ekrem imamoğlu destanı

iche iche oldu nietzsche iche iche oldu nietzsche
istanbullular hizmet olarak gördükleri herşeyi refah partisi ve devamında akp li belediyeler sayesinde gördü. sanki hiçbir şey yapılamadı da imamoğlu gelecek istanbul u bok batağından çıkaracak kahraman olacak. abartmanın alemi yok. standart bir chp linin geçmişte eleştirdiği bütün skilller mevcut imamoğlu nda. paralı laz müteahhit müslüman imajı çizen takiyeci yüzsüz bir siyasetçi prototipi. al bunu akp ye koy oy vermezler hatta yine mi bamya diye yerin dibine sokarlar. siyasetçiyi ilahlaştırma elestirisi yapan sol kesim dik alasını yapmaya devam ediyor. muharrem vardı bir aralar sahi ne oldu ona? saçmalık.
3
critical critical
tuncay özkan'ın cumhuriyet mitinglerinden bile yapamazken ki onlar dönemin fetöcülerine karşıydı bu neyin destanı ? fabl bile olmaz bundan.
callforbarney callforbarney
adamı eleştirmeye ne kadar meraklısınız kötü bir şey söyleyeyim de ne dersem diyeyim kafasında yaşıyorsunuz. adam dürüst, ahlaklı, kimseye karşı kötü bir üslubu yok öyle çıkıp meydanlarda sen zillisin, kemalin eteklisisin sen diye gezmiyor en azından birilerine laf yetiştirmeye de çalışmıyor. istanbulu yıllardır ak parti zaten yönetiyordu nasıl yönettiği de ortada benim oturduğum yere metro geldi sözde 2018 haziranda açılacaktı gidip baktım, sordum daha ne içi ne de dışı bitmiş 2019 haziran oldu ölme eşek ölme... neyse konuyu fazla dağıtmadan kimsenin kimseyi kurtarıcı olarak gördüğü yok millet aç ve işsiz ekrem imamoğlu'nun projeleri var istihdamı arttırmak gibi düşünceleri var bunların dışında sosyal hakları arttırıp insanların daha iyi yaşamalarını sağlamaya çalışıyor bunların dışında gidin hoca efendiye methiye yazan ak partili kardeşlerinizi eleştirin.
dumrul dumrul
akp istanbul'a hizmet etti demek çok aşırı büyük bir iddia. hele hele rte'nin kendisi "biz istanbul'a ihanet ettik" derken... ekonomik, kültürel ve tarihi başkentin dokusu tamamen tahrip edildi. ve tillahı gelse o gökdelenler filan tamamen yıkılmadan düzelmeyecek. o hareketi yapabilecek kimse de yok dünyada. akp belediyecilik anlamında en büyük suçları istanbul'a karşı işledi. dünyanın en güzel şehri katledildi. kusura bakılmasın bunu herkes kabul edecek.

öte yandan herhangi bir siyasetçiyi yere göğe sığdıramamak kadar zırva bir hareket yok. adam seçildi ve başkanlığı gaspedildi. bu tamam. duyulan tepkiye de eyvallah. fakat nihayetinde belediye başkanı seçiyorsun. o işini yapacak. dünyanın en iyi belediye başkanı bile olsa takdiri abartmamak lazım. çünkü tekrarlıyorum bunu yapmak için seçiyor ve karşılığında maaşını veriiyorsun. sen veriyorsun vatandaş olarak. o senin ücretli hizmet elemanın. işini muhteşem yapıyor diye çöpçüyü sırtında taşımıyorsan bir siyasetçiyi de sırtında taşıyamazsın. taşımamalısın. bunu yaptığında yozlaşma kaçınılmaz hale gelir. hata yaptığında, beklentilerini karşılayamadığında da en önce sen eleştireceksin. herkes her eleştiriyi dikkate alacak değil. sen de her eleştiriyi dikkate alamazsın ama bunun önemi yok. eleştiri ihtiyaçtır. eleştirilmeyen çürür.

sandığa gittin oyunu verdin. ödülse ödül budur ki bu bir ödül de değil görev tevdiidir. ötesi değil. adam belediye başkanı değil cumhurbaşkanı da olsa bu değişmez.

siyasetle/siyasetçiyle ilişkimizi ta en başından düzgün kurmazsak bu her seferinde döner bizi vurur.