir yerde lütfen müsait bir yerde lütfen
hayır, tek şart konunun sadece istanbul olmasıymış.
türkiye'de istanbul dışında doğru dürüst yatırım yapılan kent mi var? anadolu hâlâ aynı anadolu.

müthiş bir derbi heyecanı demek isterdim de olsa olsa 1. lig ile 3. lige yeni çıkmış takımın dostluk (!) müsabakası olur.
dumrul dumrul
tv'de izlenmemesi gereken buluşmadır. çok merak ediyorsanız youtube'a düşmesini bekleyin zaten program biter bitmez bir yığın yere yüklenir. ne havuz kanallarına ne trt'ye ne binali'ye reyting kazandırmayın.
sor bana pişman mıyım sor bana pişman mıyım
imamoğlunun benim projeleri çaldınız neden böyle yaptınız diye sormalı. ancak bunu öyle bir zamanlama ile sormalı ki binali doğaçlama cevap vermeli. eminiz ki binaliye şuan sana şunlar sorulacak sen de böyle cevapla diye telkinler geliyordur. kafasını karıştırıp aniden sorarsa tüm bildiklerini unutup doğaçlama cevap verir. sonrasi malum zaten haha.
psamathe psamathe
bence gereksiz bir buluşma olur. yapılmış ve sonucu resmen hukuksal hiç bir gerekçesi olmadan iptal edilmiş bir seçimin tekrarı için adayların bir araya gelmesi, her şeyden önce hakkı yenen adayın yani sayın ekrem imamoğlu'nun ve ona oy vermiş seçmenlerin ağzına bir parça bal çalmaktan başka işe yaramaz.

türkiye'de insanların çok büyük bir bölümünün artık tamamen fanatizm penceresinden bakarak sandığa gittiğini biliyoruz. yandaş medyanın bu kadar yandaş olmadığı zamanlarda, iktidarın yolsuzlukları da dahil her şeyin kısmen bile olsa pek çok ulusal kanalda yayınlandığı tarihlerde dahi, yapılan haberlerin, seçim sonuçlarına hiç bir etkisi olmadığını gördük. soma'daki ihmaller zincirinden kaynaklanan maden kazasının (dolayısıyla aslında maden cinayetinin) ardından yapılan ilk seçim sonuçlarına bakın isterseniz. bunun gibi tonla örnek verebilirim.

ayrıca istanbul'da kararsız seçmenlerin, seçim sonuçlarına etki edebilecek ölçüde bir sayı oluşturduğuna inanmıyorum.ya da şöyle diyeyim en azından tv daki 2-3 saatlik bir programın kararsız seçmeni etkileyecegini düşünmek aşırı iyimserliktir. o dediğiniz insan kalitesinin yüksek olduğu ve demokrasiyi tam anlamıyla bünyelerine sindirebilmiş bireylerin oluşturduğu toplumlarda olur.

türkiye genelinde belki de senelerden beri en çok izlenen haber kanalı açık ara fox haberdir ki en azından yandaş yayın yapmayan hatta iktidarı çoğu zaman çok net ve ağır biçimde eleştirebilen bir kanaldır da diyebiliriz fox tv için. ancak izlenme oranları ile seçim sonuçları arasında doğrusal bir bağ kurmaya kalkarsanız şap gibi ortada kalırsınız. "nasıl olur ya diyerek", sinirden kendinizi yersiniz. sonradan da "türkiye'den siktir olup gitmek" tarzı başlıkları okurken bulursunuz kendinizi.

sayın muharrem ince, katıldığı tüm televizyon programlarında neredeyse kusursuz bir performans gösterdi, yani insanlar azıcık tarafsız gözle o programları izlemiş olsa bile, cumhurbaşkanlığı seçiminde sonuçların en azından bu derece farklı olmaması gerekiyordu ama arada ne yazık ki 10 milyondan fazla oy farkı oluştu.

sayın imamoğlu sakin, toplumun her kesimini kucaklayan görüntüsünden ödün vermeyecek olsa, projelerini kusursuz biçimde anlatsa ve rakibini ekran karşısında zor durumda bıraksa bile, fanatizmden gözü dönmüş kesimden oy alması için bu yeterli gelmeyecektir. kaldı ki ağzından çıkacak bir yanlış cümle veya sergileyeceği en ufak olumsuz bir tavır, seçim süresine kadar siyaseten elinde hiç bir kozu bulunmayan iktidar cephesi için, can sıkıcı malzeme vermeye yol açar. unutmayınız ki gittiği hemen her yerde sevgiyle karşılanan, sana haksızlık yapıldı başkanım diyerek, sarılıp ağlayan sayısız insanın olduğu görüntüler olsa da, bir esnaf ile kurduğu olumsuz diyalog çok daha fazla gündemde kaldı. ki orada bile abartı bir durum yoktu aslında.

son olarak eğer bu buluşma gerçekleşirse olabilecekleri söyleyeyim. yayın süresince ve yayın sonrasında sosyal medyada bol bol "ekrem başkan nasıl soktu lafı ama, binali nasıl da madara oldu tarzı söylemlerle dolu sayısız paylaşım yapılacak, güldüren capsler paylaşılacak vs. kısaca taraflar arasındaki uçurumun farkında olan çok insan var ama şu seçim sonuçlarında oy oranlarının hala kafa kafaya gitmesi bile ülke insanının genelinin siyasete nasıl baktığı ve aslında ne kadar niteliksiz bir insan yapısına sahip olduğumuzun acı bir göstergesidir aslında.
dumrul dumrul
bu arada size de ilginç gelmiyor mu? akp'nin belediye seçimlerinde kaybetmesi bile ülkeye ne kadar yararlı oldu. beka sorunu bitti. referandumdan beri kafamızı skip durdukları beka sorunundan söz eden yok. muhalefetin adayı iktidarın kanallarına çıkabiliyor. hatta adayların karşılıklı tartışabileceği bile söyleniyor. sıradan muhaliflerin kanında duş almak isteyen mafya babası dhkp/c'lilerin mezarına bayram ziyareti yapıyor. içişleri bakanı protesto ediliyor ve kimsenin gözü gaz bombası kapsülüyle çıkarılmıyor. müthiş değil mi? adeta demokrasi geliyormuş gibi oluyor.

iktidarın ağzından hukuk mukuk duyuyoruz. "kimse düşünceleri için cezaevinde olmamalı" lafları filan çıkıyor. ulaşım ve su indirimlerini saymıyorum bile...

hatta akp'nin kaybetmesi akp'ye bile o kadar yaradı ki davutoğlu gibi akp'liler yanlış buldukları şeyleri eleştirebilir oldu. binali bey bin tane koruma olmadan sokağa çıkabiliyor. memleket biraz olsun nefes alabildi.

bir daha kaybetseler tayyip erdoğan bile sarayından çıkıp halkın arasına karışabilecek.
1
elcordobez elcordobez
olacağına ihtimal vermediğim hadisedir. bakmayın binali'nin hamasi babalanmalarına. danışmanlar falan görüşüyor diyerek bir şekilde takvim, program uymadı karşılıklı diyecekler gün sonunda. hatta imamoğlu bize randevu vermedi diyerekten yalan bile söyleyebilirler.

bir şekilde yanıla da bilirim. ihtimal şudur ki ''zaten sıkacağımız kadar sıktık ayağımıza, bindik bir alamete gidiyoruz kıyamete bir de bu naneyi yemekten ne çıkacak?'' diyebilirler.
şimdilik ''yavaş ekrem ciğerimi söktün'' capsleri bile yarmaya yetiyor beni. bir de canlı canlı izlemeye ne de çok isterim ölmeden.
1 /